Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

TOMGDY

New member
Witam,

serwis YouTube oficjalnie uruchomił technologię HDR. Czy ktoś z posiadaczy sprawdzał już czy xd93 odtwarza materiał HDR z tego serwisu ? czy może jest potrzebny najpierw nowy soft w TV do HDR z YT ?

Pozdr
 

DrWredman

Active member
Witam,

serwis YouTube oficjalnie uruchomił technologię HDR. Czy ktoś z posiadaczy sprawdzał już czy xd93 odtwarza materiał HDR z tego serwisu ? czy może jest potrzebny najpierw nowy soft w TV do HDR z YT ?

Pozdr

Na benchmark.pl napisali:
Firma Google zapowiedziała, że na razie YouTube z HDR będzie dostępny wyłącznie dla posiadaczy przystawki Chromecast Ultra, a w najbliższym czasie dołączą do nich użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV z ekranami Ultra HD. I tutaj – przynajmniej na razie – lista się kończy.
 

TOMGDY

New member
o HDR w YT na portalu pocket-lint.com napisali tak:

"YouTube HDR: What do you need to watch HDR on YouTube?
You can only watch HDR on a HDR-compatible display. Vizio, Sony, Samsung, Panasonic, LG, TCL, Hisense, and every other TV manufacturer you can think of now sell HDR TV sets. Sony's new PS4 Pro and Google's new Chromecast Ultra can also output HDR video.

If you are using Chromecast Ultra, you'll be able to find the YouTube video on your phone and cast it, viewing in HDR and 4K, if supported in the video.

For those devices, you'll likely need an update to the YouTube player on that HDR-compatible device. YouTube has already confirmed that this is coming to Samsung's 2016 SUHD and UHD televisions, so if you happen to have one of those, you're likely to be the first in line to get support.

If you're using a device that doesn't support HDR, you will still see the video, but it will be a standard dynamic range (SDR) video"
 

swiatek94

New member
Witam, szybkie pytanie - Czy LG55B6V jest lepszy od 55xd9305?
Obecnie mam model sony na stanie, ale jutro mija mi ostatni dzien na zwrot tego tv jesli mi sie nie spodoba. Sprawa wyglada tak ze tego oleda moge miec za 7200 a sony kupilem za 6600 wiec roznica 600zl, ale czy warto? Czy ten tv nadaje sie do gier? No i czy jest lepszy od xd9305

Pozdrawiam

Ps. Napisalem tego posta dwa razy, ale zalezy mi na czasie.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, szybkie pytanie -
No i czy jest lepszy od xd9305
Witam uprzejmie,

Do oglądania filmów telewizor OLED firmy LG 55B6J jest lepszy , do oglądania meczów piłkarskich
telewizor firmy Sony KD-55XD9305 jest lepszy . Wybór moim skromnym zdaniem jest więc
trudny . Wszystko zależy od Twoich preferencji . :neutral:

BTW , do północy 25 .11. 2016 cena za telewizor firmy Sony KD-55XD9305 w MatrixMedia jest promocyjna i wynosi 6799 zł . Dzisiaj tj. 26 .11. 2016 spojrzałem ponownie na stronę sklepu i wygląda na to , że promocja nadal trwa .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

swiatek94

New member
Generalnie duzo gram we wszystko co mi przypadnie do gustu, ale glownie w fife17. Do tego ogladam filmy w 1080p, a pewnie w 4k tez bede w miare mozliwosci. A z telewizji to glownie mecze pilkarskie, a czasem wiadomosci i seriale.

Sony mam aktualnie u taty w szwecji, a tam z okazji BF ten model LG jest przeceniony na 7200zl, dlatego nie wiem czy warto. Jesli nie, to zostaje przy sonym mimo ze jeszcze nie mialem okazji sie nim pobawic :D ale cena zacheca
 
Ostatnia edycja:

Kamillo4891

New member
Witam. Podłączyłem dysk zew.do TV Sony, zapomniałem,że on nie obsługuje NTFS,po odłączeniu dysku i podłączeniu do laptopa przestał mi go wykrywać,nie ma go nawet w zarządzaniu dyskami. Dysk słychać,że pracuje. Macie jakieś pomysły?

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

Kamillo4891

New member
Jeszcze jedno pytanie...jak w przyszłości pojawiłby się martwy pixel to od razu reklamować czy mam się tym nie przejmować?

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

madro

New member
Proszę o opinie użytkowników tego tv odnośnie obrazu 3D. Dla mnie te dodatkowe cienie z prawej strony obrysu przedmiotów jest nie do zaakceptowania. Wiem że jest to technologia w odwrocie ale mam jeszcze parę filmów do pooglądania i tylko mnie denerwuję ta opcja w ustawieniach z której nie można skorzystać. Poza tym telewizor nie wykrywa automatycznie obrazu w 3D. Może lepiej jest na oryginalnych okularach bo ja testowałem na samsungach SSG 5100
 

odoja

New member
Jeszcze jedno pytanie...jak w przyszłości pojawiłby się martwy pixel to od razu reklamować czy mam się tym nie przejmować?

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Hej,

zależy ile, jeśli będziesz miał 3 to raczej reklamacja odpada, i tak tego nie zobaczysz w codziennym użytkowaniu. Myślę, że jakbyś ich miał z 10 wzwyż możesz udać się do sklepu reklamować.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam. Podłączyłem dysk zew.do TV Sony, zapomniałem,że on nie obsługuje NTFS,po odłączeniu dysku i podłączeniu do laptopa przestał mi go wykrywać,nie ma go nawet w zarządzaniu dyskami. Dysk słychać,że pracuje. Macie jakieś pomysły?

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Może dysk sformatował sie tak jak byś włozył dysk do dekodera ??

Proszę o opinie użytkowników tego tv odnośnie obrazu 3D. Dla mnie te dodatkowe cienie z prawej strony obrysu przedmiotów jest nie do zaakceptowania. Wiem że jest to technologia w odwrocie ale mam jeszcze parę filmów do pooglądania i tylko mnie denerwuję ta opcja w ustawieniach z której nie można skorzystać. Poza tym telewizor nie wykrywa automatycznie obrazu w 3D. Może lepiej jest na oryginalnych okularach bo ja testowałem na samsungach SSG 5100

Mój znajomy ma ten tv i na oryginalnych okularach wszystko jest ok.. tv wykrywa automatycznie obraz 3d.. i same efekty jak dla mnie też są ok .. a lubię osobiście 3d więc raczej bym coś zauważył..
 

madro

New member
Mój znajomy ma ten tv i na oryginalnych okularach wszystko jest ok.. tv wykrywa automatycznie obraz 3d.. i same efekty jak dla mnie też są ok .. a lubię osobiście 3d więc raczej bym coś zauważył..[/QUOTE]

Czy to więc może znaczyć że mam jakiś felerny egzemplarz tv czy może on działa tylko z oryginalnymi okularami. Może gdzieś coś trzeba zmienić w ustawieniach. Chyba taka wada nie podlega reklamacji ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Masz oglądać w okularach od Sony wiec jak używasz innych to jest Twoja sprawa (jak coś się dzieje z 3d) i to nie podlega gwarancji..
 
Do góry