Soundbar YAMAHA YSP-2700, Soundbar BOSE SoundTouch 300, Soundbar JBL Cinema SB 450 Który wybrać?

east

New member
Witam,
Który wybrać?
Pokój około 30 metrów salon.
Używany będzie do PS4, BluRay, NCPlus, Audio CD.

1. Soundbar YAMAHA YSP-2700 - cena około 4200zł
2. Soundbar BOSE SoundTouch 300 - cena około 3500zł
3. Soundbar JBL Cinema SB 450 Który - cena około 2500zł

Bose nie ma subwoofera w zestawie. To mnie martwi.
Czy muzyki z CD da się na takim sprzęcie słuchać? Mam dużą kolekcje płyt CD i chciałbym słuchać muzyki z CD na tym sprzęcie także. Wtedy dokupić jakiś DVD odtwarzacz do tego? Czy jak to proponujecie rozwiązać?

Proszę o wszelkie opinie....
Dziękuje ślicznie
Rafał
 

mseredin

New member
Powiem Ci z własnego doświadczenia. Na 17m2 mam soundbar HK SB26. I jak do filmów, TV, sportu czy Xbox daje jakoś radę (z naciskiem że jest to poprostu lepszy dźwięk niż z telewizora), to po pierwsze zapomnij o jakimkolwiek dźwięku przestrzennym (pomimo szumnych zapowiedzi producentów, no ale tego akurat się spodziewałem), a nawet o efekcie stereo. Siedzę 3m od soundbar a nie ma szans aby słyszeć stereo z tego sprzętu.

Nie znaczy to że nie jestem zadowolony. Oczywiście sprzęt ma swoje wady, lecz gdy jesteśmy świadomi tego że ma tylko zastąpić głośniki w TV, to efekt jest naprawdę fajny.

Jeśli chodzi o muzykę to z czystym sumieniem mogę uznać że soundbar się poprostu do tego nie nadaje. Już moje głośniki od kompa (edifier R1280T) grają lepiej niż soundbar, a gdy je kupowałem były 4x tańsze (pomimo że soundbar kupiłem w jakiejś promocji i kosztował znacznie mniej niż wcześniej).

Dodatkowo do takiej powierzchni obawiam się że soundbar będzie poprostu za słaby. Na twoim miejscu raczej kupiłbym porządne stereo, a w tym budżecie nie powinno być z tym problemów. Ja właśnie jestem na etapie wybierania zestawu kina domowego bo najzwyklej na świecie, soundbar przestał mi wystarczać. Oczywiście ja szukam sprzętu tylko do filmów bo muzyki słucham wyłącznie na słuchawkach.
 

east

New member
Hmmm.. Sprzęt za 4 tyś i ma jedynie zastąpić głośniki w tv? Troszkę inaczej myślałem, że to działa.

Ja jestem właśnie na etapie sprzedaży zestawu kina domowego Denon AVR 1306, z Głośnikami 5.1 Wharfadale Crystal z myślą, że to już stary sprzęt i słabo gra w kinie i grach. I taki soundbar za 4 tyś zastąpi mi go i zagra dużo lepiej...... Tak jak pisałem, do audio mam drugi zestaw Technics z B7W DM 601 Głośnikami. Chciałbym jeden porządny zestaw i stąd pomysł , że za 4 tyś to już musi dobrze zagrać, niż mój "wiekowy" sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

mseredin

New member
Niestety przy takiej zmianie możesz się bardzo rozczarować. Chyba najlepiej zrobisz jeśli pójdziesz gdzieś na odsłuch i dam się przekonasz. Takie jest oczywiście moje subiektywne zdanie ale zmiana KD 5.1 na soundbar to jakieś 2 kroki w tył.

Śmiem twierdzić że soundbar maja zastosowanie tylko w sytuacji gdy nie ma możliwości zainstalowania KD lub głośników stereo, a dźwięk z TV jaki jest każdy doskonale wie :). Ja niestety byłem w takiej sytuacji i stąd od 3 lat mam soundbar, którego nie pozbywa się bo wyląduje przy tv w sypialni lub przy kompie (jeszcze nie zdecydowałem a z odległości 1.5m, w grach spisuje się bardzo fajnie).
 
