Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

tkg

New member
Clouding jest czy go nie ma?
Spotkałem się z opiniami, że potrafi nie źle świecić w czterech rogach.
Czy zatem ten TV 55" seria 93 jest warta swoich pieniędzy?
Czy w tym Sony działa tzw "LiveTV" zatrzymanie oglądanego programu i kontynuowanie?
 

MichalTJE

New member
Clouding = pojęcie względne... dla mnie jest na poziomie do przyjęcia praktycznie niewidoczny, dla innych pewnie to samo nie do zaakceptowania...
Live TV mam w tunerze sat...
MB
 

PLASTI

New member
Tzw. Chmurki są 4 szt w narożnikach, ale to zalezy jak patrzysz na ekran.
Tylko ja w ogole nie rozumiem w czym problem ??? Czy ty siedzisz przed tv gapiac sie godzinami w czarny pusty ekran???

Mnie za to drazni 1 rzecz , pewnie zwiazana z kolei z wygaszaniem, mianowicie na filmie z napisami, jak oglada sie wieczorem na min . jasnosci podczas pojawiania sie napisów pojawia sie tez razem z nimi taka poswiata wokół tych napisów, no i gasnie wraz nimi . To jest denerwujace i sie zastanawiam da sie to jakos wylaczyc???
 

feerdek

New member
@tkg
Patrz str. 122 . Tak było u mnie i mnie to przeszkadzało. Pierwszy screen z filmu w pokoju ciemno. Drugi screen w momencie uruchamiania Tv. Jak jest jaśniej w pokoju to ma to mniejsze znaczenie. Chociaż co dziwne na czarnych planszach testowych np: z kilkoma białymi kołami lub czarnym kwadratem na środku tego efektu nie było. Występuje głównie wtedy gdy czarny ma odcień lekko szarego.
Moim zdaniem w tv za tyle kasy nie może być tak, że zamiast oglądać film zaczynam w ciemnych scenach szukać "chmurek".Choć pojęcie "tyle kasy" jest względne.
Tak jak napisał MichaTJE: jeden zaakceptuje inny nie zauważy,a innemu będzie to przeszkadzało.
Myślę, że to zależy też od egzemplarza jaki się trafi i od indywidualnej wrażliwości oglądającego.
 

PLASTI

New member
@tkg
Patrz str. 122 . Tak było u mnie i mnie to przeszkadzało.
Tak jak napisał MichaTJE: jeden zaakceptuje inny nie zauważy,a innemu będzie to przeszkadzało.
Myślę, że to zależy też od egzemplarza jaki się trafi i od indywidualnej wrażliwości oglądającego.

Tak jest i u mnie, patrzad prostopadle do centralnego punktu ekranu
jak sie lekko przesuniesz w dol czy w gore czy na boki , te efekt znika.
Mysle ze wszystkie tak maja..

Mysle ze jak wylaczyc to aktywne podswietlanie efekt zniknie
 

odoja

New member
Tzw. Chmurki są 4 szt w narożnikach, ale to zalezy jak patrzysz na ekran.
Tylko ja w ogole nie rozumiem w czym problem ??? Czy ty siedzisz przed tv gapiac sie godzinami w czarny pusty ekran???

Mnie za to drazni 1 rzecz , pewnie zwiazana z kolei z wygaszaniem, mianowicie na filmie z napisami, jak oglada sie wieczorem na min . jasnosci podczas pojawiania sie napisów pojawia sie tez razem z nimi taka poswiata wokół tych napisów, no i gasnie wraz nimi . To jest denerwujace i sie zastanawiam da sie to jakos wylaczyc???

To jest podświetlenie ekranu, na to nic nie poradzisz. A jeśli wyłączysz automatyczne lokalne wygaszanie tracisz naprawdę dużo, czarny wówczas jest taki sobie, poza tym to loklane wygaszanie działa bardzo fajnie. Kupisz TV za 20 tys. albo więcej, będzie podświetlał każdy element bez chmurki :)
 

tkg

New member
Dzięki wielkie za informacje.
Rozumiem, że jakość wygrywa z tym co opisujecie i obecna cena za ten TV jest adekwatna do jakości.
Czy jednak szukać czegoś innego np Samsung KS8000 lub Panasonic DX780
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

"Nadzieja umiera ostatnia". Przedstawiciel firmy Sony podał na wystawie CES LAS VEGAS 2017 , że telewizory z systemem operacyjnym Android -- linia 2015 , linia 2016 otrzymają między innymi również aktualizację
, która "przeistoczy" ich system operacyjny Android do wersji 7.0 . (Nougat) . Nie podał terminu
wydania tej aktualizacji . :neutral: Pytanie się nasuwa , jak długo trzeba będzie czekać na wydanie tej aktualizacji . Niemniej jest to dobra wiadomość . ;-)

Sony: Android TV 7.0 kommer til 2017, 2016 & 2015 TV - FlatpanelsDK

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

PLASTI

New member
Nie wiem, ja mam zupełnie inne i jak dla mnie obraz ryje beret ;) a ustawiałem sam, bez profesjonalnej kalibracji. A patrząc na ustawienia w tym filmie, czuje , że obraz nie spodobałby mi się.
Dobre są takie, które usatysfakcjonują Ciebie ;)

Skoro RYJE ...
to moglbys sie podzielic tymi ustawieniami ???
Bede wdzieczny
 

Kamillo4891

New member
Już kiedyś tu się pytałem czy okulary 3D Sony TDG-BR200 nie działają z tym modelem TV?,bo na necie nie mogę nic znaleźć,w ogóle nie parują się z TV.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

Kamillo4891

New member
Dobra chyba znalazłem:
TDG-BR250/BR200 is compatible with EX720, HX800, HX900, HX820, HX920, NX710, NX720, NX810, LX900 BRAVIA 3D TV.
Czyli lipa.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry