Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

jose70

Member
Skoro poruszamy już temat przypadłości to mam pytanie dotyczące przypadku jaki miał miejsce w moim tv - 55xd9305. Korzystam z telewizji satelitarnej - cyfrowy polsat mając zamontowany w telewizorze moduł CAM. Zdarzyło się, że w trakcie zmiany programu telewizor tak jakby się wyłączał po czym pojawiał się napis sony, "fruwające" kropeczki, napis android i po chwili włączał się poprzednio oglądany kanał telewizyjny. Może ktoś spotkał się z tego typu sytuacją i zna przyczynę co jest tego powodem?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
@ferdek... czy przez clouding rozumiesz pojawiające się i znikające białe pola oświetlone w pewnych obszarach ekranu czy one pojawiajaą sie nie znikają ?
od od dwóch tygodni na swoim 65"xd9305 nie zauważyłem żadnej usterki ale chyba zacznę szukać bo coś czuję ze dziwne jest to ze nie mam żadnej przypadłości o której usilnie piszecie...
hmmm... przedziwne
MB

Nie patrz bo jeszcze coś na siłę wypatrzysz :) a tak to cieszysz się z fajnego tv..
 

madro

New member
Jak czytam te wszystkie problemy z tym tv to jestem coraz bardziej przerażony że nie zdecydowałem się na 5-cio letnią gwarancję przy zakupie. Je też posiadam już drugi egzemplarz bo pierwszy zaraz po zakupie został zdyskwalifikowany ze względu na martwe piksele. Unikałem Samsunga bo słyszałem o dużej awaryjności ale widzę że Sony zaczyna go pod tym względem doganiać.
 

DrWredman

Active member
Skoro poruszamy już temat przypadłości to mam pytanie dotyczące przypadku jaki miał miejsce w moim tv - 55xd9305. Korzystam z telewizji satelitarnej - cyfrowy polsat mając zamontowany w telewizorze moduł CAM. Zdarzyło się, że w trakcie zmiany programu telewizor tak jakby się wyłączał po czym pojawiał się napis sony, "fruwające" kropeczki, napis android i po chwili włączał się poprzednio oglądany kanał telewizyjny. Może ktoś spotkał się z tego typu sytuacją i zna przyczynę co jest tego powodem?

TV po prostu się zresetował.
Na moim (starszym) modelu też się to zdarzyło może 2 razy ale tylko na początku użytkowania. Też mam kartę/moduł ale od kablówki.

Napisz coś więcej jak się ten polsat z satelity sprawuje bo właśnie muszę zakupić jakiś TV z dekoderem satelitarnym dla wujaszka.
 

madro

New member
Podam moje ustawienia obrazu. Może porównanie pozwoli wybrać coś dla siebie.
Tryb obrazu - Standardowy / Tryb obrazu auto - Automat. / Jasność - 15 / Nasycenie - 57 / Czujnik światła - wył
Zaawansowane :
Jasność - 15 / Kontrast - Maks / Gamma - 0 / Poziom czerni - 46 / Dostosowanie czerni - Duża / Z z k - Duże / A l p - Duża / X-tended - Duża
Nasycenie - 57 / Odcień - 0 / Temp. barw - Naturalne / Z t b - Precyzyjna regulacja temp. koloru / Przestrzeń kolorów - Automat / Żywy kolor - Średni
Czystość
Ostrość - 60 / Tworzenie realizmu - Automat / R l z - Automat / C r z - Automat
Ruch
Motionflow - Wył / Tryb kliszy - Sredni
Wydaje mi się że przy tych ustawieniach biały jest biały i tylko nasycenie kolorów może być w niektórych scenach za duże.
 

karlamba

New member
@MichaTJE dokładnie tak.Przejaśnienia pojawiają się na ekranie w czterech miejscach tak jakby ekran był podzielony na 4 części i w środku z każdej części jest przejaśnienie. Najgorsze po prawej stronie na dole. TV po kupnie sprawdzałem pod tym kątem i nie było tego. Jak włączyłem czarną planszę to ona była czarna może minimalnie, minimalnie gdzieś tam się coś pojawiało. Nawet się cieszyłem,że nie muszę oddawać telewizora ani wymieniać. Teraz po paru dniach juz jest clouding. Widać to już dobrze po włączeniu telewizora jak fruwają sobie te trzy kropeczki. W czterech strefach pojawiaja sie przejaśnienia. Wrzucam zdjęcie. Słabo zrobione, ale może coś będzie widać.
Wieczorem wrzucę lepsze foto.

