Splitter HDMI na jeden TV

paszcza

New member
Witam, sytuacja wygląda tak: zakupiłem apmlituner Yamaha rx-v473 ale podczas słuchania muzyki z iphona nie można jednocześnie włączyć obrazu z dekodera nc plus dlatego wymyśliłem, że podłączę dekoder nc do splittera hdmi który rozdzieli sygnał na 2 (jeden do amplitunera i dalej do tv a drugi bezpośrednio do tv) tak abym mógł słuchać muzyki i oglądać nc bez potrzeby przepinania kabli. Pytanie jaki splitter za rozsądne pieniądze się do tego nada bo podejrzewam,że taka kostka za 30 zł z allegro nie obleci, musi być coś chyba ze wzmacniaczem sygnału i kompatybilne z dekoderem nc, kable mam krótkie. dzięki za pomoc
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam, sytuacja wygląda tak: zakupiłem apmlituner Yamaha rx-v473 ale podczas słuchania muzyki z iphona nie można jednocześnie włączyć obrazu z dekodera nc plus dlatego wymyśliłem, że podłączę dekoder nc do splittera hdmi który rozdzieli sygnał na 2 (jeden do amplitunera i dalej do tv a drugi bezpośrednio do tv) tak abym mógł słuchać muzyki i oglądać nc bez potrzeby przepinania kabli. Pytanie jaki splitter za rozsądne pieniądze się do tego nada bo podejrzewam,że taka kostka za 30 zł z allegro nie obleci, musi być coś chyba ze wzmacniaczem sygnału i kompatybilne z dekoderem nc, kable mam krótkie. dzięki za pomoc

Nie chodzi o wzmocnienie sygnału, ale o właściwą obsługę protokołów szyfrowania HDCP. Ja używam takiego, jak w sygnaturce.
 

JackS.

New member
Bez reklam
dzięki , a coś z tańszych rozwiązań, powiedzmy do 70 zł? testował ktoś coś?
Do zastosowania takiego o jakim piszesz to raczej niż tańszego nie znajdziesz. Problem w tym, że nSplitter to chyba nadal jedyny z dostępnych w Polsce spliterów HDMI, który ma funkcję DreamEDID.

Chodzi o to, że zwykłe aktywne splitery HDMI (najtańsze zaczynają od ok. 100 zł) w takiej jak Twoja konfiguracji nie puszczą na wyjście HDMI, do którego masz podłączony amplituner sygnału z dźwiękiem lepszym niż obsługiwany przez telewizor podłączony do drugiego wyjścia HDMI splitera. Z reguły oznacza to co najwyżej 2-kanałowe LPCM.
 

paszcza

New member
ok a jeżeli mam do amplitunera podłączone tylko 2 kolumny to dzwięk chyba może iść dwu kanałowo pytanie jak z jego jakością?

znalazłem jeszcze taki dwukierunkowy zozdzielacz:

allegro.pl/splitter-switch-rozgaleznik-hdmi-1-zr-4-odbior-i3372675930.html

tak naprawdę u mnie sygnał chodziłby naprzemiennie więc nie ma potrzeby żebu splitter robił sygnał jednocześnie na 2 hdmi, sprawdzi się takie pudełko?
 
Do góry