Soundbar Sony CT790 Dolby TrueHD

michasu2

New member
Witam,
posiadam ten soundbar podłączony kablem HDMI do HDMI ARC w TV Sony 46w905A. Chciałem posłuchać Dolby TrueHD z pliku video i nie mam głosu. Plik jest odtwarzany z dysku podłączonego do TV. To tak jakby tv nie puszczał do soundbara takiej ścieżki. Jak mógłbym w ogóle sprawdzić jak ten soundbar dekoduje tego rodzaju materiał? Pozdrawiam i dzięki
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To raczej kwestia tego w jakich formatach wypuszcza telewizor dźwięk po HDMI. Najczęściej jest to tylko PCM, od wielkiego dzwonu AC3.
 

kamil.szymcz

New member
Cześć,
Sony nie ma dekoderów dźwięku HD, ma tylko Dolby przynajmniej Twój, może też ma DTS ale w internecie nic o tym. Ja mam W807 i przez aplikację Video czy Kodi max obsłuży DTS i Dolby i wyślę po optyku/HDMI. Jedynie LG ma dekodery dźwięku HD OLED i wyższe LED, to jedyny TV jaki obsługuje te formaty, ale mogę się mylić. Po HDMI ARC nie puścisz dźwięku HD, zapomnij o tym, ma takie same możliwości co optyk. Rozwiązanie dla Ciebie to kupienie jakiegoś Android Boxa za grosze i one obsługują formaty HD jak i Atmos. Sam przez to przechodziłem chcąc uzyskać DTS HD. W razie czego pisz, postaram się pomóc.
Kamil
 

michasu2

New member
Dzięki Panowie za pomoc. Zastanawia mnie jeszcze tylko jedna rzecz, a mianowicie w opisie CT790 mam napisane lista dekoderów np. Dolby TrueHD, DTS-HD itd. więc chyba musi być technicznie jakaś możliwość uruchomienia dekodowania w tym soundbarze dobrze myślę? Dodam, że w instrukcji do niego jest napisane, że to wszystkie dekodery zadziałają dopiero na wejściach HDMI-In 1-3.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Cześć,
Sony nie ma dekoderów dźwięku HD, ma tylko Dolby przynajmniej Twój, może też ma DTS ale w internecie nic o tym. Ja mam W807 i przez aplikację Video czy Kodi max obsłuży DTS i Dolby i wyślę po optyku/HDMI. Jedynie LG ma dekodery dźwięku HD OLED i wyższe LED, to jedyny TV jaki obsługuje te formaty, ale mogę się mylić. Po HDMI ARC nie puścisz dźwięku HD, zapomnij o tym, ma takie same możliwości co optyk. Rozwiązanie dla Ciebie to kupienie jakiegoś Android Boxa za grosze i one obsługują formaty HD jak i Atmos. Sam przez to przechodziłem chcąc uzyskać DTS HD. W razie czego pisz, postaram się pomóc.
Kamil

android box obslugujacy dzwiek HD, to nie takie grosze. OK 400 zl sprowadzajac bezposrednio z Chin.
 

kamil.szymcz

New member
Oczywiście ze jest możliwość. Musisz ten dźwięk mu "podać". Telewizor nie prześle go bo ani nie wspiera ani nie jest w stanie go przesłać. Urządzenie zewnętrzne jest w stanie go przesłać przez HDMI. Oczywiście musi ono wspierać dany kodek jak i materiał odtwarzany musi go posiadać tak dla rozjaśnienia. Może byc to zarówno odtwarzać BluRay jak i odtwarzacz sieciowy etc...
Ja nie mowię o odtwarzaczu za 400zl mowię o kwocie 1/4 tego. Teoche ponad 100zl. Jeśli interesuje Ci urządzenie które będzie służyło przede wszystkim do odtwarzania filmów z nośników zewnętrznych,które prześle właśnie DTS HD czy Dolby True HD do Twojego soundbara po HDMI to mam dla Ciebie rozwiązanie. Sam z niego korzystam właśnie w takim celu i jestem bardzo zadowolony. Mianowicie mowa o Android Box z alternatywnym oprogramowaniem.
Pozdrawiam.
 

michasu2

New member
Dzięki za info. W allegro jest tego trochę polecasz może jakiś konkretny model? Zależy mi na tym żeby wspierał on kodowanie H.265.
 

kamil.szymcz

New member
Siema.
Najprostszy. Ja testowałem na X96 ale podstawowa wersja 1/8 GB. Na Allegro mozna mieć za 170 zł z wysyłka, z Chin 120zl tyle ze czekasz Ok 3-5tyg. Cały myk polega na uruchomieniu LibreeLec z zewnetrznego nośnika pendrive/karta SD. Zawsze mozna zamówić przetestować, masz 14 dni na zwrot. Na stronie z opisem odtwarza on kodek H265 ale tego Ci nie zagwarantuje - nie testowałem. Dźwięk HD działa, Atmos tez, na bliźniaczym forum potwierdzone. Wystarczy zamówić i sie troche pobawić
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Ogólnie warto zadać pytanie o sensowność wszelkich zabiegów, które chcesz podjąć. Twój soundbar jest 2.1, czyli stereo (dwa kanały) + subwoofer, takie np. TrueHD jest 7.1 (lub 5.1) i wymaga (!) 7 czy 5 fizycznych źródeł dźwięku + sub, więc cokolwiek tam będziesz chciał wysłać i tak usłyszysz nic więcej niż 2.1 w stereo, więc tą robotę zostaw TV, szkoda kasy na dodatkowe media playery, które w niczym nie wzbogacą Twój odsłuch niż miałbyś to spięte przez TV po HDMI.
 
Do góry