soundbar

sobiepa

New member
Koledzy pytanie do posiadających saundbar.Czy za pomocą ww urządzenia możemy podczas oglądania filmu ac3 np wojennego usłyszeć efekty np.z tyłu głowy przelatujący pocisk??.Mam zamiar kupić soundbar super sprawa mało lub prawie wogóle kabli -dwa głośniki i niby dźwięk przestrzenny 5;1 7;1 z dwóch głosników/podłuzny+sub./.Czy jest to możliwe czy to tylko taki chwyt reklamowy?.Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi -poczatkujący amator kina domowego.ps mój pokój 25m kw.

I co nikt nic...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
sounbary na tym forum nie są zbyt popularne. Nie wierz w to 5.1 itd. To będzie namiastka przestrzeni. Nigdy sounbar nie zastapi zestawu 5.1 poprawnie rozłożonego. Sundbarem owszem, napewno poprawisz dźwiek z telewizora, ale to dobre rozwiazanie tylko dla tych co nie maja miejsca na rozstawinie pelnych głośnikow.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Koledzy pytanie do posiadających saundbar.Czy za pomocą ww urządzenia możemy podczas oglądania filmu ac3 np wojennego usłyszeć efekty np.z tyłu głowy przelatujący pocisk??.Mam zamiar kupić soundbar super sprawa mało lub prawie wogóle kabli -dwa głośniki i niby dźwięk przestrzenny 5;1 7;1 z dwóch głosników/podłuzny+sub./.Czy jest to możliwe czy to tylko taki chwyt reklamowy?.Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi -poczatkujący amator kina domowego.ps mój pokój 25m kw.
Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem? Wg mnie nie, chociaż gdybym sprzedawał wąsy to bym je tak zareklamował.:D
 

Prokop

New member
Bez reklam
Soundbary działają na zasadzie poszerzania sceny stereo. Za głową pocisku nie usłyszysz, ale nie każdemu to potrzebne. Jak sam nie posłuchasz to nie zrozumiesz.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
to poszerzanie sceny jest na zasadzie odbijania się fali od scian i sztucznego pozyskiwania przestrzeni. DO tego dochodzi masa elektorniki, ale nie zastąpi to prawdziwego zestawu.
 

sobiepa

New member
Dzięki koledzy już coś wiem. kiki dobry ten philips- fakt odpinane głośniki tylne bezprzewodowe-rozumiem,że tu już powinien być dosyć ciekawy efekt z "tyłu głowy" nadal bez plątaniny kabli.
..prokop mógłbyś mógłbyś rozwinąć co masz na myśli ...Za głową pocisku nie usłyszysz, ale nie każdemu to potrzebne. Jak sam nie posłuchasz to nie zrozumiesz...
Własnie tak chcę najpierw posłuchać- potem kupić tylko gdzie? na śląsku katowice,bielsko.. lub zakupić z możliwością zwrotu,gdyby nie spełnił oczekiwań .Materiał w Ac3 przygotowany.
 

Prokop

New member
Bez reklam
..prokop mógłbyś mógłbyś rozwinąć co masz na myśli ...Za głową pocisku nie usłyszysz, ale nie każdemu to potrzebne. Jak sam nie posłuchasz to nie zrozumiesz...
W skrócie, lepsze do kina dobre stereo niż słaby zestaw kina domowego. Co mi po odgłosie pocisku z tyłu głowy jak nie ma on spójności z całą sceną dźwiękową, ot coś tam walnęło z tylnego głośnika. W dobrym zestawie dźwięki przemieszczają się pomiędzy kolumnami, a nie dobiegają z kolumn. Dlatego to, że masz stereo nie znaczy, że nie masz lepszych wrażeń dźwiękowych niż osoby posiadające zestawy kina domowego. Jestem zwolennikiem swojej teorii ;), jeśli zestaw stereo satysfakcjonuje pod względem dźwiękowym to taki zestaw można rozbudowywać o kolejne kolumny, jeśli nie to dodanie kolejnych kolumn nic mu nie pomorze. Kino to nie tylko efekty surround ale również dynamika, scena stereo itp itd, znacznie ważniejsze od usłyszenia z tyłu głowy odgłosu wystrzelonego pocisku;)

to poszerzanie sceny jest na zasadzie odbijania się fali od scian i sztucznego pozyskiwania przestrzeni. DO tego dochodzi masa elektorniki, ale nie zastąpi to prawdziwego zestawu.
Odbicia od ścian nie mają tu za wiele wspólnego, raczej zabawa z fazowością sygnałów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sobiepa