A czy na pewno to porownanie robisz teraz przy tych samych ustawieniach obrazu co testowales na poczatku zaraz po kupnie TV? Czy teraz ten clouding tak samo wyglada jesli sprobujesz zmieniac ustawienia?

Odnosnie zjawiska cloudingu w tym modelu to pewnie niektorzy jak nie wiekszosc z was ogladala rozne filmiki na YT. Tutaj np. od 15min3sec oraz pozniej od 16min14sec widac jak "zmienia sie" clouding w zaleznosci w ktorym miejscu jest wyswiatlany punktowy obraz:

https://www.youtube.com/watch?v=56gptjVdLoU

Tutaj od 14min7sec tez jest to widoczne:
https://www.youtube.com/watch?v=8u35pNZB6SY
 

feerdek

New member
A czy na pewno to porownanie robisz teraz przy tych samych ustawieniach obrazu co testowales na poczatku zaraz po kupnie TV? Czy teraz ten clouding tak samo wyglada jesli sprobujesz zmieniac ustawienia?

Odnosnie zjawiska cloudingu w tym modelu to pewnie niektorzy jak nie wiekszosc z was ogladala rozne filmiki na YT. Tutaj np. od 15min3sec oraz pozniej od 16min14sec widac jak "zmienia sie" clouding w zaleznosci w ktorym miejscu jest wyswiatlany punktowy obraz:

https://www.youtube.com/watch?v=56gptjVdLoU

Tutaj od 14min7sec tez jest to widoczne:
https://www.youtube.com/watch?v=8u35pNZB6SY

Porównanie przy tych samych parametrach. Wyjąłem z pudełka i na 3 fruwających kropkach obserwowałem. Potem na materiale testowym. Było ok. Po 3 dniach zauważyłem clouding. przez ten czas jeszcze nie zmieniałem ustawień , ani nie aktualizowałem Tv. Na wszelki wypadek przywróciłem Tv do stanu fabrycznego i 3 kropki i ..... clouding którego nie było. To samo na materiale testowym. Jak zauważyłem clouding jest zawsze w tym samym miejscu, ale podczas oglądania Tv tego nie zauważam. Widać go gdy w pokoju jest "czarno" i leci ciemny obraz np: wstęp do Star Wars z napisami. W normalnym użytkowaniu to raczej nie przeszkadza. Najbardziej to widać jak oglądam Youtube i przez moment jak jest przejście do następnego filmu i pojawia czarna lekko wpadająca w szarość plansza. Przy tym " czarnym lekko wpadającym w szarość" widać to najbardziej.
Tak jak napisałeś w linku z youtube w 15.03 nie obserwuję tego zjawiska przy planszach testowych.
 

MichalTJE

New member
@ferdek... mieszam kombinuje i za cholerę takiego efektu nie mogę uzyskać jak dałeś na zdjęciu... pytanie= któą opcję obrazu wybrałes ? i na którym hdmi ? zobacz czy po uruchomieniu "home" jak znajdziesz jakiś black ekran masz to samo?, czy jeśli jest to np na hdmi 2 a masz tuner sat to czy nie podswietla Ci niechcący tuner... złapałem to delikatnie na hdmi2 jak restartowałem tuner nc+... szczerze nie sadze aby to była przypadłość Twego TV bardziej kierowałby sie złaczami i odbiornikami jakie masz podłaczone do tego TV...
MB
 

feerdek

New member
Odpowiedz
Strona 122 z 122 « Pierwsza strona < 22 72 112 120 121 122

Edytuj Tagi Tagi
Brak
Szybka Odpowiedź
Wiadomość:

Opcje wi-fi i nie ma to żadnego wpływu. Efekt cloudingu jest ten sam widać to już przy włączaniu przy tych trzech kropkach. Ustawienia obrazu Kino Pro z włączonym czujnikiem światła w pokoju jest całkowicie ciemno. Co zaskakujące na niektórych planszach testowych jak jest zupełnie czarny obraz i są na przykład jakieś białe koła albo biały kwadrat na środku to tego efektu nie widać. Na jednych całkowicie czarnych planszach testiwych to wifac na injych nie. Mysle ze zalwzy to od ilosci csarnego w czarmym. Jak jest trochre przyszarzały to widac to bardziej.Wysłałem ci wiadomość na P.W.podesle parę fotek.
Wrzucam zdjęcie z filmu Earth From Space [ISS Time-Iapse In 4K] czas 1:05 . Na tym materiale jest to najbardziej widoczne w dwóch strefach na dole. Normalnie jak jest trochę światła w pokoju albo ciemno podczas oglądania normalnej telewizji jak nie szukam na siłę raczej ten efekt jest niezauważalny. Wrzucam też zdjęcie ze startu TV z kropkami mniej więcej tak to wygląda.
 