Ostatnia edycja:

east

New member
Aż zadziwiony jestem.

Teraz już sam nie wiem co robić.
Może jeszcze jakieś porady w jakim kierunku pójść.
Post wyżej napisałem, czym dysponuje i jaki cel mam zamiany.
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Myśle że Kolega zbyt czarno to przedstawił !
Na pewno nie jest tak beznadziejnie jak zostało napisane
Tutaj na forum o tej belce Yamahy znajdziesz opinie
Miałem ja jakiś czas temu i było całkiem Ok
Ma bardzo wiele możliwości namiastkę kina na pewno będziesz miał
Proponował bym kupić przez Net i sprawdzić w domu jak to gra bo sklep na pewno nie jest
Do tego dobrym miejscem
PS.
Oddałem bo się popsuła ;)
 

east

New member
Popsuła? A co się stało, taki drogi sprzęt i padł?

Namiastkę kina, czy to zagra w grach i filmach, jak moje 10 letnie kino na dużych głośnikach?

A jak z audio? Gra muzyka?

Co masz teraz jak oddałeś sprzęt i jak się sprawuje?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Mało precyzyjnie napisałem
Ciagle zanikało połączenie BT
Dla mnie było wszystko OK
Tyle ze masz już drugie zdanie i jak ktoś się jeszcze dopisze to.... będzie mętlik w głowie 😉
Pomysł nad tym zakupem w Necie ! Zawsze będziesz mógł oddać
 

mseredin

New member
Kolega vvv radzi całkiem nieźle (co nie znaczy że zgadzam się z kupowaniem przez neta aby protestować). To chyba jedyne wyjście abyś dam stwierdził czy soundbar Ci pasuje czy nie.

Możliwe że zbyt czarno opisałem używanie SB ale jednak sam kolega vvv wspomniał że będziesz miał namiastkę kina. Jak dla mnie przejście z pełnego 5.1 na namiastkę stereo (nie nie wierzę że głośniki oddalone od siebie o 90 cm są w stanie dać przynajmniej prawdziwe stereo w szczególności że do nagłośnienia jest pomieszczenie 30m2, czyli pewnie od źródła będziesz siedział 4-5m).
 

kamil.szymcz

New member
Poszukaj w innym wątku jest wzmianka o Yamaha. Co do Bose, też podziela Twoje zdanie, to sam soundbar bez subwoofera, za sam subwoofer trzeba dopłacić drugie tyle. Bose nie wspiera dźwięku HD, Yamaha z tych 3 jest najlepsza i najdroższa zarazem...
 

east

New member
Hmm, jak doliczyć do bose subwoofer to jest najdroższy.

A jak z tym graniem wkońcu jest? Koledzy wyżej pisali, że to sprzęt do zastąpienia plastikowych głośniczków w tv, a nie do słuchania kina, płyt audio.

Mam zagwostke teraz już na co się decydować, czy zmieniać w ogóle sprzęt, jeśli tak to na jaki itp.

Proszę o pomoc doświadczonych użytkowników...
 

tomdoe34

New member
Kolego, yamaha ysp2700 to kawał dobrego sprzętu, nieżle wyposażonego w nowe technologie, osobiście nie słuchałbym nikogo tylko kupił bym i sam przetestował (zamówiłem go własnie i czekam na przesyłkę), belka ta wspiera poza Atmosem prawie wszystko z nowości, włacznie z UHD 4K a także autorski system MusicCast, kto ma ten wie jaka to fajna sprawa, także kup sobie a napewno nie bedziesz rozczarowany.

