Spliter - rozdzielacz HDMI

flex-service

New member
Witam , od jakiegoś już czasu kombinuje jak podłączyć 3 źródła ( DVD , Nbox oraz Dreambox DM800 ) do 2 TV na raz . TV są przedzielone dosłownie ściańa więc odległość to nie więcej niż 50cm.

Czy są jakieś splitery które mają 3 lub więcej wejścia i dwa wyjścia ?

Dzięki za rade , pozdrawiam .
 

bany

New member
tak polecam przełącznik SP432 (4 wejścia, 2wyjścia zdublowane, HDMi 1.3b) firmy Rico /Rockson dostępne w Polsce
 

flex-service

New member
Dzięki za odpowiedz , jesteś pewny że dobrze podałeś symbol ?
Nie mogę znaleźć nic takiego :( . Dodatkowo gdzie to kupić i jakie są koszty ?

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

matee

New member
A czy widział ktoś coś, co przełącza automatycznie, w zależności od tego na którym z wejść jest sygnał? Odpada wtedy sprawa kolejnego pilota a klamot można ukryć w dowolnym miejscu.
 

matee

New member
a czy nikt nie zauważył wpływu splittera na jakość sygnału?

stoję obecnie przed wyborem:
1. czy ciągnąć dwa kable HDMI (skądinąd już posiadane) do projektora
2. czy też zastosować splitter.
 

DZ_R

New member
1. Ja u siebie nic nie zauważyłem - ale kable ma krótkie - do 2m.
2. Może przy jakiś dłuższych kablach warto by było brać splitter ze wzmacniaczem sygnału - ale one są droższe.
3. Przy przesyłaniu cyfrowym - jak splitter jest solidnie zrobiony to nie powinno być jakiś zakłóceń.
 

matee

New member
zasmucają mnie jedynie ceny przełączników hdmi. w moim przypadku zastosowanie przełącznika finansowo wychodzi drożej lub ewentualnie tak samo jak pociągnięcie dodatkowych kabli ... i pewnie pójdę drogą kablową, tym bardziej, że 2 kable hdmi mam.

jedyne co mogą dać niektóre z przełączników to możliwość wzmacniania sygnału. no i może będzie to konieczne bo będę ciągnął 15-to metrowe kable.

ps. a tak na marginesie to nie potrzebuję splittera, tylko sumator aby doprowadzić kilka sygnałów hdtv, bd, dvd do projektora ;)
 

EMEM

New member
Problem ze spliterem

hugo9252 napisał:
Czy taki spliter: http://allegro.pl/show_item.php?item=510441104 zadziała ze sprzętem ( jak w podpisie) + odtwarzacz BR ?

Kupiłem taki spliter i mam problem. Pojawia się efekt małych białych punktów mrugających na ekranie. Bez splitera efekt nie występuje. Wysłałem go do reklamacji ale nie stwierdzili żadnego problemu i odesłali. Nie wiem gdzie tkwi problem. Może ktoś się zna na tym? Nie sądzę żeby to była strata sygnału w wyniku przedłużenia kabla ponieważ mam jeden długi kabel który nie daje takiego efektu. Dodam jeszcze że problem wystepuje na dwóch róznych źródłach i na dwóch wyświetlaczach. Kupiłem sobie zwykły łącznik hdmi żeby sprawdzić co będzie ale ten wogóle nie działa. wrrrrr

????
 
Ostatnia edycja:

DZ_R

New member
Jaka cena, taki produkt...

Do "matee": wszędzie gdzie pisałem 'splitter' miałem na myśli urządzenie, które ma kilka wejść HDMI i jedno wyjście (lub opcjonalnie więcej wyjść) - chyba lepsza nazwa by była 'switch HDMI'.
Przy 15 metrowych kablach i tak sporo będziesz musiał wydać, bo przy takiej długości tylko droższe modele się sprawdzają - tak mi się wydaje.
A używając switcha kupujesz krótkie i tańsze kable dochodzące do urządzenia ze wzmacniaczem i jeden droższy długi wychodzący z niego.
 
Ostatnia edycja:

EMEM

New member
Ewidentnie wadliwy ten spliter

Wczoraj przypadkiem natknąłem się w MediaMarkt na podobny przełącznik firmy HAMA (179zł). Zaryzykowałem i kupiłem. Wszystko śmiga jak należy. Żadnych mroczków.
 

Ryszard Nowicki

New member
[DZ_R]Są też trochę tańsze urządzenia:eek:xca z pilotem


Czy Ktoś to ma?Czy umożliwia to niezależne skierowanie dwóch różnych sygnałów na dwa odbiorniki?W opisie i dostępnej instrukcji nie jest to jednoznacznie wyjaśnione.
Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry