Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

koniefka

New member
To zależy które SC, a myślę że w każdym jest możliwość dokupienia takiej gwarancji za naprawdę śmieszne pieniądze..
Nie takie znowu śmieszne, bo na stronie SC dokupienie gwarancji na 5 lat kosztuje 1349 zł.
Jeszcze wczoraj cena na 65xd93 była 10319 z 2 letnią gwarancją, dzisiaj wróciła stara cena 11990 zł z 5 letnią gwarancją, ale promocja najniższej ceny nadal trwa. Tylko inne promocje już się pokończyły wiec temat jakby nieaktualny.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzeba iść do SC osobiście i negocjować to się opłaca ja raz zapłaciłem całe 1 zł a drugim razem 400 zł tylko przy tańszym tv.. a osobiście uważam że jeśli kupuje się tv za powiedzmy 10 tys to i tak warto wydać nawet 1 tys żeby mieć w miarę spokój na kolejne 3 lata - bo pamiętajmy że to nie jest idealna gwarancja ale i tak lepsza od tego co jest w marketach.. a każdy robi tak jak chce.. a żałować 1 tys na tv warty 10 tys to dla mnie nieporozumienie żeby nie napisać coś więcej.. ale to moje zdanie..
 

swiatek94

New member
Czy ktoś z posiadaczy modelu XD9305 posiada również PS4 PRO i grał już w coś w 4K i HDR? Głównie interesuje mnie FIFA17 i input lag, ale informacje z innych gier też chętnie przeczytam.
 

odoja

New member
Czy ktoś z posiadaczy modelu XD9305 posiada również PS4 PRO i grał już w coś w 4K i HDR? Głównie interesuje mnie FIFA17 i input lag, ale informacje z innych gier też chętnie przeczytam.

Witam,

póki co na zwykłej PS4 grałem w FHD z HDR w The Last Of Us, Infamus i Ratchet I Clank (czyli całkiem dynamiczna gra) i absolutnie nie narzekałem na żaden dyskomfort w sterowaniu. Wiem, jednak , że w przypadku gry w 4K może być inaczej,aczkolwiek wydali aktulizacje zmniejszającą INput Lag, choć nikt do tej pory nie podał ile wynosi, ale zakładam , że będzie gdzieś od 35 do 50 ms, tyle mają te TV w trybach bez HDR i 4K.

Gwoli ścisłości, całą dyskusja o input lagu opiera się tylko o produentów TV a chyba ludzie nie zdają sobie sprawy iż wiele zależy od developera danej gry. Responsywność sterowania ustawiają najpierw oni, całą płynność gry, reakcja bohatera, piłkarza, auta w grze etc. a dopiero potem TV. Wystarczy, że włączam Wiedźmina 3 i dostrzegam różnice, np. jak wychyle gałkę pada, i zaczyna iść po powiedzmy 0,5 s, a jak przyciskam guzik odpowiedzialny za gaz w Dirt Rally, reaguje natychmiast (widzę i czuję po prędkościomierzu). Także nie tylko Tv jest winne,ale zawsze to lepiej jak INput Lag jest niski :).

Dołączę się do pytania przedmówcy:

Po aktualizacji, jak włączyć tryb HDR GRA, bo za cholerę nie mogę go znaleźć, a jak przełaczy mi się w tryb HDR to nie mogę przestawić na żaden inny tryb, dodam, że mam wgraną najnowszą łatkę 3.533 czy coś takiego.
Dziękuję z góry za odpowiedź.
 

odoja

New member
Tak, tu jest link odnośnie nowej aktualizacji , nie mogłem znaleźć Tybu HDR GRA w xd9305 bo takowego tam nie ma. Sony wprowadziło łatkę zmniejszającą Input Lag do 58 ms w trybie HDR i HDR 4k. MOżliwe, że w późniejszym czasie dodadzą dedykowany Tryb HDR GRA. Ale 58ms jest całkiem dobrym wynikiem, więc myślę , że w fifę będzie grało się bardzo dobrze. choć warto dowiedzieć się bezpośrednio od grającego. :)

Forbes Welcome
 

swiatek94

New member
Dziękuje za odpowiedzi, 58ms w 4K wydaje się być całkiem ok, ale czekam nadal na posiadacza PRO, FIFY17 i XD9305, bo to będzie dla mnie najlepsza opinia.

W swoim leciwym Z4500 i salonowym W905a input lag wynosi do 20ms maksymalnie, a przeważnie 10-20, także różnica może być duża.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale gwarancja 2-letnia ?? Więc jak ktoś by chciał dokupić to zapewne porównywalnie by wyszło.. a chyba każdy kto kupuje tv za 10 tys i wyżej chce mieć spokój na 5 lat // patrząc na to jak tv się psują...
 

koniefka

New member
Ale gwarancja 2-letnia ?? Więc jak ktoś by chciał dokupić to zapewne porównywalnie by wyszło.. a chyba każdy kto kupuje tv za 10 tys i wyżej chce mieć spokój na 5 lat // patrząc na to jak tv się psują...
Z 2-letnią gwarancją można go było wyhaczyć w RTV... za 9791,04 zł.
Dodatkowo, konsultant mocno namawiał na rozłożenie płatności na raty 0%.
Myślę, że na tą chwilę ciężko będzie komukolwiek zaoferować lepsze warunki.
Chociaż mogę się mylić.
 
Ostatnia edycja:

koniefka

New member
Jeśli ktoś chce 5-letnią gwarancję, to najtaniej jest w SC na portalu aukcyjnym.
Nawet jak cena była 10199, to po dodaniu 1349 za przedłużenie gwarancji wychodzi drożej niż teraz na alledrogo.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie mam pojęcia z czego to wynika, czemu ma portalu aukcyjnym SC wystawia TV w cenie niższej od tego samego modelu w sklepie stacjonarnym SC. Zważywszy na fakt, że sprzedawca musi portalowi odpalić prowizję od sprzedaży, to taka polityka sprzedażowa pozbawiona jest logiki.
 

koniefka

New member
Kiedyś zadzwoniłem do SC i zapytałem o co chodzi? Gość stwierdził, że to taka promocja SC. Żeby było śmieszniej, to wtedy w sklepie była gwarancja 2 lata, a na portalu oferowali 5 lat. Taka promocja !!!
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
To jest naprawdę chore i dziwne zarazem. Znana sieć komputerowa "k.........k" sprzedaje na portalu aukcyjnym TV Panasa 58DX780 za niecałe 6400 zł, a stronie mają cenę ok. 6999 zł. Gdzie tu logika???
 
Do góry