Soundbary - why?

prezmer

New member
Dzień dobry,

Czy może mi ktoś powiedzieć na czym polega idea soundbarów? Chodziłem sobie dziś po sklepie i odniosłem wrażenie że cena zupełnie nie pasuje do możliwości tego typu rozwiązania. Produkty kosztuję od 1500 zł w górę a nie mają specjalnych szans zaproponować lepszego dźwięku niż zestaw przeciętnych głośników frontowych.
W jakich sytyacjach takie rozwiązanie się sprawdza?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie "gracą" pomieszczenia, kolumny frontowe potrzebują miejsca, nie wspominając już o odpowiednim rozstawieniu, nie potrzebują też zewnętrznego amplitunera/wzmacniacza.
Idea jest prosta, mają lepiej grać od tych wbudowanych w tv.
Powiem więcej, dobry soundbar da więcej frajdy, jak marne dudniące skrzynki.
 

prezmer

New member
Nie "gracą" pomieszczenia, kolumny frontowe potrzebują miejsca, nie wspominając już o odpowiednim rozstawieniu, nie potrzebują też zewnętrznego amplitunera/wzmacniacza.
Idea jest prosta, mają lepiej grać od tych wbudowanych w tv.
Powiem więcej, dobry soundbar da więcej frajdy, jak marne dudniące skrzynki.


Dzięki za odpowiedź, a czy potrafisz wskazać który soundbar poradzi sobie lepiej z normalnymi głośnikami? Rozważam np. głośniki Indiana Line, choć przyznam że nie pogniewałbym sie jeśli znalazłbym głośniki "niewidzialne" - o mniejszej głębokości a najlepiej udające obrazki na ścianie.
 

collider

New member
Bez reklam
Przede wszystkim jak wspomnial kolega w soundbarze nie potrzebujesz wzmaka. Po drugie, wiekszosc solidnych soundbarow opiera sie na subie a tu zadne glosniki nic nie wskoraja. W filmach sub jest niezastapiony. Czesto jest tez bezprzewodowy co daje olbrzymi komfort. Dodatkowo soundbary dbaja tez o kanal centralny, dialogi. Jezeli zalezy ci na filmach to dobry sounbar bedzie swietnym rozwiazaniem. Jezeli idziesz bardziej w strone muzyki to postaw na glosniki i wzmak.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Obejrzyj JBL SB350 przy filmie i telewizji radzą sobie bardzo dobrze. Kuleje audiofilski odsłuch stereo, no ale do tego nie jest soundbar :)
 
Do góry