Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Masakroza , co się dzieje z tymi producentami, płacisz grube tysiące a dostajesz takie buble
szok.. to się okaże za chwilę że jakościowo TCL będzie lepszy od Sonego czy Samsunga

Jeśli patrząc że tak uważasz bo to chińska firma to możesz się faktycznie zdziwić i za dwa lata może się okazać że inni producenci mogą mieć problem z ta firmą. Ale pożyjemy zobaczymy..
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jak nie clouding to bad pixele, człowiek zaczyna mieć wątpliwości czy warto wydawać tyle kasy na TV. Niedoróbki w modelach za 3k można jeszcze zrozumieć, ale nie w modelach 55" za 7k czy 65" za 11k. Kontrola jakości coraz gorsza i to niezależnie od klasy cenowej TV.
 

Felixo

New member
1. To prawda, że nagrywanie na tym tv jest możliwe tylko, gdy jest on włączony? Mówię o podpiętym dysku.
2. Jak działa Guide? Dobrze? Czy nie aktualizuje danych o programach?
 

Carno

New member
Mam parę filmów 3D, ściągniętych dla sprawdzenia działania 3D i tylko jeden automatycznie uruchomił funkcje i obraz sie nałożył pozostałe wyświetlają sie normalnie obraz obok obrazu lub nad i pod. Imo TV nie radzi sobie z tym? Drugie pytanko czy TV obsługuje oba formaty nakładania czyli Half-OU i Half-SBS? Po trzecie czy ktoś mógł by mi wyjaśnić po co dokładnie te dwa formaty są stosowane?
 

111kris

New member
Kusi ostatnio cenowo ten Sony w 55 calach (cena koło 7k) i pewnie taniej już nie będzie. Martwi mnie jednak słaby procesor w tym tv (w zd9 włożyli już 4 rdzenie) i to tak naprawdę cały czas nie daje mi spokoju.
Czy mógłby ktoś z użytkowników tego tv podesłać fotkę albo napisać jakie ma użycie procesora po włączeniu Kodi (zakładka o systemie) i jak ogólnie się w Kodi tv sprawuje?
I napisać czy zamulanie w części androidowej tv jest wyczuwalne i częste?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A to oryginalnych filmów nie masz zamiaru oglądać na takim tv ? Jak ktoś kupuje taki tv jak Z-tka to chyba nie liczy na kodi.. :)
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Oczywiście, że mam zamiar. Chciałem się dowiedzieć czy procek wyrabia przy Kodi. U mnie na magicznej 8-mio rdzeniowej 😁 skrzynce z Chin procek do 40% a w stresie (film 1080p) max 60%. Pamięć max 45%

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Carno

New member
TV zaczyna mnie drażnić, tyle kasy a USB w nim to nieporozumienie, podłączenie czegokolwiek pod USB 3.0 czy 2.0 to loteria. Teraz już wykrywa ze coś jest podłączone ale nie widzi pojemności nośnika, na początku losowo jak mu sie uznało to załadował zawartość pendrive czy dysku. Też tak macie?
W Kodi już w ogóle nośnik nie jest widziany, tak jak bym nic nie podłączył pod USB.
Mam dysk Toshiba Canvio Basics 2TB USB 3.0 i pendrive SanDisk Extreme USB 3.0 64GB, graty markowe i niezawodne, w testach duże noty pod względem wydajności i kompatybilności a tu Sony daje d..y!
Poza jakością obrazu wszytko w nim jest na nie. Funkcje w menu głównie chodzi o USTAWIENIA to kpina!!!
Imo gdzie jakie info o tych portach USB by odświeżyć/aktywować by wykryło cokolwiek. Ma ktoś na to jakieś rozwiązanie?
Aż się prosi o Update sytemu ze strony SONY!!
 

DrWredman

Active member
Carno, są dwa wyjścia.
Podłączasz coś pod USB i wchodzisz w apkę music, album albo wideo. Okno zapewne odpali się automatycznie. Często jest tak, że TV pamięta prewki z pendriva, który był włożony wcześniej. Wyłączasz apkę i odpalasz np. program TV. Po chwili znów uruchamiasz apkę np. wideo. Nowe prewki powinny się po chwili pojawić.
Rzeczywiście obsługa materiałów wideo z USB jest strasznie irytująca.
Mam wrażenie, że telewizor skanuje wpięte urządzenie aby zrobić prewki. Im więcej jest materiału na urządzeniu, tym dłużej to trwa.

