Soundbar vs Kino domowe

Prekarian

New member
Hej,

Rozważam zakup czegoś co spowoduje, że dźwięk podczas oglądania filmów stanie się przyjemniejszy. Nie dysponuje zbyt wysokim budżetem, bo nie mogę wydać więcej niż ok 3500 zł.
Cały pokój ma 21 m2 z tym, że jest tutaj też aneks kuchenny a więc do dyspozycji jest ok 15m2.

Zależy mi na tym by zestaw był kompaktowy, nie mogę mieć dużych, stojących kolumn. Byłbym mega zadowolony, gdyby udało się sterować dźwiękiem z pilota od TV.
Mój TV to Samsung QLED QE65Q80AAT DVB-T2/HEVC.
Obecnie mam soundbar Samsung HW - K450 ale w sumie to nie robi on na mnie żadnego wrażenia ( kupiłem go z 5 lat temu w jakiejś promce ).
Budżet jest niski a więc proszę o poradę - soundbar czy zestaw kina domowego:

Soundbar:
Samsung Q930b

Kino domowe:
Onkyo HT 3910
Pioneer HTP 076

NIC !

pokoj.jpg
 

Attachments

  • pokoj.jpg
    pokoj.jpg
    84,6 KB · Wyś: 15

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
2 przewody schowasz w listwie . 5.1 , to kino , soundbar, to poprawa jakości dźwięku z TV .

Minimalizm się zemści , nie posłuchasz stereo .
Żaden soundbar nie podskoczy do sub/sat .

Słuchałem Yamaha z ponad 40 -toma przetwornikami Ysp 4100 (?)
Po tygodniu oddałem
 

Prekarian

New member
Pytanie brzmi czy rzeczywiście będzie taka różnica między soundbarem a kinami, które wskazałem wyżej ? Wszystkie zestawy posiadają głośniki przednie i tylne, belka również ma satelity. To wszystko co wymieniłem wyżej, to zestawy za 3000 - 3400 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chodzi o zbliżone warunki prezentacji jakie masz w domu.
Dobry soundbar robi naprawdę wrażenie.
Ile masz % do kina a ile do muzyki ?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
""Miałeś rację... To zupełnie inna klasa dźwięku.""
Ciekawe jeszcze nie podłączone a już taki wniosek , szkoda że nie odsłuchałeś jakiejś dobrej belki premium, ja 90% filmy 10% muzyka.Też miałem podobny dylemat po remoncie ,kupiłem Bose i nie żałuje
 

Prekarian

New member
""Miałeś rację... To zupełnie inna klasa dźwięku.""
Ciekawe jeszcze nie podłączone a już taki wniosek , szkoda że nie odsłuchałeś jakiejś dobrej belki premium, ja 90% filmy 10% muzyka.Też miałem podobny dylemat po remoncie ,kupiłem Bose i nie żałuje
Miałem zapisane na stronie te odpowiedzi ale były one wprowadzone w różnych dniach i nie były zatwierdzone a więc sory za nieporozumienie.

Sprzęt jest podłączony i gra WYŚMIENICIE.

Bose na 100% gra kozacko, ale pewnie masz sama belkę, albo belkę z subem, a więc nie uświadczysz sarround w filmach ,a więc wolałbym w tym wypadku do filmow Samsunga Q930. Do muzyki natomiast zdecydowanie Bose.

To tylko moje zdanie. Prawda jednak jest inna. Jeśli każdemu z nas pasuje dzwiek jaki mamy na swoich urządzeniach, to nic tylko się cieszyć:)

Pozdrawiam
Adam
 
Do góry