Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

Domely

New member
pewu zdecydowanie XD9305
lolek126 65XD9305 już się kończą i w Euro są praktycznie tylko z ekspozycji

P.S. Ciekawe czy te atrakcyjne promocje na Sony oznaczają rychły spadek ich ceny i wprowadzenie nowych modeli na 2017?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Skąd wiesz, że się kończą? Sprzedawca tak powiedział? Jemu to akurat nigdy bym nie uwierzył, bo co drugi gada głupoty.

Poza tym, jak towar jest dobry i się kończy, bardzo często nie obniżają cen jeszcze bardziej, a wręcz je podnoszą na samym końcu.

Nowe modele zwykle pojawiają się na wiosnę dopiero.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hmmm... no właśnie zdecydowanie to bym powiedział, jakby ceny były zbliżone, a tak, to jednak 1,5k zł różnicy robi swoje... :/
Możesz uzasadnić swoje zdanie? :)

Ja inaczej Ci odpowiem jeśli dla Ciebie 1500 zl to duża kwota to faktycznie nie ma sensu się zastanawiać nad droższym tv... natomiast jeśli to dla Ciebie wydatek jest prawie normalny to ja bym nawet sek. się nie zastanawiał.. wystarczy ten model jak i niższy kolo siebie postawić i je porównać na swoich materiałach.. bo o 3d nie wspominam bo nie wszyscy oglądają filmy w 3d..
pewu zdecydowanie XD9305
lolek126 65XD9305 już się kończą i w Euro są praktycznie tylko z ekspozycji

P.S. Ciekawe czy te atrakcyjne promocje na Sony oznaczają rychły spadek ich ceny i wprowadzenie nowych modeli na 2017?

3-y poszły i wszystkie 9305 - dwa 55 calowe i jeden 65 calowy...
 

karlamba

New member
Czesc Wszystkim,

Od dawna przegladam ten watek forum poniewaz przymiezalem sie do zakupu SONY KD-55XD9305. Jednak ostatnio bardziej sklaniam sie ostatecznie do modelu SONY KD-55XD8505. I teraz pytanie (prosba o pomoc). Bylem w SC i dostalem taka oferte:
- KD-55XD8505 za 5599zl z 5 lat gwarancji (wlaczajac uszkodzenia mechaniczne)
- KD-65XD8505 za 8550zl z 5 lat gwarancji (wlaczajac uszkodzenia mechaniczne)

Podjalem juz decyzje ze jednak zakupie telewizor 55" ale teraz nie bardzo wiem ktory model wybrac - KD-55XD8505 czy KD-55XD9305? Generalnie nie zalezy mi na 3D i w sklepie widzialem ze KD-55XD8505 ma generalnie "gorsza" czern ale w sumie tragedii nie ma.

Czy oplaca sie brac KD-55XD8505 za 5599zl z 5 lat gwarancji czy moze jednak kupic w Markecie za 4894zl z 2 letnia?
Moze ktos jeszcze mi wyjasnic czym sie rozni dodatkowo KD-55XD8577 od 8505? Czy tylko Motionflow XR 1000Hz?

Czy z tych wszystkich wymienionych przeze mnie modeli tylko KD-55XD9305 posiada zewnetrzny zasilacz (tak poinformowano mnie w SC natomiast na YT widze ze tylko 65" ma wbudowane zasilacze)?
 

Domely

New member
Skąd wiesz, że się kończą? Sprzedawca tak powiedział? Jemu to akurat nigdy bym nie uwierzył, bo co drugi gada głupoty.

Poza tym, jak towar jest dobry i się kończy, bardzo często nie obniżają cen jeszcze bardziej, a wręcz je podnoszą na samym końcu.

Nowe modele zwykle pojawiają się na wiosnę dopiero.

Wejdź na sklep euro i przekonaj się - 65" zostały tylko z ekspozcji do odbioru osobistego w wybranych sklepach...
A 65XD8505 już nie ma...
 
Ostatnia edycja:

Domely

New member
Czesc Wszystkim,

Od dawna przegladam ten watek forum poniewaz przymiezalem sie do zakupu SONY KD-55XD9305. Jednak ostatnio bardziej sklaniam sie ostatecznie do modelu SONY KD-55XD8505. I teraz pytanie (prosba o pomoc). Bylem w SC i dostalem taka oferte:
- KD-55XD8505 za 5599zl z 5 lat gwarancji (wlaczajac uszkodzenia mechaniczne)
- KD-65XD8505 za 8550zl z 5 lat gwarancji (wlaczajac uszkodzenia mechaniczne)

Podjalem juz decyzje ze jednak zakupie telewizor 55" ale teraz nie bardzo wiem ktory model wybrac - KD-55XD8505 czy KD-55XD9305? Generalnie nie zalezy mi na 3D i w sklepie widzialem ze KD-55XD8505 ma generalnie "gorsza" czern ale w sumie tragedii nie ma.

