Sprawa glosnosci w amplitunerach onkyo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam mam pytanko do wlascicieli amplitunerow onkyo 5008,3008,1008 czy poglaszajac galka w amplitunerze trzeba bardzo dlugo krecic galka zeby ustawic na glosne sluchanie muzyki czy tez ogladnie filmu tak jak ma to miejsce w modelu 608 ? I czy poglaszajac z pilota tez odnosi sie wrazenie ze trzeba troszke trzymac ten przycisk na pilocie zeby naprawde poglosic amplituner? Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi.
Lolek
 

krisder

New member
Bez reklam
Onkyo tak ma i dla mnie jest to zaletą. Dziecko pokręcając pokrętło głośności nie wywali jednym ruchem wszystkich szyb w pokoju. Jeżeli zależy Ci na tym aby robiąc pół obrotu ustawić moc na maxa to nie Onkyo.
 

BD

Member
Bez reklam
w 905tce w ustawieniach- source setup/intelli volume jest mozliwosc regulacji poziomu wejscia kazdego selektora wejscia, poziom moze byc regulowany w przedziale -12db do +12db -nie wiem jak w innych modelach, przynajmniej ja z tego nie korzystam....
 

narwus

New member
ja zazwyczaj slucham na 10... na 1 juz slysze jakies szmery

tak jest zarowno z dekodera Nki jak i z PS3, oba podpiete po HDMI
 

Deimos

Banned
Onkyo tak ma i dla mnie jest to zaletą. Dziecko pokręcając pokrętło głośności nie wywali jednym ruchem wszystkich szyb w pokoju. Jeżeli zależy Ci na tym aby robiąc pół obrotu ustawić moc na maxa to nie Onkyo.
Onkyo i wywalenie szyb w pokoju? To jakiś żart już na prima aprilis?:confused:
Miałem Onkyo 905 i także 906 i nic nie wywaliło...
No chyba, że 807-ki sprzedają z laską dynamitu?
Onkyo ma moc, ale tylko na jeden kanał, tak sam dystrybutor podaje: moc mierzona przy obciążeniu na jeden kanał... Z pionkiem to nawet nie ma co porównywać - dynamika i szczegółowość dźwięku nieosiągalna dla Onkyo, co sprawdziłem na własnych uszach, a nie na gdybaniu na podstawie opisów i tabelek z internetu...
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
Onkyo i wywalenie szyb w pokoju? To jakiś żart już na prima aprilis?:confused:
Miałem Onkyo 905 i także 906 i nic nie wywaliło...
No chyba, że 807-ki sprzedają z laską dynamitu?

to musiales miec jakis uszkodzony sprzet i poszedles bledna droga wybierajac denona a teraz pioneera do kina ..... :hihi: ;d;d
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Nie szedłem błędną drogą i nie dałem się omamić dystrybutorowi Onkyo dokonując zakupu w ciemno, tylko wziąłem i 905 i 906 do domu na parę dni. Ale szybko wróciły tam skąd przyjechały. I to chyba wystarczy za cały komentarz na temat Onkyo i ich jednkanałowego marketingu z podawaniem mocy...
Ale nie wszyscy mają opcje sprawdzenia tego w domu, a później jak kupią w ciemno to już im nic nie zostaje - tylko chwalić.
A jakby Pioneer nie zagrał lepiej od Onkyo to nie zabawiłby u mnie dłużej niż Onkyo. Chyba to logiczne.
Mojego Denona AVC-A1HDA będę chwalił zawsze, a zmieniłem go, bo miał już ponad 2,5 roku i brakowało mu np. kanałów przednich wysokościowych. A sprzedałem go za takie same pieniądze za jakie go kupiłem.:) Z chwilą kiedy wejdzie nowy topowy Denon to już nie wziąłbym za mojego tyle, dlatego już z nim była pora aby nic nie stracić.
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
grunt ze podoba sie pioneer i gra Ci dobrze to najwazniejsze :)
zakupic w ciemno i chwalic to chyba nie logiczne? czy logiczne sam juz nie wiem ;d;d
 

pkomp

New member
deimos przesadzasz...mam 577 i jego głośność w zupełności wystarcza do naprawdę sporej głośności w 15-20 metrach
po co więcej?zajrzyj tez dokładnie do instrukcji - moc masz podana także dla większej ilości kanałów czego w pionku nie ma
ale to juz pomijam bo nie chcę się bez sensu rozwodzić - i tak żaden z tych ampli nie da nic porządnego przy pełnym paśmie na wszystkie kanały więc szkoda gadać

