Spostrzezenia Onkyo 905

BD

Member
Bez reklam
Po przesiadce z Onkyo 806 na model 905 czuje jakis niedosyt odnosnie basu (niskich tonow) w 905 . Testowalem dlugo ,robilem porownania ,ustawienia takie same jak w modelu 806 ,zmienialem ustawienia zeby wydobyc ten bas ale skutek byl mizerny. Podejrzewam ze glowna przyczyna niedoboru basu jest brak funkcji Dynamic EQ w modelu 905 . Ustawianie w zakladce TONE podbicia suba nawet na max 10db oraz basu na poszczegolnych glosnikach bo jest taka mozliwosc nie dalo porownywalnego efektu jak standardowe ustawienia z wl. funkcja Dynamic EQ w modelu 806. Lepszy efekt dalo wylaczenie audyssey i kalibracja na EQ ale nie o to chyba chodzi .Druga sprawa wl. audyssey w 905 nie daje takiego efektu jak w 806 ,glosniki surrond sa ledwo co slyszalne i w kinie daja gorszy efekt co przeklada sie na efekty w ogladaniu filmow.
Oczywiscie jezeli chodzi o muzyke to model 905 ma pewna przewage w lekkosci dzwieku ale w amplitunerach AV nie o to chyba chodzi .Z czystym sumieniem moge powiedziec ze model 806 lepiej sie sprawdza w kinie jak 905 ale jak ktos w wiekszej mierze jest nastawiony na muzyke to 905 bedzie lepszym wyborem.
Mam malutka prosbe posiadaczy modelu 905 aby w skrocie napisali jakie maja ustawienia ,czy maja wyl. audyssey jezeli tak to jakie maja ustawinia equalizera aby bas byl porownywalny do modelu 806 w kinie i muzyce ,pozdr...
 
Ostatnia edycja:

maracz

New member
Może CI to za wiele nie pomoże ale wyjaśnię że zadaniem autokalibracji jest ustawienie jak najbardziej wyrównanej charakterystyki brzmienia w całym paśmie,innymi słowy żaden z podzakresów(bas,średnica ,tony wysokie)nie powinien być wyeksponowany względem drugiego ,czyli nie powinien być głośniejszy niż reszta pasma.
Sam jestem posiadaczem 905-ki i basu mam tyle ile go jest na odtwarzanej płycie,podbijesz sztucznie bas zagłuszysz nim resztę pasma a co za tym idzie stracisz pewną ilość szczegółów które są tak samo ważne przy odsłuchu ścieżki dźwiękowej.
 

BD

Member
Bez reklam
Zgodze sie z Toba ,muzycznie Onkyo 905 jest modelem bardzo dobrym ale jezeli chodzi o kino domowe Onkyo 806 jest amplitunerem bardziej wartosciowym ,filmy oglada sie duzo przyjemniej a to za sprawa lepszego ustawienia Audyssey gdzie wyrazniej slychac tyly oraz lepszego basu ,ktory sprawdzilem na wszystkie sposoby .Moze jednak w kolejnych softach dodadza do modelu 905 Dynamic EQ przez co 905 bedzie w kinie grac na rowny z modelem 806 i nie bedzie to marzenie scietej glowy ,pozdr............
 

maracz

New member
Z tego co wiem, to Dynamic EQ wykazuje swoją wartość tylko przy niskim poziomie wzmocnienia i nic poza tym.
Sprzeczał się z Tobą nie będę na temat wyższości 806-ki nad 905-ką,gdyż 806-ki nie miałem przyjemności słyszeć.
 

BD

Member
Bez reklam
Apropo ustawien w 905ce ,to moze ktos sie podzieli jakie ma do kina i do muzyki czy moze uniwersalne bo naprawde ten bas nie satysfakcjonuje mnie porownywajac do Onkyo 806..........
 

jacek5d

New member
Porównywałem model 806 z modelem 805 - faktycznie w nowej serii Audyssey inaczej kalibruje głośniki. Dżwięk jest lepszy w modelu 805, ale trzeba poswięcic trochę czasu na ustawienie głośników. W modelu 806 efekty z tylnych głośników po automatycznej kalibracji były lepiej słyszalne niż w modelu 805. Miałem przez dłuższy czas oba modele i wzorując się na modelu
806 ręcznie poprawiłem kalibrację w modelu 805 - ten został u mnie w domu.
Myślę że podobnie trzeba postąpic w przypadku Twojego amplitunera.
 