Mam wpięty pendrive USB 3.0 64 GB do nagrywania. Tutaj muszę przyznać, że funkcja działa bez zarzutu i bez zbędnej zwłoki.

Drugim lepszym rozwiązaniem dla materiałów audio-video jest serwer NAS. Kodi obsługuje go bez problemu. Nawet zaznacza, które materiały były już obejrzane.
 

barburian

New member
Bez reklam
Usb

TV zaczyna mnie drażnić, tyle kasy a USB w nim to nieporozumienie, podłączenie czegokolwiek pod USB 3.0 czy 2.0 to loteria. Teraz już wykrywa ze coś jest podłączone ale nie widzi pojemności nośnika, na początku losowo jak mu sie uznało to załadował zawartość pendrive czy dysku. Też tak macie?
W Kodi już w ogóle nośnik nie jest widziany, tak jak bym nic nie podłączył pod USB.
Mam dysk Toshiba Canvio Basics 2TB USB 3.0 i pendrive SanDisk Extreme USB 3.0 64GB, graty markowe i niezawodne, w testach duże noty pod względem wydajności i kompatybilności a tu Sony daje d..y!
Poza jakością obrazu wszytko w nim jest na nie. Funkcje w menu głównie chodzi o USTAWIENIA to kpina!!!
Imo gdzie jakie info o tych portach USB by odświeżyć/aktywować by wykryło cokolwiek. Ma ktoś na to jakieś rozwiązanie?
Aż się prosi o Update sytemu ze strony SONY!!


Jak testowałem na sklepie to też mi się powiesił, podobnie się wieszał Philips , ewidentnie wina softu, oby poprawili soft na androidach
 

Carno

New member
...Mam wpięty pendrive USB 3.0 64 GB do nagrywania. Tutaj muszę przyznać, że funkcja działa bez zarzutu i bez zbędnej zwłoki.

Drugim lepszym rozwiązaniem dla materiałów audio-video jest serwer NAS. Kodi obsługuje go bez problemu. Nawet zaznacza, które materiały były już obejrzane.
Z jakiego źródła nagrywasz? TV naziemnej? bo imo chyba nie ma możliwości nagrywania z zewnetrznego sprzętu podłączonego przez HDMI, mam na myśli dekoder z NC+, nie sprawdzałem ale chyba raczej to jest niemożliwe.

Dzieki że podsunołeś temat serwera NAS, tego właśnie mi potrzeba :) trochę się wgłębiłem w temat ale nie ogarniam jeszcze pewnych rzeczy. Mógł byś coś polecić?
Znalazłem coś takiego http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/synology-ds261j-test.html
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
TV zaczyna mnie drażnić, tyle kasy a USB w nim to nieporozumienie, podłączenie czegokolwiek pod USB 3.0 czy 2.0 to loteria. Teraz już wykrywa ze coś jest podłączone ale nie widzi pojemności nośnika, na początku losowo jak mu sie uznało to załadował zawartość pendrive czy dysku. Też tak macie?
W Kodi już w ogóle nośnik nie jest widziany, tak jak bym nic nie podłączył pod USB.
Mam dysk Toshiba Canvio Basics 2TB USB 3.0 i pendrive SanDisk Extreme USB 3.0 64GB, graty markowe i niezawodne, w testach duże noty pod względem wydajności i kompatybilności a tu Sony daje d..y!
Poza jakością obrazu wszytko w nim jest na nie. Funkcje w menu głównie chodzi o USTAWIENIA to kpina!!!
Imo gdzie jakie info o tych portach USB by odświeżyć/aktywować by wykryło cokolwiek. Ma ktoś na to jakieś rozwiązanie?
Aż się prosi o Update sytemu ze strony SONY!!

