Spostrzeżenia po zakupie TV LCD SONY oraz kilka pytań

grisza_1982

New member
Po kilkudziesięciu godzinach spędzonych w różnych salonach i sklepach oferujących telewizory LCD zakupiłem TV SONY 32 S2510 za 3000 zł.
Powód ? Wglądał on całkiem przyzwoicie na tle konkurencji w podobnej cenie. Nie ukrywam ze przekonała mnie dobra współpraca z PC i możliwość uszyskania rozdzielczości natywnej.

Zalety
  1. Dobra współpraca z PC. Stronki WWW można spokojnie przeglądać wygląda wszystko pięknie. Oczywiście najlepiej wyglądają na rozdzielczości natywnej z odległości 1,5 genialny obraz, ale z odległości 3 metrów nic nie widać, mały maczek wiec spokojnie można ustawić 1024x768 lub 800x600 i wszytko wyraźne literki jak woły :) wszystko pięknie.
  2. Nadspodziewanie dobry obraz ze zwykłej anteny siatkowej o niebo lepiej niż to co widać na półkach sklepów gdzie milion TV podłączone jest do jednego kabla (oczywiście wszysko to w odległości oglądania około 3 metrów). Obraz posiada dużą płynność której nie widziałem w żadnym sklepie.
  3. Filmy DVD puszczone z PC w DZIEŃ, podkreślam w DZIEŃ (przy naświetlonym pomieszczeniu) wyglądają super, można oglądać z odległości 2 metrów i jest świetnie. Filmy DVIX i RMVB przy stosunkowo dobrej kompresji można oglądać z odległości 3 metrów i jest tez super (oczywiście również w dzień). Wszystkie niedociągnięcia w barwie wyświetlania mogę korygować na poziomie systemu.
  4. Płynność w grach zadowalająca, a bardzo sie obawiałem tego widząc klatkowanie w na telewizji kablowej w TV LCD ustawionych na półkach sklepowych.
Wady – to co było zaletą w dzień w nocy staje się wadą :( powód ? BRAK CZERNI
  1. Obraz jest w miarę poprawny przy jaśniejszych scenach nie widać „szarości czerni”. Przy ciemnych scenach jest tragedia, widać przejścia tonalne które byłe niezauważalne w dzień no i tak wszechogarniająca SZAROŚĆ zamiast czerni. Oczywiście można skorygować troche tą szarość ale to w niewielkim stopniu i to kosztem mniejszego kontrastu przez co obraz staje sie mniej kontrastowy, bławy. Próbowałem włączyć jakieś sztuczne światło typu lampka aby zmniejszyć wrażenie szarości (wiem to oszukiwanie samego siebie), trochę pomaga ale w niewielkim stopniu
  2. W zaletach napisałem ze obraz w grach płynny to fakt, ale za to widać smużenia. Szczególne zauważalne podczas gry w Pro Evolution Soccer, przy dynamicznych ruchach zawodników numery na koszulkach i sami zawodnicy rozmywają sie.
  3. Telewizja analogowo mimo ze dobra płynność i kolory twarzy takie nienaturalne, plastikowe jakby wykonane z plasteliny, odnoszę wrażenie jakby była wyświetlana zbyt mała palet kolorów.
Dzwięku TV nie testowałem, nie było takiej potrzeby wszytko podłączone pod Amplituner .
Pilot do tego TV to porażka: wielką krowa i tandetnie wykonany, odnoszę wrażenie ze jak mi spadnie ze 2 razy z kanapy na panele podłogowe to sie rozsypie albo przestanie działać.


Niestety mój wybór opierał sie na ogladaniu TV LCD w sklepach o sporym naświetleniu wiec nie ma możliwości aby zauważyć tam poziom czerni :( Zobaczyłem ją dopiero w warunkach domowych, a właściwie zauważyłem szarość :(
W związku z tym mam pytanie do innych użytkowników TV LCD Sony i nie tylko.
  1. Czy w TV Sony serii V czerń jest dużo lepsza ? (bo wiem ze to bardzo dobry model ale niestety również droższy)
  2. Czy inne TV podobnej klasy i przedziału cenowego do 3000 zł wyświetlają podobną klasę czerni czy też mają z tym problemy? czy może radzą sobie z tym lepiej
  3. Czy grzebanie w menu serwisowym pomoże mi w uzyskaniu lepszej czerni ? (choć nie wierze w to :( )
Za odpowiedzi z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

kamen

New member
Witam,

mam ostatni model Toshiby-C3000 i czerń jest "jasnoczarna".