Czy oplaca sie brac KD-55XD8505 za 5599zl z 5 lat gwarancji czy moze jednak kupic w Markecie za 4894zl z 2 letnia?
Moze ktos jeszcze mi wyjasnic czym sie rozni dodatkowo KD-55XD8577 od 8505? Czy tylko Motionflow XR 1000Hz?

Czy z tych wszystkich wymienionych przeze mnie modeli tylko KD-55XD9305 posiada zewnetrzny zasilacz (tak poinformowano mnie w SC natomiast na YT widze ze tylko 65" ma wbudowane zasilacze)?

To ja ci odpowiem:

- ja bym brał tylko xd9305 jak dla mnie duża różnica no i matryca VA a nie IPS do tego jest zdecydowanie ładniejszy i ma wieszak który "przykleja" go do ściany
- czy kupisz drożej z 5 letnią gwarancją czy taniej z 2 letnią to twój wybór (ja bym nie przepłacał)
- xd8577 rónizni się jeszcze od 8505 tym że ma srebrną ramkę

Pozdr
 

karlamba

New member
To ja ci odpowiem:

- ja bym brał tylko xd9305 jak dla mnie duża różnica no i matryca VA a nie IPS do tego jest zdecydowanie ładniejszy i ma wieszak który "przykleja" go do ściany
- czy kupisz drożej z 5 letnią gwarancją czy taniej z 2 letnią to twój wybór (ja bym nie przepłacał)
- xd8577 rónizni się jeszcze od 8505 tym że ma srebrną ramkę

Pozdr

Dzieki za odpowiedz. Wlasciwie to juz jestem przekonany na 55xd9305 tylko ostatnia rzecz ktora mnie "przeraza" to te komentarze odnosnie cloudingu... Poprawcie mnie drodzy koledzy z forum ale jesli dobrze rozumiem to ten model tak czasami ma tj. zdarzaja sie takie "partie"/egzemplarze. Czy ktos juz przez to przechodzil i np. dokonywal zwrotu z powodu zbyt duzeto zjawiska cloudingu a po wymianie/zakupie drugiego egzemplarza wszystko bylo ok?

PS - pamietam jak kiedys mialem taki stary monitor LCD Samsunga 17" na ktorym wlasnie podczas wyswietlania czarnego obrazu bylo widac tzw "jajo"/"ufo" i to wygladalo tak jakby narozniki byly wlasnie strasznie "przeswietlone". Pamietam jak sie na to wkurzylem ale jakos z trudem przywyklem. Ku mojemu zdziwieniu po okolo 4 miesiacach te jasne plamy calkowicie zniknely... nie mam pojecia jak to sie stalo natomiast zastanawiam sie czy to jest w ogole mozliwe w przypadku XD9305 ze po kilku miesiacach te problemy z podwietleniem moga same sie "naprawic/polepszyc".
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na tv raczej nie ma takiej możliwości jak już jest to zjawisko że tak powiem to już jest.. najgorsze jest to że wszystkie firmy podchodzą tak samo że to wada technologii..i o ile w full ledach nie ma z tym problemu to w edge ledach niestety jest.. dlatego jak można warto przed kupnem zobaczyć jak to jest w danym egz.
 

pspot

Member
Panowie, no i zakupiłem Sony KD-65XD9305 i powiesiłem na ścianie. Miałem problem z wieszakiem bo w SC twierdzili, że telewizor można wieszać tylko na dedykowanym wieszaku. Co ciekawe, jak weryfikowałem to telefonicznie w pomocy technicznej sony, to też mi powiedzieli, że pomimo że jest standard Vesa, to Sony nie rekomenduje wieszania na innych wieszakach, że niby jest cienki ekran i można go uszkodzić przy montażu albo później przy użytkowaniu na ruchomym wieszaku... Fakt faktem, że 4 dziury jednak ma. Przestraszony zleciłem powieszenie TV firmie współpracującej z SC. No i wisi :krol: Pierwsze wrażenia: faktycznie po włączeniu jest widoczny clouding szczególnie w trybie startowym, gdzie coś w rogach jest wyświetlane na czarnym tle, na szczęście nie tak jak na tym filmiku z linku. Jako dotychczasowego użytkownika plazmy pioneer kuro trochę mnie to zasmuciło :cry:- tam zawsze ekran jest idealnie równo czarny. Na szczęście przy normalnym używaniu i oglądaniu filmów tego efektu się nie widzi. No ale żona od razu powiedziała, że "stary miał lepszą czerń.." No cóż... Ale na filmach gdy cały ekran jest czarny i nie działa podświetlenie czerń jest super.

