Sprawdzenie kolumn UK

telson

New member
Witam, posiadam kolumny Jbl xti 60 i potrzebuje je sprawdzic poniewaz jest jakis problem w sredniotonowym glosniku. Nie wiem w czym problem ale pewne pasmo powoduje duze znieksztalcenia dzwieku. odsluchalem je przed zakupem ale sprzedajacy byl sprytny i puszczal tylko takie utworyb w ktorych ten problem nie wystepowal. Czy jest tu na forum jakis "magik" ktory by sie tematem zainteresowal? mieszkam w Londynie takze UK Londyn i okolice.

Dziekuje z gory za zainteresowanie:lol:
 

telson

New member
Licze na to ze ktos moze sprawdzic problem i wycenic naprawe. Lubie te kolumny i chetnie bym je naprawil a nie mam pojecia czy to wymiana membrany czy cos bardziej powaznego.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czy jest tu na forum jakis "magik" ktory by sie tematem zainteresowal? mieszkam w Londynie takze UK Londyn i okolice.

Kolumny dość zacne ,w ogóle cała seria XTi się udała
Raczej nie widzę sposobu aby dokonać sprawdzenia kolumn "korespondencyjnie " .Trzeba by wykręcić głośniki i je pomierzyć ,wtedy można coś więcej powiedzieć .Może być też tak ,że głośniki są dobre a problem leży w zwrotnicy .Ten problem dotyczy - jednej czy dwóch kolumn ? ,jakie są objawy - charczenie ? czy to narasta przy zwiększaniu głośności ?
 

telson

New member
Myslalem raczej o kimś kto mieszka W Uk i jest użytkownikiem Hdtv.
Problem występuje w obu głośnikach lecz nie nazwał bym go charczeniem tylko zniekształceniem w pewnym paśmie dźwięku. Dziwne jest to ze w niektórych utworach nie jest to tak bardzo zauważalne. Nie potrafię nazwać tego inaczej niż zniekształcenie. Używałem tych samych kabli z Arcamem Alpha 7 i Polk t50 które również mam by sprawdzić czy to może problem wzmacniacza. Polk t50 grają bardzo czysto tam gdzie JBL ma ten problem.
 
Do góry