Specyficzne kino do 1,5 tyś do PS3

wajper

New member
Witam,
chciałem Was wyjadaczy prosić o radę co do zakupu kina domowego. Sytuację mam wydaje się dość oryginalną więc dobór kina przysparza mi niemałych kłopotów.

Przede wszystkim koszta: niestety budżet mam dosyć ograniczony i chciałbym się zamknąć w 1,5tyś (z możliwością rozłożenia na raty).
Obecnie mam LCD 42 cale full HD Sony bravia (nie pamiętam modelu) oraz jako odtwarzacz miałby służyć PS3.

Zależy mi na jakimś zestawie który sprawdzi się lepiej niż obecnie podłączona miniwieża.
Fajnie by było mieć 5.0 lub 5.1. Kino ma służyć głównie do filmów i gier, może czasem wpanie też jakaś muzyka.
Pokój ma ok 20m2 (połączony z kuchnią) tak jak na załączonym schemacie.
Raczej nie będę miał miejsca na duże fronty więc, fajnie by było dostać jakieś ładne zgrbne drewniane kolumny ale nie 1 metrowe.

Czy za te pieniądze da się dostać jakiś sensowny zestaw czy tylko plastiki z biedronki?
Proszę o jakieś propozycje amp+kolumn lub jeśli koszta na to nie pozwalają zaproponować jakiś zestaw kina "plastik i fantastik" w dobrym stosunku cena/jakość.

Schemat pokoju(wkleić link)
img248.imageshack.us/img248/3319/pok1b.jpg

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nic nie proponuję żadnego plastik-fanstastic bo szkoda $$.
Z ampli to proponuję Onkyo 308 lub 538. Cena ok 950 - 980zł. Będziesz zadowolony na pewno.
Co do kolumn to może Jamo S426 byś zmieścił??
 

gooru2

New member
Ja podobniej jak kolega - wziąłbym coś niedrogiego i dobrego jęśli chodzi o kolumny - może jamo s506 czy taga 606 i do tego jakieś używane ampli. Coś za ok 400-500zł dostaneisz rozsądnego. Ale co to nie za bardzo wiem.
 

wajper

New member
Kino tak naprawdę ma iść dla teścia i poprosił mnie o radę a ja proszę Was:p
Z miejsca też odradzałem plastik no ale chce się zmieścić w 1500zł i dodatkowo na raty więc używki raczej odpadają.
Chyba zaproponuje ONKYO 308 + Classic 9920(wiem, że są na forum różne opinie o tych kolumnach).
Osobiście mam Onkyo 577 + QQ5000 i z czystym sercem polecę mu amp Onkyo.

Ale nie wiem czy znajdzie się miejsce na zwykłe duże fronty, dlatego pytam czy istnieje jakaś alternatywa zajmująca mniej miejsca?

Czy TXSR 308 dobrze łyknie sygnał z PS3? Pamiętam, że kiedyś były dyskusje czy dźwięk będzie ok. Bo PS3 slim przesyła już audio po bitstreamie? i pytanie czy 308 to obsłuży(wiem ze 577 to łyka dlatego ten model wybrałem).

EDIT:
Zestaw Denon DHT - 1311 XP, niecałe 1600 zł na allegro.
nonono... Podoba mi się:)
Czy będzie to dobrze grało z PS3 (głównie mkv z DTS lub DD5.1)?
 
Ostatnia edycja:

wajper

New member
Po namyśle obstaje przy zestawach:

DENON DHT-1311XP ~1,7 tyś zł
ONKYO TX-SR308 + M-Audio Classic 9920 ~1,6 tyś
ONKYO TX-SR308 + JBL SCS 178 ~2tyś zł

Jakieś opinie/porady/uwagi na temat tych trzech zestawów?
 

pkomp

New member
tak - JBL średnio w muzyce :) - trzeba powalczyć equalizerem ale w muzyce sub sie nie spisuje za dobrze :)(tyle że do muzyki mam super zestaw oddzielnie więc wiesz - troszkę jestem nieobiektywny hehe)
kino i gry wypas pełen
 

wajper

New member
Bozhe nie wiem czemu tak napisałem... kino jest dla szwagra (27lat) a nie dla teścia;p
A te tygryski jak najbardziej lubią dobre pier$%^@cie basów:)
 

pkomp

New member
to niech się weźmie za robotę i dociuła tysiaka i będzie miał :) w dodatku na lata jak dobrze przyinwestuje
 
Do góry