Sposób połączenia elementów KD, potrzebna dobra rada.

yanoosic

New member
Sposób połączenia Technics / Yamaha, potrzebna dobra rada.

Witam,
Jako że nie znam się za bardzo w temacie potrzebuję porady fachowców z tej dziedziny czyli Waszej.

W domu mam telewizor fullhd samsung + telewizję n z nboxhdtv (bez nagrywania).
Kupiłem DVD Pioneer DV-410.

Chcę stworzyć kino domowe w moim 20m2 pokoju.
W związku z ograniczeniem funduszy, kolumny jakie planuję kupić to Prism Onyx bądź Emerald.

Cały wątek dotyczy amplitunera.
Do tej pory trzymałem się chęci zakupu Yamahy HTR6040. Ceny w necie to około 800zł.
Ale na myśl przyszło mi coś takiego jak uzywany amplituner Technicsa z DD i DTS. (znalazlem aukcje SA-DX930 w cenie Yamahy)

Pytanie moje brzmi tak : ten Technics oczywiście nie ma HDMI, jak połączyć te wszystkie elementy ze sobą żeby nie tracić na jakości obrazu ? Czy HDMI w amplitunerze ma tak ogromne znaczenie ?
Jak połączyć tv fullhd + dvd + nbox + technics ?
No i czy to ogólnie dobry pomysł z tym Technicsem, może jednak lepiej kupić nowy sprzęt Yamahy za tą samą cenę ?

Dodam że na tym sprzęcie będę również słuchał muzyki.

Cały temat połączenia jest dla mnie kompletnie obcy, dlatego zdaję się na Waszą pomoc która będzie tu dla mnie bardzo przydatna.
 
Ostatnia edycja:

Taluk

New member
To, że ewentualnie Twój ampli nie będzie miał wyjścia HDMI to mniej istotne.
Ja mam Onkyo 705 które ma 3 wyjścia HDMI i nie mam z niego podłączenia do TV tym złączem.

Proponuję takie połączenia:

nbox /biały/ z TV - HDMI (1)
nbox /biały/ z ampli - optykiem
DVD Pioneer DV-410 z TV - HDMI (2)
DVD Pioneer DV-410 z ampli cyfrowym coaksjalnym bo optycznego wyjśćia ten DVD chyba nie ma
ampli z TV połączenie composit /czincz - czincz/ do wyświetlenia na TV menu ampli i dokonania ewentualnych zmian w jego ustawieniach

Ja mam tak połączone z tą tylko różnicą, ze DVD Onkyo 504 mam dodatkowo połączone z ampli analogowo 5 czincz -5 czincz do przesyłąnia audio z płyt SACD i optyk zamiast coaksjal.
 
Ostatnia edycja:
Do góry