Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

koniefka

New member
Ceny pozostałych modeli Sony też atrakcyjniejsze niż w SC.
Lepsze chyba tylko w RtvEuroAgd, ale tam bez przedłużonej gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ceny pozostałych modeli Sony też atrakcyjniejsze niż w SC.
Lepsze chyba tylko w RtvEuroAgd, ale tam bez przedłużonej gwarancji.

Nie wiem, czy wiesz, ale matrixmedia to tak naprawdę sklep firmowy Sony. Masz możliwość odbioru TV w wybranym przez Ciebie stacjonarnym Sony Center. Jak by nie patrzeć, zawsze bezpieczniej jest mieć TV z wydłużoną gwarancją producenta :)
 

koniefka

New member
Tak, wiem że to sklep firmowy Sony i oczywiście przedłużona gwarancja producenta jest lepsza niż sprzedawcy.
Chętnie skorzystam z oferty, tylko muszę wiedzieć co kupić bo jak na razie, to nadal jestem w czarnej du...e z wyborem TV.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Oprócz Soniaka w wersji 65" masz jeszcze do sprawdzenia Samsunga 65KS8000, Panasa 65DX780 oraz nowego Philipsa 65PUS7601 i to w zasadzie tyle :)
 

koniefka

New member
Oprócz Soniaka w wersji 65" masz jeszcze do sprawdzenia Samsunga 65KS8000, Panasa 65DX780 oraz nowego Philipsa 65PUS7601 i to w zasadzie tyle :)

Tak jak pisałem wcześniej, Samsung i LG mimo, że zacne odbiorniki, to stylistycznie kompletnie nie moja bajka. Panasa brałem pod uwagę, ale nie wiem czy xd9305 nie będzie lepszy, dlatego poszukuję porady.
Philips jakoś umknął mojej uwadze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Philips powinien zrealizować Twoje potrzeby.
Ale musisz być niebieski aby załapać się na extra ofertę i kalibrację.
 

Felixo

New member
Tak jak pisałem wcześniej, Samsung i LG mimo, że zacne odbiorniki, to stylistycznie kompletnie nie moja bajka. Panasa brałem pod uwagę, ale nie wiem czy xd9305 nie będzie lepszy, dlatego poszukuję porady.
Philips jakoś umknął mojej uwadze.

Miałem dokładnie taki dylemat jak Ty. Brałem pod uwagę wspomniane modele. A także nowego Oleda B6. To znaczy rozważałem poważnie dopłatę.

Finalnie byłem bliski zakupu KS8000. Jednak potem poczytałem opinie na Amazon. Ludzie nie byli zadowoleni z obrazu i upłyniania ruchu. Przechodzili na xd93. Wgłębiłem się w recenzje, potestowałem w sklepie i samsunga odrzuciłem.

Xd93 porównywałem z xd85. Czerń xd93 jest zdecydowanie wyższa. Kontrast.

Xd93 to jedyny telewizor, w którym przy oglądaniu scen w 4k miałem odczucie "jakbym tam był". Ogromny kontrast i szczegółowość. Niczym w Oled. I po zakupie nadal mi toważyszą. Żaden inny model 2016 mi takich wrażeń nie dostarczał.

Czy warto dopłacać? Ja wychodzę z założenia, że zaoszczędziłem 12000 zł (dopłata do lg oled b6).

Jedyne obawy jakie miałem z sony to płynne odtwarzanie multimediów. Bo mam rodzinne filmy w tym 4k i zdjęcia. Działa to jednak sprawnie, podobnie jak Android.
 

koniefka

New member
Pisałeś o problemach z Kodi przy streamowaniu materiału video. Poprawiło sie coś w tym temacie?
W salonie zauważyłem bardzo mocne nagrzewanie się bocznych krawędzi ekranu i to na tyle mocne, że aż parzyło w rękę.
Jak w praktyce sprawdza się te nowe krawędziowe podświetlanie ekranu?
Czy występują w przypadku Sony takie problemy jak w Philipsach z Androidem, czyli zwiechy systemu itp.itd.?
 

accu

New member
Bez reklam
Pisałeś o problemach z Kodi przy streamowaniu materiału video. Poprawiło sie coś w tym temacie?
W salonie zauważyłem bardzo mocne nagrzewanie się bocznych krawędzi ekranu i to na tyle mocne, że aż parzyło w rękę.
Jak w praktyce sprawdza się te nowe krawędziowe podświetlanie ekranu?
Czy występują w przypadku Sony takie problemy jak w Philipsach z Androidem, czyli zwiechy systemu itp.itd.?

Witam uprzejmie,
Zgadza się . Boczne krawędzie ramki telewizora po lewej i prawej stronie nagrzewają się dosyć mocno , gdy telewizor pracuje kilka godzin ,
gdyż w pobliżu znajdują się pionowo usytuowane diody podświetlające matrycę . Telewizor jest "ultra slim" więc nie ma za bardzo miejsca na rozchodzenie się ciepła . Pisałem już o tym wcześniej .