BD

Member
Bez reklam
na pewno nie mowie ze nie ,bede dalej walczyl z ustawieniami w 905 aby charakterystyka basu zblizyc sie do modelu 806 bo glownie o ten nieszczesny bas sie rozchodzi i kij w oko 905ce jak nie poprawie tego bo kupujac amplituner AV klade nacisk na kino a muzyka idzie na dalszy plan.........
wczesniej nie sluchajac 806 moze bym sie tak mocno tego basu nie czepial a teraz d..pa zbita.......
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
@jarkuby a ja mam pytanko do Ciebie (sorry, ze wrzucam je do Twojego tematu) - czy sluchales tez moze innych ampli np. HK 255/355? Pytam bo zamierzam kupic albo Onkyo 806 (fajna sprawa z 5 wejsciami HDMI) albo HK 355. TV masz niemal ten sam co ja (na chwile obecna :) ), kolumny u mnie beda JBL ES - wiec rowniez podobne.
 

Paqollo

New member
Nie kupuj 806, taka moja rada. Ludzie czesto wymieniaja 806 na 805. Lepiej kupic 905, bo zostalo w sklepach jeszcze troche z dobra cena. Sam posiadam z Kefami iQ90 i rewelacja.
 

BD

Member
Bez reklam
pomalutku 905ka pokazuje pazurki ,podmuch z suba es250p zaczyna poruszac nieduzą doniczką z kwiatkiem co jest dobrym oznakiem :D tylko temperaturka na wyswietlaczu 48C normalnie troszke mnie przeraza :D
 

WoJoW

New member
Znalazłeś w końcu jakieś optymalne ustawienia dla basu, czy po prostu musiał się trochę "rozkręcić" amplituner?
 

don111

Banned
jarkuby napisał:
pomalutku 905ka pokazuje pazurki ,podmuch z suba es250p zaczyna poruszac nieduzą doniczką z kwiatkiem co jest dobrym oznakiem :D tylko temperaturka na wyswietlaczu 48C normalnie troszke mnie przeraza :D
sub porusza doniczką i to oznak że amplituner coś więcej pokazuje ? sub ma swój własny wzmacniacz i to jak gra zależy tylko od ustawień amplitunera (dowolnego amplitunera)
 

BD

Member
Bez reklam
WoJoW napisał:
Znalazłeś w końcu jakieś optymalne ustawienia dla basu, czy po prostu musiał się trochę "rozkręcić" amplituner?

wiec tak:
-kalibracji Audyssey uzylem tylko do ustawienia odleglosci glosnikow oraz do ustawienia level calibration po czym wzmocnilem tylko kanaly surround o 2 db bo jak wiadomo w modelach z 5-tką na koncu ,tylnie glosniki ciszej graja a chcialem podobnie jak w 806tce (kino) i jest idealnie
-dot. suba -crossover max czyli 150 Hz ,vol 40%
-dot. AV - fronty, center, surround odciecie na 80Hz, LPF of LFE 120Hz
po tych zabiegach Audyssey wylaczylem bo naprawde jest zbedny ,ogolnie gorszy dzwiek mniej neutralnosci i niskich tonow
-po wyl. audyssey i wlaczeniu equalizera ustawilem we Frontach podbicie jedynie czest. 160Hz na 4dB aby przy stereo basik byl troszke powazniejszy

-reszte nic nie zmienialem jest na 0dB ani przy kolejnych czest. kolumn w EQ ani w zakladce Audio Adjust-Tone Control
i naprawde dzwiek jest czysty, dynamiczny, neutralny, mocny i teraz jest cholendarna roznica miedzy 905tka a 806tka -polecam moje ustawienia ,potestujcie............

Onkyo 905 rządzi :D
 

WoJoW

New member
Szczerze powiem, że miałem właśnie bardzo podobnie ustawione i rzeczywiście ładnie wtedy gra. Chociaż zależy to jeszcze od kolumn, ale ogólnie jest bardzo fajnie :D
 
Do góry