Kolego jeśli oglądanie filmów dla Ciebie to np 70-80% będzie pochodzić ze ściągania filmów to moim skromnym zdaniem nie powinieneś kupować tv Sony. Pod tym względem samsung czy Lg lepiej się prezentuje.. natomiast co do ustawień w Menu to jak dla mnie jest spoko - przecież widziałeś jak to jest w Sony przed zakupem - to co wcześniej pasowało, a teraz nie pasuje ?
Ja mam inne modele tv Sony i nie ma problemów z dyskami nie licząc tego że jest za wolno szczególnie X8505c - ale ja używam dysków zew. (a tym samym USB) do zdjęć i do filmów z kamery.. filmy wyłącznie oglądam z odtwarzacza BR..
 

DrWredman

Active member
Z jakiego źródła nagrywasz? TV naziemnej? bo imo chyba nie ma możliwości nagrywania z zewnetrznego sprzętu podłączonego przez HDMI, mam na myśli dekoder z NC+, nie sprawdzałem ale chyba raczej to jest niemożliwe.

Dzieki że podsunołeś temat serwera NAS, tego właśnie mi potrzeba :) trochę się wgłębiłem w temat ale nie ogarniam jeszcze pewnych rzeczy. Mógł byś coś polecić?
Znalazłem coś takiego http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/synology-ds261j-test.html

Ja zrezygnowałem z dekodera i mam włożoną kartę CI od UPC. Niestety niewielu operatorów oferuje te karty. Wiem, że Netia i Orange nie mają kart. Jednym pilotem od TV obsługuję kablówkę. Dekodery to samo zło :). Choć karta czasami piksluje obraz, jednak nie na wszystkich kanałach i na szczęście rzadko.
Z naziemnej też można nagrywać. Przy użyciu dekodera - nie można.

Ja zakupiłem serwer ZyXEL NAS 540, bo był dużo tańszy niż Synology czy QNap. A do tego miałem 4 dyski ze starego komputera, które włożyłem do serwera. Menu ma trochę jak z Win95, ale działa i można konfigurować RAID na różne sposoby. Nie ma większego znaczenia jaki serwer zakupisz bo większość ogarnia podstawowe funkcje. Ważne że jeśli serwer ma dwa wejścia sieciowe to trzeba je wykorzystać bo inaczej nie będzie działał na pełnej prędkości, albo będą ograniczenia np. dostępu z zewnątrz.
Jeśli zakupisz serwer dwuzatokowy to jeden dysk przeznacz na dane a drugi na backup. Przy czterech dyskach można np zastosować Raid5, który chroni dane w przypadku awarii jednego dysku. To tak w skrócie bo to temat na inny wątek.
 

Felixo

New member
Martwi mnie jednak słaby procesor w tym tv (w zd9 włożyli już 4 rdzenie) i to tak naprawdę cały czas nie daje mi spokoju.
Czy mógłby ktoś z użytkowników tego tv podesłać fotkę albo napisać jakie ma użycie procesora po włączeniu Kodi (zakładka o systemie) i jak ogólnie się w Kodi tv sprawuje?
I napisać czy zamulanie w części androidowej tv jest wyczuwalne i częste?

Mnie to też martwiło. Czas przeszły.
Kodi działa bardzo dobrze. Do ostatniego update oprogramowania był problem z zawieszaniem KODI. Ale to już minęło. Szybkość - nie wiedzę żadnej różnicy między działaniem KODI na XD93, a na telefonie Samsung S6 czy komputerze PC. Działa tak samo szybko.

Podobnie Android. A Youtube to już w ogóle jakaś błyskawica. Chyba specjalnie pod tv go napisano. Działa szybciej niż na Samsung S6, gdzie uważałem, że szybciej się nie da.

Jedyne co ładuje się długo to TVN Player. Ale w ogóle ten program na Android TV jest tragiczny, więc nie korzystam. Zapewne to wina programu, a nie Sony.

Po 2 miesiącach posiadania Sony XD93 zrozumiałem dlaczego Sony nie dało więcej RAMU i lepszego procka do modeli 2016. Bo to nie jest potrzebne! Wszystko działa w praktyce bardzo sprawnie.

No może za wyjątkiem ładowania z USB. Ale to można pominąć ładując treści z serwera NAS. Polecam też program ES File dostępny w oficjalnym sklepie Android TV. Możesz w nim czytać filmy, zdjęcia z sieci lokalnej, z komputera Windows, czy nawet chmur typu Google Drive, One drive. :)
 

111kris

New member
Mnie to też martwiło. Czas przeszły.
Kodi działa bardzo dobrze. Do ostatniego update oprogramowania był problem z zawieszaniem KODI. Ale to już minęło. Szybkość - nie wiedzę żadnej różnicy między działaniem KODI na XD93, a na telefonie Samsung S6 czy komputerze PC. Działa tak samo szybko.