BTW , ale dotykać palcami można śmiało , bez obawy o jakieś oparzenie .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Robert1272

New member
Można na piecyku w zimę przyoszczędzić, a tak na poważnie, to też podoba mi się obraz generowany przez ten wyświetlacz, chętnie bym go u siebie widział, tylko trochę boję się chmurek i problemu z wymianami.
 

koniefka

New member
Można na piecyku w zimę przyoszczędzić, a tak na poważnie, to też podoba mi się obraz generowany przez ten wyświetlacz, chętnie bym go u siebie widział, tylko trochę boję się chmurek i problemu z wymianami.

A swoją drogą, to trochę żenujące żeby w odbiorniku za w sumie niemałą kasę występowały problemy z chmurkami i jeszcze do tego był problem z wymianą.
No, ale nie ma chyba idealnego TV.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym powiedział nie chyba a na pewno tak jak każdej innej nie ma rzeczy idealnej na tym świecie.. chcesz mieć pewny tv to trzeba wrócić się do kineskopowego tv .. też nie ma pewności ale zawsze jest większa szansa..

A jedno jest pewne im droższy tv tym bardziej się traci przy wymianie.. w szczególności kiedy już nie ma tego modelu który się rozwali.. i to trzeba brać pod uwagę kupując..
 

Felixo

New member
Pisałeś o problemach z Kodi przy streamowaniu materiału video. Poprawiło sie coś w tym temacie?
W salonie zauważyłem bardzo mocne nagrzewanie się bocznych krawędzi ekranu i to na tyle mocne, że aż parzyło w rękę.
Jak w praktyce sprawdza się te nowe krawędziowe podświetlanie ekranu?
Czy występują w przypadku Sony takie problemy jak w Philipsach z Androidem, czyli zwiechy systemu itp.itd.?

Pomacałem xd93 z każdej strony i on... nawet letni nie jest. Może z tyłu pośrodku jest jakieś ciepły obszar, ale ciepły. A na pewno nie ma żadnych gorących miejsc. Tym bardziej na ramkach. A telewizor chodzi 2 godziny. Może w sklepie on się tak grzał bo miał na maksa świecenie w trybie "żywy"? Może w ciągu dnia grzeje bo podświetla mocno? Ja oglądam w standard. Naprawdę żadnego grzania. Dziwi mnie, że u was gorąco. Piszę o modelu 65 cali. Jest odsunięty od ściany.

Kodi. Zauważyłem, że zawiesza się jeżeli błyskawicznie staram się przemieszczać po menu i zaraz po tym odtwarzać z sieci film w 1080p. Jak obchodzę się delikatnie to odtwarza. Dzięki temu córka obejrzała już 2 odcinki Żandarmów z Luis de Fines. A ja wczoraj stream HBO ;-)

System działa stabilnie. Nie zaliczyłem poza kodi żadnej innej zawiechy. Szczególnie mile działa youtube. Naprawdę błyskawicznie i lekko. A oglądam ostatnio dużo w 4k. Byłem przygotowany na to, że Android będzie porażką, że tv będzie mi się zawieszał na amen. A tu miłe zaskoczenie. Tydzień korzystania intensywnego i nic.

Ps. Tv podłączyłem przez hdmi z dekodera ncplus. Nie używam karty wewnętrznej.
 
Ostatnia edycja:

koniefka

New member
Trochę mnie uspokoiłeś z tym grzaniem. Być może rzeczywiście w salonach jadą na maksymalnych ustawieniach, bo w każdym oglądanym egzemplarzu boki były bardzo gorące.
Wystarczy, że moja plazma wydziela mnóstwo ciepła (chociaż sama jest chłodna).
Co raz bardziej skłaniam się do zakupu tego telewizora.
Na chwilę obecną xd93 wydaje się być dla mnie najlepszą propozycją, chcąc mieć 3d, 65" i przyzwoitą jakość.
Samsung w tym roku nie daje 3d. Panas dx750 lub dx780 zdecydowanie słabszy, a dx900 zdecydowanie droższy. LG ładne i z 3d, ale jakoś nie przekonują zwłaszcza, że i cenowo nie są lepsze od Sony.
 
Ostatnia edycja:

jaro0508

Member
nie ma idealnych tv ..nie ma idelanych ludzi...ten model jest godny zainteresowania oby trafic na matryce z dobrym podswitleniem ..tez zauwazylem w MM ze obok ramek byl cieply ale tam jada na max ustawiniach i caly czas 4k ..te wodotryski..obok stal xd85 specjalnie sprawdzilem byl zimny:):)
 

Felixo

New member
Dziś zamocowałem xd93 na ścianie na uchwycie dostarczonym z telewizorem. Wygląda to obłednie. :) TV przylega do ściany. Można go odchylać i manipulować kablami.

Ja dodatkowo w ścianie zrobiłem rynienkę, aby kable nie były widoczne. Sony super przemyślało całą konstrukcję. Nawet kabel zasilania ma odpowoednią długość do chowania w rynnie. I jest cieniutki, bo zasliacz pozostaje poza tv.

Super sprzęt. Z każdym dniem lubię go coraz bardziej. Ten obraz powala...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ma idealnych telwizorów.

Widzisz szkoda tylko że nie wszyscy potrafią albo nie chcą tego zrozumieć.. ludziom zwyczajnie żyłoby się lepiej.. co nie zmienia faktu że Producenci powinni starać się robić jak najlepsze tv, a jeśli się rozwali to powinni odpowiednio traktować takich ludzi .. nie wspominając już o tych co kupują naprawdę drogie tv..
 
Do góry