Soundbar Philips HTL3160B/12 problem

zaz

Member
Mam problem z tym soundbarem podpiętym do tv Sony W805C. Soudbar podłączony jest bezpośrednio do TV (hdmi ARC). Gdy na ekranie zapada kompletna cisza to soundbar automatycznie przełącza się na opcję PCM, co powoduje iż zostaje obcięta początkowa część kolejnego dźwięku pojawiającego się w TV. Po tym "mikroobcięciu" na wyświetlaczu soundbara ponownie pojawia się opcja ARC i wszystko jest OK, aż do kolejnej sceny z kompletną ciszą. Jest to uciążliwe w czasie oglądania filmów, gdyż od czasu do czasu obcinany jest początek słów wypowiadanych przez aktorów. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?
 

zaz

Member
Dzięki za informacje, że to TV zarządza HDMI ARC - tego nie wiedziałem. FW mam aktualne w obydwu urządzeniach. Poczekam do kolejnych aktualizacji, a jeżeli one nie wniosą nic nowego to trzeba będzie zmienić soundbar. Myślę, że moje doświadczenia w sprawie współpracy TV Sony i soundbara Philips mogą być pomocne dla innych osób planujących zakup tych urządzeń.
 

zaz

Member
Problem rozwiązany

Problem rozwiązany po zmianach odpowiednich opcji w konfiguracji TV. Czuję się zobowiązany o tym napisać, żeby nie zniechęcać potencjalnych użytkowników tego soundbara.
 
Do góry