Spotify jak uruchomić na amplitunerze??

ArekBinek

New member
Potrzebuje pomocy w uruchomieniu Spotify na Marantz sr5009.
Mianowicie zainstalowałem na laptopie zalogowałem się ale nie widzie Spotify amplitunera.
Na Amplitunerze internet działa bo radio internetowe chodzi. Na pilocie uruchamiałem funkcje Online music ale to nic nie daje.
Czy ktoś korzysta z tej funkcji?? Jak tak poproszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
 

Daniyal9

New member
Potrzebuje pomocy w uruchomieniu Spotify na Marantz sr5009.
Mianowicie zainstalowałem na laptopie zalogowałem się ale nie widzie Spotify amplitunera.
Na Amplitunerze internet działa bo radio internetowe chodzi. Na pilocie uruchamiałem funkcje Online music ale to nic nie daje.
Czy ktoś korzysta z tej funkcji?? Jak tak poproszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Witam.
Miałem podobny problem. I po kilku dniach doszedłem do tego, że zmieniłem nazwę w amplitunerze a ruter zapamiętał nazwę którą miałem jako pierwszą. Ustawienia routera nic nie dawały łącznie z ustawieniami na amplitunerze. Kiedy wróciłem do ustawień początkowych problem zniknął.
Poza tym musisz być w jednej sieci domowej i mieć aktywne konto premium.
Sprawdziłem też czy program sterujący amplitunerem Remote app Marantz łączy się z nim. Niestety też nie chciał działać. Po powrocie do ustawień początkowych. Wszystko śmiga.
Pozdrawiam.
 

prezmer

New member
Potrzebuje pomocy w uruchomieniu Spotify na Marantz sr5009.
Mianowicie zainstalowałem na laptopie zalogowałem się ale nie widzie Spotify amplitunera.
Na Amplitunerze internet działa bo radio internetowe chodzi. Na pilocie uruchamiałem funkcje Online music ale to nic nie daje.
Czy ktoś korzysta z tej funkcji?? Jak tak poproszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Ja mam Pioneer VSX-923K. Ten również wspiera Spotify. Jest jednak mała uwaga. Korzystam z bezpłatnego konta Spotify. To oznacza że nie mogę korzystać z opcji Spotify Connect. To co mogę zrobić na zwykłym koncie to:
Uruchomić Spotify na iPadzie, następnie za pomocą Airplay przesłać audio do amplitunera.

UWAGA! W aplikacji zainstalowanej w Windows 8.1 również nie widzę możliwości odtwarzania przez amplituner :(

pozdrawiam
Piotr
 

Daniyal9

New member
Witam.
Miałem podobny problem. I po kilku dniach doszedłem do tego, że zmieniłem nazwę w amplitunerze a ruter zapamiętał nazwę którą miałem jako pierwszą. Ustawienia routera nic nie dawały łącznie z ustawieniami na amplitunerze. Kiedy wróciłem do ustawień początkowych problem zniknął.
Poza tym musisz być w jednej sieci domowej i mieć aktywne konto premium.
Sprawdziłem też czy program sterujący amplitunerem Remote app Marantz łączy się z nim. Niestety też nie chciał działać. Po powrocie do ustawień początkowych. Wszystko śmiga.
Pozdrawiam.

Ps.Kiedy już będziesz miał połączenie to w Spotify w czasie odtwarzania partii się ikona głośniczka, którą trzeba nacisnąć i wybrać urządzenie z którym ma się połączyć.
 

SternQuest

New member
Po pierwsze aby Spotify działało na ampitunerze musisz mieć opłacone konto premium. Pierwszy miesiąc jest gratis, ale musisz podać nr karty płatniczej. Jak Ci nie przypasuje to możesz w każdej chwili zrezygnować z premium i wrócić do wersji bezpłatnej. Musimy sparować urządzenia, najlepiej przez bluetooth (laptop-ampli). Uruchamiasz spotify na laptopie i amplitunerze. Na dole w programie Spotify (laptop) pojawi Ci się opcja że możliwe jest odtwarzanie przez zestaw głośników. Klikasz to i dźwięk pojawia się na kolumnach. Potem słuchasz co tylko chcesz... :)
 

ArekBinek

New member
Dzięki za podpowiedz po próbuje jutro i zobaczę czy da radę bo dzisiaj już brak weny twórczej ;)
Będę próbował na tym bezpłatnym bo cena jak dla mnie trochę wygórowana za premium.:p
 

ArekBinek

New member
pobawiłem się dzisiaj trochę i spotif cały czas nic nie wyświetla jak klikam na tą ikonkę w prawym dolnym rogu.
Cały czas mam napisane żeby uruchomić spotif na innym urządzeniu.
JAk uruchomić na sr5009 spotif ?? klikam na pilocie na online music i potem w media server jest mój login ( mail) ale dalej nic nie widzi spotif. I co dalej???
 

SternQuest

New member
Kolego nie znam Twojego amplitunera, u mnie w Onkyo jest zakładka z różnymi serwisami muzycznymi m.in. Spotify czy Tunein. Klikam na tą ikonkę i łączę się z serwisem. Jeżeli chodzi o spotify to steruję wszystkim ze smartfona bądź tabletu. Ważne jest jak napisałem wcześniej sparowanie urządzeń, aby Twój laptop pokazywał że rozpoznaje ampli w Twoim przypadku - sr5009. Więcej nie potrafię Ci pomóc. Może lepiej żeby w tym przypadku wypowidzieli się "marantzowcy" :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Zakładka menu Spotify była w modelu xxx7 (tylko premium)
Modele XXX8 i XXX9 korzystają ze strumieniowania po sieci
 

effe82

New member
Witam,
Odświeżę trochę temat, ale za nic nie potrafię nigdzie znaleźć pomocy. Posiadam Laptopa Dell, Telefon Samsung S8 i chciałbym z laptopa, lub S8 puszczać muzykę z aplikacji Spotify bezprzewodowo na amplitunerze Pioneer 528, który ze strony Spotify wynika, że jest kompatybilny z programem. Niestety za nic nie potrafię się połączyć. W domu posiadam internet od Orange światłowód, do modemu jest podłączony amplituner poprzez kabel ethernet. Z laptopa za pomocą programu Apple Musi nie ma problemu puścić muzyki AirPlay. Czyli amplituner z siecią działa dobrze. Czemu zatem w programie Spotifi w prawym dolnym rogu jak wchodzę w ikonkę urządzenia zewnętrzne widzę tylko S8 i odwrotnie.
Słyszałem, że na amplitunerze również musi być zainstalowana aplikacja Spotify, tylko jak to zrobić? W menu głównym mam tylko:
-Network Configuration
-Language
-Firmware Update
-Factory Reset
-System info.

To wszystko. Jak zatem można połączyć? Ponoć się da, tylko jak ? :)
Pozdrawiam
 

effe82

New member
Dobra działa!
Amplituner trzeba było ręcznie zaktualizować. Ściągnąć plik z najnowszym oprogramowaniem, i zgrać na pendrive po czym podpiąć do Pioneera. Teraz w opcjach network jest widoczny spotify.
 
Do góry