Spalony Onkyo 828

gadzeciaz

Member
Bez reklam
A to ci niespodzianka ,dosłownie 30 minut temu oglądając sobie telewizję i program Ugotowani odsłuchując dźwięk po przez amplituner Onkyo 828 nagle coś pyrkneło w głośnikach ,głownie w centralnym dało się to słyszeć,trochę słabiej w pozostałych.
Siła głośności na -70 czyli specjalnie nie za głośno i dym,brak dźwięku i faktycznie coś się w amplitunerze ugotowało bo coś zaczęło skwierczeć niby jak smażone mięso na patelni.
Dymu nawet niezbyt dużo i nie za specjalnie śmierdzący spalenizną.
Pozostałe urządzenia w porządku,dodam że wszystko zasilone przez listwę Belkin.
Wentylacja czy jak tam jej cyrkulacja powietrza odpowiednio zapewniona miedzy urządzeniami.

Tak że po radości ;-(
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Niech mu ziemia lekką będzie:-(
Smutne. Chyba się obraził na program który oglądałeś.
Będziesz próbował go reanimować?
 
D

Deleted member 121090

Guest
A to masz szczęście w nieszczęściu. Istnieje jeszcze możliwość, że to pierw spalił się jakiś głośnik w kolumnie i to on spowodował spalenie ampa. Teoretycznie. Niby amplituner ma zabezpieczenia, ale przed ponownym podłączeniem naprawionego bym to sprawdził. Daj znać jak potoczy się naprawa gwarancyjna.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Co do głośników to już przy Denonie przeżyłem spalenie głośnika i powiem że było to czuć w całej chałupie,teraz nic takiego w żadnej z kolumn nie zauważyłem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rafal7

Banned
Wiele osób Onkyo zachwala a tu taki klops,jak nie problemy z płytami Hdmi to grzeją się jak piec i muszą mieć większa przestrzeń od innych klocków a tu jeszcze się spalił przy nie zbyt nadmiernym eksploatowaniu,daje to dożo do myślenia :niewiem:
 
D

Deleted member 121090

Guest
U mnie Onkyo 905 już ponad 4 lata gra. A ma podłączony system 7.1 naprawdę okazałych kolumn. Na frontach Infinity RSIIIb. Jedne z najtrudniejszych kolumn na rynku. I nie widać na razie oznak starości.
 

collider

New member
Bez reklam
A kota masz? ;).
Szkoda bo to kawal pieknego klocka. A probowales go jeszcze raz uruchomic? Albo cos zle podlaczyles albo wada egzemplarza.
 

sebol81

New member
A możesz pstryknąć fotkę jak były/są u Ciebie poustawiane klocki, bo jestem ciekaw tej zapewnionej "prawidłowej" cyrkulacji powietrza...
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Fotki już nie zrobię bo amplituner odesłany do naprawy ale mogę podać wysokość podstawek których używam to 2.5 cm wysokości.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dziadek266

New member
Miałem podobnie w NR-616, poszedł dym i smród na cały pokój.
Spalona końcówka mocy, naprawa na gwarancji - tydzień był w serwisie.
Dzwonili z serwisu, żeby sprawdzić czy nie ma zwarcia w głośnikach.
Ale tydzień bez sprzętu- to koszmar.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Jest i dobra wiadomość,w pewnym sensie oczywiście ale cieszy!
Wszystkie głośniki działają tak jak powinny! Właśnie podłączyłem do Denona 2809 ale teraz wyraźnie słychać różnicę za którą płaciłem kupując Onkyo-już mi go brakuje ;-)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale kapusta trochę racji ma. U mnie w Onkyo 905 płytka z procesorem wizyjnym grzeje sie okrutnie.
Nigdy nie zamknąłem Onkyo w półce ani też nie ustawiłem na nim żadnego sprzętu. Ma wentylacje z każdej strony od spodu również i może dlatego gra u mnie bezproblemowo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Miałem podobnie w NR-616, poszedł dym i smród na cały pokój.
Spalona końcówka mocy, naprawa na gwarancji - tydzień był w serwisie.
Dzwonili z serwisu, żeby sprawdzić czy nie ma zwarcia w głośnikach.
Ale tydzień bez sprzętu- to koszmar.

Fajnie jest ,wychodzi na to że Onkyo to wystrzałowy sprzęt z ognistym dźwiękiem dosłownie i w przenośni ;-)
 
Do góry