Szczerze powiem, że jak ktoś nie jest zainteresowany systemem kina domowego czyli ampitunera z glośnikami to ten soundbar jest niezlym kompromisem, w koncu bałagan z kablami jest już przeszłością poza kilkoma niezbędnymi do pracy a ciekawistką jest to, źe sub działa w technologi bezprzewodowej, czyli podłączasz zasilanie parujesz z soundbarem i tyle, jak dla mnie bomba, nie wspomnę juz o AirPlay, bluetoothem i ciekawą apką na smartfona.

Akurat jestem na etapie przeprowadzki, także kompletuje sprzęt (tv Oled, ysp2700, nvidia shield tv), dlatego bardzo mnie zżera ciekawość jak to wszystko po podlączeniu na nowym mieszkaniu bedzie działało.
 

east

New member
A jak taki soundbar na płyty cd do odsłuchu się nadaje?
I skąd puścić cd płyty? Co dokupić do zestawu i jak podłączyć to aby móc słuchać cd?
 

east

New member
Hmmm, poczytałem forum i już sam nie wiem.

Blackninja co radzisz? Co polecasz? Prośba o pomoc. Jestem z Olsztyna.

Swój sprzęt wystawiłem już na sprzedaż zdecydowany, aby kupić coś lepszego. (sprzęt o którym pisałem w wyżej w postach).

Tylko co teraz kupić aby audio (płyty cd) i kino chodziło. Pomysł na soundbara był w związku z pokojem.
 

kamil.szymcz

New member
Dlatego Bose odpada, z subwooferem to ponad 7 tys, wtedy można już mieć YSP-5600. Bierz YSP-2700, kup przez neta i przetestuj, jeśli Ci nie przypadnie do gustu to oddasz to najlepsze rozwiązanie. Tak jak mówili przedmówcy, ta belka wspiera wszystkie najnowsze nowinki, dźwięk HD, 4K. Jakbym potrzebował soundbara w tej cenie wybrałbym właśnie Yamahe mimo, że jestem miłośnikiem Bose to jednak jest on w tyle za YSP-2600 nie tylko przez kwotę, a także brak wsparcia np. DTS HD co przy 4K jest normą.
 

east

New member
Ok sterowniki itp.

A jak to się sprawdza do zwykłego słuchania muzyki itp ?
Zagra to lepiej niż Technics z głośnikami B&W DM601?

I jakie cd do tego podłączyć??

Blackninja, doradzisz?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Z tego co pamietam to zdaje się ze jest wyjście optyczne ?! Wejdź na stronę Top Hi-Fi będziesz wiedział jak podłączyć bo widzę że zaczynasz nas zamęczać a nic od Siebie ......
Myśle ze nikt nie kupi tego za Ciebie
Wszystko już zostało napisane !
Kup i sprawdź u siebie
 

east

New member
Ok, optyk.

Ale nikt się nie wypowiedział, jak wygląda sprawa ze słuchaniem muzyki cd. Stąd dociekam, ponieważ mam około 1 tyś płyt audio do odsłuchu.

Dodatkowo jak to się sprawdzi z moimi sprzętami, które wystawiłem do sprzedaży.
Może warto taki pieniądz zainwestować w ogóle w innym kierunku. Kino, Audio, itp.
Nie wiem stąd pytam...
 

elliotek

New member
Przyjrzyj się firmie Focal. Zabija w/w modele. Od ponad roku używam FOCAL DIMENSION + SUB AIR, na nic innego bym nie zamienił. Miałem różne i szybko sprzedawałem.
 

tomdoe34

New member
Ale nikt się nie wypowiedział, jak wygląda sprawa ze słuchaniem muzyki cd. Stąd dociekam, ponieważ mam około 1 tyś płyt audio do odsłuchu...

Ja gdybym miał tysiąc płyt audio, juz dawno bym kupił porządny zastaw stereo ze wzmacniaczem i konkretnymi kolumnami, takiej ilości płyt nie zbiera zwykly czlowiek tylko ktoś kto kocha muzykę a soundbar przeznaczony jest do kina domowego, ma generowac rózne efekty i nigdy nie zagra lepiej od zestawu stereo co nie zmienia faktu ze i płyt posluchasz w miare dobrej jakości dźwięku
 
Do góry