Soundbar porównywalny do Edifier R1600T III

St1Anger

New member
Długo szukałem głośników 2.1 lub 2.0. Kiedy już znalazłem (Edifier R1600T III) okazało się, że nie mam jak ich rozmieścić bo kiepsko, zeby stały na ziemi w rogu pokoju. Dlatego zdecydowałem się na Soundbar i właściwie wiem tylko tyle.

Wymiary pokoju to 4.80m na 4.30m czyli prawie 21m^2. Chciałbym coś zbliżonego do tych R1600. Chciałbym się zmieścić w 500zł, ale nie wiem czy ma to sens? Wiec mogą być droższe soundbary jak również używane (nie więcej niż około roku, z gwarancją). Posiadam telewizor SONY KDL50 W809C. Zastanawiam się w tym miejscu również czy ważne jest aby soundbar był tej samej firmy co telewizor i Jakie korzyści płyną z takiego połączenia?
Myślę, że w przypadku soundbaru ważny będzie subwofer.

Przeznaczenie to filmy i muzyka.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

PS
Jeśli soundbar rzeczywiście będzie dużo gorszym wyborem, a głośniki pod telewizorem nie będą ogromną przeszkodą to proszę dać znać.***
 
Ostatnia edycja:

St1Anger

New member
Byłem dzisiaj w sklepie sieciowym ME i odsłuchałem Edifier R1600TIII przez jacka. Sklepowe warunki nie są fajnym miejscem do testów, ale czego tu wymagać. Muszę przyznać, że fakt - są fajne, ale brakowało mi w nich mocy. Zdecydowanie za ciche i troszkę za słaby bas. W związku z czym uznałem, że jedynym sposobem jest zwiększenie budżetu.

Przeszedłem więc do soundbarów. Odsłuchałem dwóch: Samsung HWK 450 2.1 850zł oraz Panasonic SC HTB 688 EGS 3.1 1000zł. Panasonic jak dla mnie zagrał lepiej, chociaż musiałbym to sprawdzić jeszcze raz, ale zdawało mi się, że miał mocniejszy bas i grał lepiej (w ustawieniu standard). Niestety ani jednym, ani drugim nie było możliwości zmian bo nie było pilota. Odsłuch robiliśmy przez BT i puszczaliśmy piosenki z yt.



Ten panasonic za to z tego co widzę ma mniej obsługiwanych dekoderów:

Samsung Dekodery dźwięku: DSP, DTS Digital Surround,Dolby 2, Surround Sound Expansion vs Panasonic Dekodery dźwięku: Dolby Digital,DTS. Nie wiem na ile jest to pełny opis i jaki będzie to miało wpływ na użyteczność?


Podsumowując. Prosiłbym o opinie na temat tych dwóch modeli oraz polecenie jakiś innych modeli do 1000zł, które mógłbym następnym razem odsłuchać. Gdyby był jakiś nieco droższy model to można o nim wspomnieć dodatkowo. Spróbuję znaleźć lekko używany. Mimo wszystko chciałbym się zmieścić w 1000zł i to jest priorytet. Przypominam, że posiadam telewizor Sony KDL 50 W809C

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry