Spory TV za niewiele - 46-47 cali za 2200-2500zł

MojNick

New member
Witam.

Początkowo przymierzałem się do zakupu TV 42 cale za około 2000zł, jednak ostatecznie zdecydowałem się na 46-47 cali gdyż znalazłem parę propozycji w troszkę wyższej cenie. Budżet ustaliłem na 2200zł + maksymalnie 200-300zł - więcej nie wydam, bo po prostu nie mam, a i tak będę szukał prawdopodobnie rat.
A teraz do rzeczy i wymagania w skrócie:
rozmiar - 46-47 cali
matryca - koniecznie matowa - nie cierpię tych z szybą... Do tego słońce wali 3/4 dnia z boku na TV więc musi być mat.
złącza - 3 hdmi będą wystarczające, koniecznie jakieś cyfrowe do podłączenia w przyszłości kina domowego (na początku będą głośniki od komputera podłączone przez zwykłe wyjście audio na słuchawki...)
funkcje internetowe - nie są do końca konieczne, ale jak już mają być to fajnie, aby było w nich youtube i ipla, więcej mi nie trzeba - ale to też nie konieczne.
Co będzie oglądane: TV (wiadomości itp) - ze wskazaniem na HD za jakiś czas, aktualnie głównie kanały w SD; filmy odtwarzane z laptopa podłączonego przez HDMI - głównie to, więc tu jakość najważniejsza; ogrom piłki nożnej - głównie z C+ HD, sporo też z neta w przyzwiotej jakości (ipla i inne) po hdmi.

Jakie znalazłem modele -
Philips 46PFL3208H - za 2250 zł
Philips 46PFL3108H - za 2350 zł (czym się te 2 różnią?)
obydwa mają tylko 2 hdmi, ale przeżyłbym i to.
Samsung Smart TV UE-46EH5300 - 2300 zł

Czy te tv mają matowe matryce? I jak z wymaganiami, które opisałem wcześniej - spełniają je? Nie do końca jestem w stanie znaleźć wszystkie ich cechy i funkcje.

Czy może proponujecie inne modele?

Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Orkiestra

New member
Nie znam się to się wypowiem hehe

Producent podaje, że tych dwóch wymienionych Holendrów różni między innymi jasność: ten z serii 32 ma 350 cd/m2, a ten drugi wymieniony 300. Ponadto 46PFL3208H/12 przedstawiany jest jako Smart TV (z opcjonalną kartą sieciową Wi-Fi USB). Tyle wyczytałam w Internecie. Teraz niech się lepiej jakiś ekspert wypowie i mnie poprawi jeśli jakieś głupoty powypisywałam ;-)
 

tysma

New member
Ogrom piłki nożnej to przydałaby się matryce 100hz. W tej cenie z taką matrycą to tylko 46calowa Toshiba TL938. W jednej z sieciówek można ją dostać za 2399zł, ale śpiesz się, bo na sklepach zostało po kilka, pare egzemplarzy.
Matryca półmat.
 

MojNick

New member
Orkiestra - wyczytałem to samo, ale to suche fakty, ciekawy jestem jak to jest w praktyce ;-)
tysma - z tego co widzę, to te philipsy też mają po 100hz, więc również dobra propozycja. Co do Toshiby to jedyna marka, której na 100% nie kupię - mam swoje doświadczenia z ich produktami - nigdy więcej ;-)
 

Orkiestra

New member
Może 47 calowy LG ?

Jeśli chodzi o porównanie konkretnych modeli w praktyce to raczej nie pomogę, bo po prostu nie znam się na telewizorach :roll: Mogę jedynie podpowiedzieć, że w ramach przeznaczonego budżetu mógłbyś przyjrzeć się jeszcze LG 47LN575S.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Albo Toshiba 46TL938 albo Sharp 46LE540. Nic innego z prawdziwym 100hz (a nie z napisem 100CMR / AMR / PMR / MF) nie znajdziesz.
 

MojNick

New member
Dzięki za odpowiedź i opinie.
Postaram się gdzieś te 2 modele oglądnąć by je ocenić.

A tak z czystej ciekawości - co byście polecili z Philipsa, najlepszego zarówno w tej cenie, oraz najtańszego, który spełnia te moje wymagania. Chodzi mi o to, co oferuje ta firma najlepszego w tej cenie, oraz ile trzeba wydać, by zakupić telewizor tej firmy spełniający moje wymagania. I tak samo prosiłbym z samsungiem.
Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tej cenie : Philips 3208 lub Samsung F5000
Do wymagań, ze wzlędu na ogrom sportu, coś ze 100hz matrycą :
Samsung 46F6400
Philips 46PFL4508
 

MojNick

New member
Biorę tego philipsa w tym momencie całkiem na poważnie. 2900 z przesyłką. Sporo więcej niż chciałem, ale kusi bardzo, w końcu zakup na lata... Uznajmy, że budżet do tych 2850-2900 zwiększymy. Czy ten philips będzie najlepszy, czy jednak coś z innych stajni będzie lepsze? Troszkę z ceną zamieszałem, ale kusicie tą matrycą 100hz, że warto więc szukam czegoś takiego. Tak więc co najlepsze w powiększonym budżecie? A może uważacie, że nie warto w porównaniu z podanym wcześniej Sharpem dokładać już gotówki i spełni on w 100% moje wymagania?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
4508 i 4308 mają. Czy warto dopłacić - to już sobie sam odpowiedz, czy potrzebujesz multimediów i lepszej czerni.
 
Do góry