Ale: przy średnio zaciemnionym pokoju i WYŁĄCZONYM telewizorze
ekran jest czarno-granatowy,a chyba się nie wygłupię jak napiszę,
że aparat TV nie produkuje czerni- najciemniejsze partie obrazu będą
tylko takie jaka jest powłoka na panelu.

Niestety w ciemnościach nie ma czerni,nie pomagają
regulacje,nawet podświetlenie ustawione na 0 niewiele pomaga.
Chyba "tak ma być"

Pocieszam się,że malując obrazy mistrzowie nie używali czarnej farby
i na obrazach też nie ma "głębokiej czerni.

Znajomi mają plazmę za 5-krotnie większe pieniądze i też nie mają
czerni-na własne życzenie - w pokoju są miliony halogenów,
w szklanej osłonie odbija się całe życie domowe,ale są zachwyceni.

W sklepach jest jasno,regulacja ustawiona:kontrast 100,jasność 100,
w domu tak się nie da oglądać.

Na szczęście ten pozorny deficyt czerni przy oglądaniu HDTV w niczym
mi nie przeszkadza - obraz jest perfekcyjny.
 

motobartcompany

New member
Ja zakupiłem kilka dni temu 40 calowy V2500, może dzisiaj napisze recke, bo kilka dni testuje TV i wiem o nim chyba wszystko


Co do czerni, to przy świetle dziennym lub jak jest zapalone światło, to czerń jest prawie idealna, jak leci sygnał, z marginesami to prawie są tak czarne jak ramka od telewizora.

Przy zupełnej ciemności, czerń nie jest idealna i wpada w granat, ale podkreślam to przy zupełnej ciemności.

Ogólnie to czerń w dzien jest lepsza niż na mojej plaźmie PV70, nocą niestety czar pryska i czarny jest lekko granatowy

Do tego TV ma idealnie podświetloną matryce, miałem kilka telewizorów LCD i w żadnym nie było tak idealnego podświetlenia.

W sygnale SD jak się przyjżymy niestety smuży, ale musimy się postarać żeby to zobaczyć, i trzeba przybliżyć się do TV na odległość minimum 50 cm, przy szybko poruszających się obiektach widać rozmazanie lub smuge która ciągnie się za obiektem, widać to szczególnie wyraźnie gdy tło jest białe , a obiekt czarny.

W sygnale HD ( xbox 360) smuzenie jest zdecydowanie mniejsze i tutaj praktycznie tego nie widać.

jakość w HD jest bardzo dobra i nie mam nic do zarzucenia, przy podlaczeniu cyfrowego polsatu na najlepiej grajacych kanałach TVN, ZDF, Polsat, jakość jest zadawająca i da się oglądać TV z 2 metów, nie widać pikselozy itd, gdy podejdziemy do TV bliżej, widać piksele chociaż i tak mniejsze niż przy moim poprzednim samsungu N71B, w ruchu obraz się wyraźnie rozpikselowuje i dodatkowo robią się poszarpane krawędzie coś jak brak aa w grach.

Przy DVD tego nie ma, wiec myśle że lipny tuner echostaru to powoduje, co do jakości DVD to jest ona dobra, divixy o dziwo teź rewelacyjnie się ogląda.

może wieczorem jeszcze coś opisze:p
 

grisza_1982

New member
Z tego co napisałeś moge stwierdzić, ze medele SONY serii "S" i "V" dzieli przepaść.

Czy to prawda ?

Choc istnieje róznież innye wytłumacznie, a mianowicie: mamy inne wymagania od TV i dostrzegamy różne ich niedoskonałości.
 

jtd

New member
Bez reklam
No napewno ma, ale likwiduje sam letterboxy czy nie ?:)
No powiedz oglonie wrazenia z obrazu lepsze niz w PV70 czy gorsze ? (pomijajac tamte zielone krawedzie)
 

motobartcompany

New member
sory ale nie wiem co to są te letterboxy:) wytłumacz to ci powiem

W porównaniu do PV70 to tak:

Cyfrowy polsat: V2500 gra bardzo podobnie do PV70, na plus brak "mrówek "w kolorach na minus jeżeli chcesz zobaczyć smużenie to zobaczysz, ale z normalnej odległości tego nie widac. w soniaczlu lepsza czerń w dzien, brak odbić światła i lepsze formatowanie obrazu, dodatkowo dużo wiecej ustawien w obrazie i zajebisty czujnik światła który jest bardzo dobrze wyskalowany.


DVD połączone przez HDMI: Tutaj PV 70 gra lepiej, wieksza głębia obrazu lepsza płynność i kolory.