Attachments

  • 20170104_002626~2.jpg
    20170104_002626~2.jpg
    10,4 KB · Wyś: 66
  • 20170103_230628~4.jpg
    20170103_230628~4.jpg
    5,9 KB · Wyś: 62

jose70

Member
TV po prostu się zresetował.
Na moim (starszym) modelu też się to zdarzyło może 2 razy ale tylko na początku użytkowania. Też mam kartę/moduł ale od kablówki.

Napisz coś więcej jak się ten polsat z satelity sprawuje bo właśnie muszę zakupić jakiś TV z dekoderem satelitarnym dla wujaszka.


W tv mam zamontowany moduł CAM w dużej mierze wpływ na to miała możliwość obsługi tv jednym pilotem. Sam moduł i znajdująca sie w nim karta ma wyłącznie odkodować sygnał przekazywany poprzez satelitę przez cyfrowy polsat. Natomiast dalsze czynności to obsługa wyłącznie samego tv. Korzystając z modułu zauważyłem, że przełączanie kanałów trwa znacznie dłużej i często brak jest opisu kanału czy też informacji o nadawanym programie. Odbywa sie to wszystko w zwolnionym tempie. Kiedy zamontowany był dekoder to przełączanie programów odbywało się płynniej, brak było zacięć. Sam dekoder oprócz tego że rozkodowywał sygnał to już gotowe dane wyłącznie do wyświetlenia w formie obrazu przekazywał do tv. Z dekodera były przekazywane informacje o aktualnie oglądanym programie. Dlatego zastanawiam sie czy sposób w jaki współpracuje 55dx9305 z modułem CAM dotyczy wszystkim tv czy właśnie tego konkretnego modelu.
 

biciu45

New member
cześć, no i ja skorzystałem z świątecznej promocji i zakupiłem ten model , testuję już tydzień i na razie ochy achy. Mam też pytanie czy jest możliwość podłączenia kamery internetowej ? do skypa by się nadała.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Od dziś tj . 07 stycznia 2017 r.

do 11 stycznia 2017 r. promocja 10% w MM dotyczy np. telewizora firmy Sony KD-55XD9305 .
6568.20 zł . 15% - 65XD9305 -- 10198.30 zł .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

PLASTI

New member
No dobrze Panowie ...
TV zakupiony ... 55XD9305 stoi w salonie i jest pierwszych dniach katowania. Cloudink niby jest w 4 naroznikach ale w niczym mi on nie przeszkadza, bo nie ogladam po ciemku ani nie patrze w czarny ekran :)

No i sa pierwsze pytania...

1. Aktualizacja zrobiona, ale wciaz widze Andka 5.1.1 a ial byc 6.0, Jak to sie robi ?

2. Jakie aplikacje polecacie zainstalowac? póki co dodałem polecane KODI...

3. PS4 od razu zalapalo HDR - i szczena mi opadla na Uncharted 4 :) cos jeszcze mozna sobie polepszyc? jakie ustawienia najlepsze do grania?

4. Jakie ustawienia polecacie jako własne? najbardziej zbliżone do kalibracji?

5. Chcialbym ogladać filmu z serwisów takich jak : Kinoman, Zalukaj , CDA itd . sa jakies specjalne aplikacje aby pominac kompa?

Z gory dzieki za pomoc

Jesli juz bylo to sorry, ale ciezko przebrnac przez ponad 100 stron wątku :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Aktualizacja oprogramowania , aby system operacyjny Android działał w wersji 6.0.1 jeszcze nie została wydana .
Prawdopodobnie powinna być gotowa do końca stycznia 2017 r .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

biciu45

New member
ale polecam MMS, dofinansuj projekt i dostaniesz klucz do MMS( poczytaj na blogu Techmaniaca)
to jest naprawde super nakładka na Kodi
 
Do góry