New member
Dziękuję za odpowiedzi.Przepraszam Was jako specjalistów z góry za to co teraz napisze,ale jak pisałem dopiero raczkuję w dziedzinie KD.Czyli aby mieć jako takie efekty ac3 w kinie domowym wystarczy samo stereo?.Aby usłyszeć np.świst przelatującego pocisku MUSI być kilka?/ile minimum/ kolumn.Kolega u którego słyszałem taki efekt miał kilka chyba 5 kolumn.Nie jestem audoifilem wystarczy mi podstawowy zestaw ,aby z filmu lub tv wykorzystać nadawane efekty-co kupić wg Was jako specjalistów??.Czy jest szansa ,aby uzyskać TEN efekt z jak "najmniejszej ilości kabli"/dlatego myślałem na początku o soundbarze/.Przypominam pokój 25 m kw.bardzo często gruntowne przemeblowanie pokoju.Pozdrawiam i dziękuję za opinie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Odbicia od ścian nie mają tu za wiele wspólnego, raczej zabawa z fazowością sygnałów.
Producenci reklamują to w ten sposob, jako odbicia, co oczywiscie jest tylko bełkotem reklamowym. FazY? Calkiem mozliwe, ale w temacie sounbarów nie siedzę.

Kolega u którego słyszałem taki efekt miał kilka chyba 5 kolumn.

Rowniez uwazam, ze lepsze stereo vs gorsze 5.1. Ale 5.1 to najmniejszy podstwowy zestaw do pełnoprawnego kina domowego i zupełnie wystarczający dla 90% kinomaniaków. Mozna brnąć dalej, 6.1, 7.1, 9.2, itd, ale trzeba miec warunki w pomiszczeniu i kupe kasy. Tu równiez lepiej lepsze 5.1 niz slabe 7.1. Przemysl to dobrze. A ile chcesz/możesz przeznaczyc i na co?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Philips właśnie zapewnia efekty.

015_P1530351.JPG

Teraz mieliśmy możliwość jego odsłuchania. Robi niesamowite wrażenie szczególnie gdy jeszcze rozstawimy bezprzewodowe głośniki które występują w komplecie.
philips-fidelio-soundbar-htl9100-speakers-2.jpg

Wiele osób znajdzie TU wybawienie poprawy jakości dźwięku bez konieczności rozciągania kabli.

philips-fidelio-soundbar-1.jpg

To znakomity pomysł na aranżację i znakomite rozwiązanie dla poprawy jakości dźwięku.
Tu trzeba koniecznie trzeba usłyszeć.
 

sobiepa

New member
beny dzięki za info.Kurcze szkoda tu w tym modelu powaliły mnie te odpinane-rozstawne bezprzewodowe kolumny.Rewelcja!!.Nie czytałem jeszcze o tych poprzednich modelach co pisałeś. Jak jest u mich z tymi kolumnami?.
 

beny

New member
No napewno nie maja odczepianych = to napewno fajna sprawa ale cena jest niezla i trzeba dokupic BLU-RAY ale za 400zl tez kupisz ale lepiej miec chyba wszystko w jednym - chociaz tez pojawia sie glosy ze lepiej osobno.Mnie juz tez przeszlo na KD 5.1 sprzedalem swoj stary sprzet i szukam czegos 2.1 lub wlasnie soudbar-a ale ciezko wiadomo ze tez dzwiek tylko w reklamie bedzie dookolny ale napewno gra to niezle ale audomaniakiem nie jestem i slyszalem bodajze model wlasnie 7140 to gralo super ale w domu tez zagra inaczej :) Ale mozna zawsze jeszcze poszukac małe 2.1 np. taki Philips - SoundHub Zestaw kina domowego 2.1 Smart TV Plus, tytanowe głośniki wysokotonowe - HTB9245D/12 - Zestaw kina domowego 2.1 - Kinowa jakość dźwięku.
..jesli nie to tylko szukac soudbar - wiekszosc firm teraz takie robi ale lepiej przesluchac przed kupnem w sklepie.
 
Do góry