Drugi problem to brak możliwości włączenia 3D z pilota przy oglądaniu treści z przeglądarki... Dopiero jak poczytałem fora i zainstalowałem sterowanie przez tablet udało mi się włączyć 3D - działa :-D .

Aha, no i standardowe ustawienia obrazu (kolorów) jest do niczego - przesycone, za jasne, biały jest niebieskawy itd. Czy miał ktoś kalibrację i mógłby podesłać ustawienia obrazu? Byłbym wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

jose70

Member
Odnosząc się do występowania cloudingu jak wcześniej było mówione, wszystko zależy od egzemplarza na jaki się trafi, ale nie ma tragedii. Przed kupnem telewizora dobrze byłoby go sprawdzić. Nie wydaje mi się aby w tej sprawie miał miejsce jakiś znaczący, szerszy problem który dyskwalifikowałby wskazany model do zakupu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pspot można wzorować się na innych jeśli chodzi o ustawienia ale najlepiej samemu się pobawić, możesz też z testów z sieci pozbierać ustawienia i zobaczyć jak to u Ciebie będzie wyglądało..
 

WuMike

New member
Bez reklam
Gratulacje z dokonania wyboru i zakupu.

Oby clouding nie dokuczał. Wiem coś o tym, bo sam przesiadam się z plazmy na 65DX750 dla odmiany i na pewno też nie będzie tak idealnie, jak w tej starej, ale jak dopracowanej technologii pod koniec jej żywota ;)
 

MichalTJE

New member
@pspot
Aha, no i standardowe ustawienia obrazu (kolorów) jest do niczego - przesycone, za jasne, biały jest niebieskawy itd. Czy miał ktoś kalibrację i mógłby podesłać ustawienia obrazu? Byłbym wdzięczny.[/QUOTE]

odezwij sie do usera @odoja.... mnie jak podał swoje ustawienia, to mi szczeka opadła...
nie upoważnił mnie do rozpowszechniania (lojalka) ale ustawił rewelacyjnie...
ja juz uzytkuje 2 tydzień i nie ma siły się nacieszyc... a najfajniej się czyta na forum co złe w tym TV... w praktyce nie ma nawet 5% prawdy o czym piszą...
gratuluje wyboru!!!
MB
 
Ostatnia edycja:

karlamba

New member
To ja mam teraz jeszcze inne pytanie odnosnie zasilacza do KD-55XD9305. Zamierzam powiesic ten telewizor ale chcialbym ukryc kable w sciane pod tynkiem tak jak mam to obecnie w starym TV. Czy ktos z kolegow/kolezanek moglby podpowiedziec czy mozna kupic odpowiedni kabel przedluzajacy zasilanie tj. chodzi mi o to zeby wpiac ten kabel bezposrednio do TV SONY (24V) dzieki czemu moglbym spokojnie "zamurowac" taka przedluzke w scianie pod tynkiem a oryginalny kabel od zasilacza wpinalbym juz gdzies za szafka. Pewnie mozna dorobic taki kabel samemu (oczywiscie o odpowiednich parametrach) ale z kolei najwiekszym problemem moga okazac sie wtyczka i gniazdko takiej przedluzki.
 

MichalTJE

New member
To ja mam teraz jeszcze inne pytanie odnosnie zasilacza do KD-55XD9305. Zamierzam powiesic ten telewizor ale chcialbym ukryc kable w sciane pod tynkiem tak jak mam to obecnie w starym TV. Czy ktos z kolegow/kolezanek moglby podpowiedziec czy mozna kupic odpowiedni kabel przedluzajacy zasilanie tj. chodzi mi o to zeby wpiac ten kabel bezposrednio do TV SONY (24V) dzieki czemu moglbym spokojnie "zamurowac" taka przedluzke w scianie pod tynkiem a oryginalny kabel od zasilacza wpinalbym juz gdzies za szafka. Pewnie mozna dorobic taki kabel samemu (oczywiscie o odpowiednich parametrach) ale z kolei najwiekszym problemem moga okazac sie wtyczka i gniazdko takiej przedluzki.

napisz tutaj w tej sprawie:
RYSPOL - Sklep RTV FOTO Komputery, pełny asortyment SONY
 

feerdek

New member
Problem ze Screen Mirroring

Czy może ktoś u siebie sprawdzić przesyłanie zdjęć przez Screen Mirroring. Ja przesyłam z Samsung Note 3 i jak Tv wyświetla zdjęcie to po wyświetleniu zdjęcie jest wyostrzane ok 2s i traci ostrość ok 2s i tak cały czas na zmianę zdjęcie wyostrza się i traci ostrość. Może coś w ustawieniach nie tak?
 
Do góry