Xbox 360: Zdecydowanie lepiej gra sony, wieksza ostrosć obrazu, wiecej szczegułów na ekranie, brak powidoków i zielonych krawędzi no i nie ma tego migotania jak na plaźmie. Prawie doskonała płynność, naprawdę sony v2500 gra rewelacyjnie w połączeniu z xboxem 360.
 

grisza_1982

New member
Może jest ktoś kto testował te dwa modele Sony ? (model serii "S" i "V".) I zna ich możliwości wyświtlania czerni, czy różnice są aż tak duże ?
 

jtd

New member
Bez reklam
oto i letlerboxy, duzo leci z letlerboxami filmow ostatnio:

Tab. Formaty obrazu​
Format źródła
Format nadawania 4:3
Format nadawania 16:9
4:3
4_17a.gif

4_17b.gif

14:9
4_17c.gif

4_17d.gif

16:9
4_17e.gif

4_17f.gif

16:9 shoot & protect 14: 9
4_17g.gif

4_17h.gif

16:9 shoot & protect 4:3
4_17i.gif

4_17j.gif

4_17k.gif
Czarny ekran
4_17l.gif
Obraz obcięty
4_17m.gif
Powierzchnia chroniona​

wiec obcina automatycznie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiscie że seria V ma lepszą czerń i lepsze kąty na ile dla Ciebie istotne - musisz ocenić sam czy warto ?
Dla mnie warto.
 

grisza_1982

New member
Ano czerń jest dla mnie ważna. Tylko ze przekonałem sie o tym dopiero po zakupie. Szkoda ze tak późno :(. Gdybym teraz miał decydować o zakupie odpuściłbym sobie na jakiś czas zakup LCD i poczkał na to az seria "V"osiagnie rozsądne ceny lub też zdecydowałbym sie na Sharpa BV9. A tak mam w domu TV z którego nie jestem do końca zadowolony. Ehhhhhhhhhhhhhhh. Nic tylko płakać
 

motobartcompany

New member
jak byś kupił V 2500 to może znalazł byś inne wady których twój tv nie ma, ciesz się tym co masz bo zasze znajdzie się coś lepszego......
 

grisza_1982

New member
Widzisz mam nieco inne maniery niż niektórzy. Porostu jesli coś kupie to nie zachwalam tego na siłe. Stram się mówic o jego jasnych i ciemnych sronach :). Byc może pomoże to komus w wyborze TV i uda mu sie uniknąć błedów które ja popełniłem.
 

pandzik

Member
Bez reklam
grisza_1982 napisał:
Ano czerń jest dla mnie ważna. Tylko ze przekonałem sie o tym dopiero po zakupie. Szkoda ze tak późno :(. Gdybym teraz miał decydować o zakupie odpuściłbym sobie na jakiś czas zakup LCD i poczkał na to az seria "V"osiagnie rozsądne ceny lub też zdecydowałbym sie na Sharpa BV9. A tak mam w domu TV z którego nie jestem do końca zadowolony. Ehhhhhhhhhhhhhhh. Nic tylko płakać

Skup się na tym co oglądasz. Na treści filmu, programu itd.
Już Cię widzę jak siedzisz metr od tv i wyrywasz sobie włosy szukając
po rogach prawdziwej czerni... :blagam:
 

kamen

New member
Ale niech ktoś się wypowie,kto "widzi na swoim LCD ciemność".
Też sie długo zastanawiałem nad kupnem wściekłych kryształów,ale
na tym etapie techniki zawsze będą przepuszczać trochę światła.
Ważne,by na czarnym garniturze było widać czarne guziki,a nie jednolitą
plamę.

Może gdyby powstał panel,w którym każdy piksel byłby indywidualnie
podświetlany diodą...Ale ten etap chyba pominą.
 

grisza_1982

New member
Siedzę najbliżej 3 metry od TV i jesli jest film gdzie akcja dzieje sie nocą jest sporo ciemnych scen to zamisat czarnego widze szarość i nikt mi nie powie ze jest inaczej. Jesli tego nie widzisz pozostaje jedynie podziękować Twojemu Stwórcy ze nie wyposarzył Cie w taką opcje :).
Sytyacja wygląda zupełnie inczej kiedy sceny są jasniejsze wowczas nie ma sie do czeg przyczepić.
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
To sprzedaj swojego soniacza na allegro poki jeszcze swiezy i juz niedlugo kup nowe dziecko sony d3000, podobno ma byc zajebisty : D
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Odebrało mi wiarę w Sonego , podstawowy model Sharpa okazał sie lepszy do kablówki od Słonego;) z serii S.
 
Do góry