Spotify w Chromecast audio vs amplituner vs streamer

krystiano8

New member
Witam,

Słucham głównie muzyki ze Spotify wbudowanego w mój amplituner Onkyo TXNR828.
Kupiłem ostatnio Chromecast Audio i podłączyłem go przez optyk do amplitunera lecz docelowo chce go podłączyć do wzmacniacz Cyrus One.
Jednakże teraz z amplituneram gra gorzej niż ten wbudowany
Czy lepiej może zagra przez coax?
Zastanawiam się czy przy podłączeniu do wzmacniacza tez będzie gorzej?

Teraz pytanie czy lepiej:
Kupić streamer ze Spotify do wzmacniacza
Dokupić zewnętrzny DAC pod Chromecast i podłączyć do wzmacniacza

Jeśli streamer to jaki polecacie?
jeśli DAC to jaki?

Budżet ok 1600-1800pln na klocek (uzywka)
Głośniki Dynaudio DM 2/7
Kable Melodika BS

Pozdrawiam
 

rabit

Active member
Bez reklam
Masz fajną podstawę więc podłączenie Cyrusa do amplitunera jest jak najbardziej słuszne (według mnie bardzo fajny wzmak, jednak wymiary nie każdemu pasują). Podłącz jakiś normalny streamer do tego wzmaka i będziesz zadowolony. Może Onkyo 6130 wystarczy? Spróbuj posłuchać może Cyrusa z tym streamerem i zdecyduj. Każdy z nas słyszy inaczej i nie wiem czy Ty będziesz słyszał różnicę. Sprawdź i zdecyduj Sam. Posłuchaj Tidal na nim. Jednak lepiej to gra...
 

krystiano8

New member
Właśnie się zastanawiałem nad streamerem Onkyo ale 6170 - ma lepsze bebechy, tył + DAB
Rozważałam tez Cambridge Audio Streamer Magic 6v2 ale tam chyba nie ma Spotify

W tym przedziale cenowym to chyba jedyne opcje...:-(

Tidal lepszy ale pewnie piszesz o opcji z MQA?

Pozdrawiam
 

wlolas

New member
Mam chromecast audio podłączone po optyku (za 20zł) do HK3490+MA BR5. Testowałem spotify i tidala (oba w pakietach podstawowych) w kilku utworach o zróżnicowanej charakterystyce, za każdym razem "jakość" z tidala była znacznie lepsza. Miałem wrażenie że muzyka ze spotify kończy się w odległości 10cm od głośnika. W obu aplikacjach ustawienia na max.
 

krystiano8

New member
Ja właśnie mam takie wrażenie jak słucham Spotify z Chromecasta po optyku ale już bezpośrednio z amplitunera jest zdecydowanie lepiej. Jakby optyk lub Chromecast odcinał pasma i przestrzeń
 

rabit

Active member
Bez reklam
Tidal lepszy jakościowo niż Spotify i to w wersji bez MQA. Przynajmniej dla mojego ucha gra lepiej. Spotify za to ma według mnie lepsze "podpowiadanie" utworów.
Jeżeli tylko starczy na 6170, to na tym bym zakończył poszukiwanie. Będzie dobrze wyglądał z amplitunerem i na pewno jakością też nie zgrzeszy. Choć nadal nalegam, abyś posłuchał tego połączenia.
PS. CA stream magic 6v2 ma Spotify :)
 

tomasi

New member
Witam,

Kupiłem ostatnio Chromecast Audio i podłączyłem go przez optyk do amplitunera lecz docelowo chce go podłączyć do wzmacniacz Cyrus One.
Jednakże teraz z amplituneram gra gorzej niż ten wbudowany
Czy lepiej może zagra przez coax?

Pozdrawiam

Czy zmieniłeś w google home, dla chromecast w ustawieniach dynamikę? Po tym zabiegu lepiej będzie grał. Niestety domyślnie jest wyłączona.
 
Do góry