wracając do tematu

w onkyo można ustawić głośność źródła

a żeby zabezpieczyć się przed dziećmi można ustawić maksymalny poziom głośności
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam zadalem proste pytanie a co niektorzy nie zrozumieli...... Kolego Deimos ja nie prosilem zebys sie wypowiadal czy ty lubisz onkyo czy nie lubisz. Masz pionka i jesli ci od odpowiada to ok i po co pisac swoje wypociny ktore i tak nie zmienia tego ze ktos kto lubi onkyo to w zyciu na zadnego pionka czy denona sie nie przejdzie. Pod koniec roku zmieniam sprzet na nowy calosc sprzedaje i bylem ciekaw jak jest z glosnoscia w modelu 5998 bo ten mnie interesuje. A propo mocy to tak jak poprzednik napisal ze w instrukcji jest wyraznie napisane dla wielu kanalow moc. W jednym z salonow sprawdzali pobor mocy jaka pobiera amplituner i model 5007 mial najlepsze wyniki oczywiscie w swojej klasie. Ponadto ciekaw jestem gdzie tacy glupiutcy ludzie sa ze 2.5 letni sprzet kupuja za tyle co nowy niemalze by kupili ..... ? Piszesz ze tamten denon nie mial tyle wyjsc, po co ci te wyjscia skoro i tak filmy czy koncerty nagrywane sa w 99% w 5.1 . Mialem miec to szczescie i sprawdzac jakie jest odczucie w systemch 7.1 i 9.1 przy filmie nagranym w 5.1 i zeby to jakos super lepiej bylo to ja bym nie powiedzial... ( nadmieniam ze sprzet byl naprawde z gornej polki i warunki rowniez bo to byl pokoj dedykowany wylacznie do kina domowego ) Takze nie ma sensu sie rozpisywac co kto lubi i pisac o czyms zle skoro temat dotyczy zupelnie czego innego. A zyjemy w wolnym kraju i kazdy kupuje co lubi a skoro onkyo w tamtym roku mialo najwieksza sprzedaz to chyba taki zlom to nie jest .....
Lolek
 

krisder

New member
Bez reklam
Nie szedłem błędną drogą i nie dałem się omamić dystrybutorowi Onkyo dokonując zakupu w ciemno, tylko wziąłem i 905 i 906 do domu na parę dni. Ale szybko wróciły tam skąd przyjechały. I to chyba wystarczy za cały komentarz na temat Onkyo i ich jednkanałowego marketingu z podawaniem mocy...
Ale nie wszyscy mają opcje sprawdzenia tego w domu, a później jak kupią w ciemno to już im nic nie zostaje - tylko chwalić.
A jakby Pioneer nie zagrał lepiej od Onkyo to nie zabawiłby u mnie dłużej niż Onkyo. Chyba to logiczne.
Mojego Denona AVC-A1HDA będę chwalił zawsze, a zmieniłem go, bo miał już ponad 2,5 roku i brakowało mu np. kanałów przednich wysokościowych. A sprzedałem go za takie same pieniądze za jakie go kupiłem.:) Z chwilą kiedy wejdzie nowy topowy Denon to już nie wziąłbym za mojego tyle, dlatego już z nim była pora aby nic nie stracić.

Wymieniłeś "znakomity" ampli dla kanałów przednich podwyższonych? To moim zdaniem wszystko tłumaczy. Oczywiście teraz już masz możliwość korzystania z tej super opcji i brzmienie stało się bajkowe. Tak się składa że przez pewien czas miałem dwa zestawy głośników ( po zakupie nowych) i bawiłem się z podłączaniem w różnych konfiguracjach. Stare kolumny oddałem za bezcen bo szkoda było zagracać pokoju dla takiego "super brzmienia". Oczywiście biorę pod uwagę fakt że ja posiadam tylko marne Onkyo a nie zajefajnego, wypasionego i w ogóle naj Pioneera i u Ciebie siłą rzeczy to musi brzmieć.:cry:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zwróćcie uwagę, że innym amplitunerem tez nie wywalił okien, może po prostu nie ma szyb w pomieszczeniu odsłuchowym.
 

Deimos

Banned
ta tylko jaki film ma wysoki przód?żaden.........

Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz! Nie pisz bzdur.
To nie film ma kanały górne nagrane fabrycznie tylko to wytwarza i kieruje na górne głośniki właśnie system IIz dostępny między innymi w SC-LX83.
Zanim to kupiłem i zainstalowałem dodatkowe górne głośniki, to dzwoniłem do paru tzw. "autoryzowanych sprzedawców" i każdy z nich opowiadał inne bzdury, że film musi być nagrany w tym systemie, że pomieszczenie to minimum 3 metry wysokości itd...
A co do Onkyo, no to co ma gadać sfrustrowany posiadacz jak już dał się na ten marketing naciągnąć? Oczywiście, że Onkyo gra super...:p
Kolego krister u mnie to brzmi, bo zobacz do jakich końcówek mocy to podłączone, jedna (i to ta tańsza) warta tyle co trzy marne onkyo 807:-D http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/monsterpowermpa2250.pdf
Możesz sobie o takiej pomarzyć...
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
ależ nie piszę tylko odtwarzam to co jest w filmie - na co mi poprawiacze nie dające za wiele?
chcesz korzystaj jak i z virtual dolby i innych bzdur

ja nie piszę bzdur tylko zwróciłem ci uwagę na coś co nie ma najmniejszego sensu - wszystko brzmi najlepiej wtedy kiedy jest odtwarzane dokładnie tak jak zostało zmiksowane

ps.nie podniecaj się tak tymi końcówkami - takie coś może postawić w domu tylko festyniarz bazarowiec....Kupa kasy a design robił chińczyk tłukący jakąś marketową tandetę
krell trzeba było kupić
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Napisał pkomp
ta tylko jaki film ma wysoki przód?żaden.........
No a czyje to słowa powyżej?

Ja niczego nie poprawiam, ale po zainstalowaniu dodatkowych górnych kanałów dźwięk jest jeszcze pełniejszy. I to nie jest bzdura jak twierdzisz. I to ma sens.
 
Ostatnia edycja:
Do góry