sportowy tv :) 42 cale do 2300 zl

cfirek

New member
Na ten weekend mam zamiar kupic telewizor, jednak ogrom wyboru przeraza mnie. Prosze doradzcie :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 9m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2-3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Przeważnie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stac z mozliwoscia w pozniejszym czasie powieszenia
6. Jak słońce świeci w pokoju? po poludniu
7. Jaki masz obecnie telewizor? stary CRT
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart moze byc, mozliwosc ogladania filmow z napisami z pendrivea (minimum 2xUSB), koniecznie z wifi i mozliwoscia ogladania filmow online, co najmniej 2xhdmi, podpinanie kart SD,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? ncplus
10 .Jakie urządzenia? konsola xbox360, czasami laptop/komputer stacjonarny
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? minimum 7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 80% sportowe, 20% filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasami gdy bede chcial ogladac np. seriale online
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak xbox360, niedlugo ps4 lub xbox one. Procenotowo 60% TV a 40% konsola
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? nie mniej niz 42 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie wiem
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w zaleznosci od zmiany w pracy
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 2300 zl, przy super produkcie jestem w stanie dodac 100zl ale juz na pewno nie wiecej
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? obojetne, chce miec jak najlepszy obraz.

Prosze o pomoc, bo od dzisiaj wiekszosc sklepow ma nowe promocje i zalezy mi na jak najszybszym kupnie :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak do konsoli to
Sharp 46LE540 / 46LE730
Toshiba 46TL938
Masz je w okolicach 2400 teraz na różnych wyprzedażach.

Nic innego z prawdziwą 100hz matrycą w tej cenie nie znajdziesz, a zwłaszcza 46" :>
 

cfirek

New member
a ogladanie programow sportowych? bo grac bede, ale przede wszystkim mecze i mozliwosc ogladania ze stron typu kinomaniak. nie chcialbym, zeby byly zwieszenia obrazu. Jezeli nic nie ma naprawde do tych 2300 zl +/-100zl to powiedzmy, ze jeszcze 100 zl dorzuce
 

cfirek

New member
Rozumiem, ze oba modele sa o zblizonych parametrach? Ktory z powyzszych modeli ma lepsze oprogramowanie (chodzi mi tutaj glownie po surfowanie po internecie i ogladanie filmikow z youtube'a. Gdzies predzej spotkalem sie ze wpisem, ze ponoc philipsy strasznie zamulaja, to prawda?

Jezeli mielibyscie do wyboru model ET60 a PFL5008, ktory w tym zestawieniu okazalby sie atrakcyjniejszy? Z tego co wyczytalem tutaj to model 6008 to juz wyzsza polka jak i cena.
Ostatnie pytanie, to jak duza roznica jest pomiedzy ET60 a E6E? Oczywiscie poza tym ze jeden ma 3D a drugi nie :)
 

Adek69

New member
ja też szukam dla rodziców tv do oglądania piłki nożnej
mam swój wątek
najpierw brałem pod uwagę plazmę 42" panasonica tx-p42x60 za ok 1500 zł
a teraz rozważam sharpa 46 z matrycą 100Hz (do sportu taka powinna być podobno), np. LC-46LE540E jest za 2200 zł tylko czekam na odp. czy on ma matrycę 100Hz...
 

cfirek

New member
no to teraz jeszcze sharp doszedl do typow. Powoli zaczynam miec metlik w glowie...
na poczatku byl philips 5008, pozniej panasonic E6E potem ET60 a teraz jeszcze ten sharp. Moglby ktos ustawic je w kolejnosci, od telewizora z jak najlepszym obrazem do tego najslabszego? Pomijam juz parametr, ze telewizor ma obslugiwac konsole. Niech glownym wyznacznikiem bedzie jakosc obrazu do ogladania pilki noznej, filmow oraz jak najlepiej dzialajace oprogramowanie, dzieki ktoremu nie bedzie mi przycinalo przy ogladaniu filmow online.
 

Ava007

New member
Podłączę się, bo po tygodniu czytania i szukania w necie na placu boju zostały mi praktycznie dwa Panasoniki:
TX-L42E6E(W) i TX-L42ET60E

Różnica w cenie ok. 700 zł.
Za tę różnicę dostajemy pasywne 3D i... co jeszcze?

Jakie według Was funkcje lub parametry modelu ET60 mogą decydować o dopłacie poza 3D?
 
Do góry