Podobnie Android. A Youtube to już w ogóle jakaś błyskawica. Chyba specjalnie pod tv go napisano. Działa szybciej niż na Samsung S6, gdzie uważałem, że szybciej się nie da.

Jedyne co ładuje się długo to TVN Player. Ale w ogóle ten program na Android TV jest tragiczny, więc nie korzystam. Zapewne to wina programu, a nie Sony.

Po 2 miesiącach posiadania Sony XD93 zrozumiałem dlaczego Sony nie dało więcej RAMU i lepszego procka do modeli 2016. Bo to nie jest potrzebne! Wszystko działa w praktyce bardzo sprawnie.

No może za wyjątkiem ładowania z USB. Ale to można pominąć ładując treści z serwera NAS. Polecam też program ES File dostępny w oficjalnym sklepie Android TV. Możesz w nim czytać filmy, zdjęcia z sieci lokalnej, z komputera Windows, czy nawet chmur typu Google Drive, One drive. :)

Wielkie dzięki Felixo.
 

odoja

New member
Potwierdzam, u mnie też wszystko działa dobrze, bez zawieszania systemu etc. na xd559305, kodi, netflix,youtube, z innych aplkacji nie korzystam, bo póki co są mi niepotrzebne. Pozdrawiam.
 

TOMGDY

New member
lipet

mam prośbę, opisz jak w porównaniu do dekodera UPC zachowuje się karta CI. Jaki miałeś wcześniej dekoder ? Czy z kartą CI możesz dowolnie programować kolejność kanałów ? Czy nagrywanie z karty CI na pendriva 3.0 64GB sprawdza się ? Czy można nagrywać przy wyłączonym telewizorze ?

Napisz też proszę co to za model pendriva ?

Z góry wielkie dzięki za info
 

Carno

New member
Kolego jeśli oglądanie filmów dla Ciebie to np 70-80% będzie pochodzić ze ściągania filmów to moim skromnym zdaniem nie powinieneś kupować tv Sony. Pod tym względem samsung czy Lg lepiej się prezentuje.. natomiast co do ustawień w Menu to jak dla mnie jest spoko - przecież widziałeś jak to jest w Sony przed zakupem - to co wcześniej pasowało, a teraz nie pasuje ?
Ja mam inne modele tv Sony i nie ma problemów z dyskami nie licząc tego że jest za wolno szczególnie X8505c - ale ja używam dysków zew. (a tym samym USB) do zdjęć i do filmów z kamery.. filmy wyłącznie oglądam z odtwarzacza BR..
Kolego jak nie wiesz co oglądam to sie nie wypowiadaj... tym bardziej Sony kupiłem ze względu na obraz a działanie na złączach i pozostałe rzeczy, opcje menu itp. nie jest sie w stanie sprawdzic w sklepie, na to trzeba czasu ;), pozatym w poprzednich sprzętach Sony nie odstawiał takiej fuszery.
Dysk podłączam bo zrzucam filmiki kręcone w 4K i 1080p z Panasa LX-100, do tego rownież materiał poskładany w Sony Vegas z GoPro4. To już moj trzeci TV od Sony także wiem co mówię, w ustawieniach jest totalny chaos. Nawet już z instrukcji obsługi zrezygnowali. Imo Sony jest oki ale zaczynaja oszczędzać na pewnych podzespołach, kontroler odpowiadający za porty USB jest do kitu lub to wina systemu android. No cóż na dniach znów wpadnie mi sprzęt Soniaka :p PS4 Pro :))
Także jak kolega wcześniej doradził postawie sobie domowy serwer NAS, a za USB Soniakowi wybaczę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że to Android ponosi system i procek.. w X8505 c nie ma problemu z odczytem dysku (zdjęcia i filmy z kamery) ja kilka podłączam i jest ok tylko chwile trwa zanim załaduje.. W Z-tce już lepszy procek i nowszy android to może jest z tym lepiej..Odnośnie Menu wg mnie jest lepiej niż było kiedyś ale to kwestia gustu..
 
Do góry