Soundbar - tani, a dobry poszukiwany ;-)

pp99

New member
Cześć.
Jak w temacie - poszukuję taniego soundbara i zastanawiam się nad philipsem tab8505 (głośniki 2.1) za 1000 zł i polk signa s4 (głośniki 3.1.2) za 1400 zł - oba z dolby atmos.
Za philipsem przemawia cena, za polkiem - więcej głośników i oddzielny przycisk głośności basu na pilocie.

A może polecicie coś innego w tym budżecie - do 1500 zł? Chyba nie chcę tcl 9030 po ich przygodach z pierdzącym subem, ale mogę dać się namówić.

Soundbar ma służyć tylko do poprawienia jakości dźwięku lecącego w tle telewizora, do muzyki i seansów filmowych mam poważny zestaw stereo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po za przyciskiem basu, przydałby się jeszcze przycisk wysokich ; )
Nie wspominając o dobrze dobranych trybach dsp.

Wczoraj odsłuchiwałem w MM kilka grajbelek, właśnie w podobnym budżecie i chyba któryś tani Sony zagrał najlepiej.
Żadne testy, ot wolna chwila, połączenie z BT i kilka wybranych kawałków, w tym scen filmowych.

Podstawą tu i tak jest odpowiednie zestrojenie i plastyczność dzwięku, to ma grać przyjemnie (jak na belke) i nic więcej.
Ilość głośników dla mnie nie ma znaczenia (nie licząc możliwości podłączenia surroundów), co z tego, że będą Atmosy i niezliczona ilość upakowanych głośników, jak dalej gra płasko, a sub zamiast miękko uzupełniać, będzie dudnił. Ja na Twoim miejscu podszedłbym do sklepu i na ile to możliwe odsłuchał hurtem 5-10 sztuk.
 

pp99

New member
powiem co w końcu wybrałem bo może komuś się przyda.
Najpierw kupiłem w końcu tego wychwalanego TCL 9030 bo była jakaś wyprzedaż outletowa, grało to oczywiście lepiej niż tv, ale nadal źle, o tym pseudo atmos można było zapomnieć. Poszło do zwrotu.
Potem kupiłem grajbelkę denona i... było jeszcze gorzej. Znów zwrot.

W końcu podłączyłem na próbę głośniczki komputerowe syna edifier1700 kablem mały jack z tv -> rca Edifier i.... te małe pudełka zdeklasowały obie te grajbelki. Oczywiście to tylko stereo, ale ani w tcl ani w denonie pomimo napisu atmos na froncie nie miały one nic z atmosa, a nawet nie miały poprawnego stereo.
I tak zostałem przy głośniczkach za ok. 400 zł.

A co z hdmi arc i możliwością sterowania głośnością pilotem od tv bo na tym większości zależy? Otóż mój tv philips ma wyjście słuchawkowe i po podpięciu do wzmacniacza czy głośników aktywnych głośnością sterujemy właśnie pilotem od tv. Dodatkowo te głośniczki mają bluetooth więc i na tym polu grajbelka nie ma sensu.
Pozdrawiam
 
Do góry