Soundbar Philips czy Samsung lub inny

macm8

New member
Cześć,
chciałem prosić was o pomoc w wyborze soundbar-a. Ostatnio zainteresowały mnie dwa modele Philips HTL7140B/12 i Samsung HJ-J650. Pytanie który bardziej polecacie? Chyba że na oba modele nie ma co zwracać uwagi i macie do zaproponowania coś lepszego :)
Budżet to max. 2 tys
Pokój ok. 20m2

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak chcesz naprawdę dobry w tej cenie to tylko Harman lub JBL.
I jakość lepsza i sprzedają się kilka razy lepiej .
Tu różnica jest duża w jakości.
 

macm8

New member
Dzięki za odpowiedź :)
Harman SB26 jest już za drogi, bo budżet 2tyś jest już taki maksymalny jaki chciałbym na to przeznaczyć:)

No i teraz problem jest jeszcze większy bo mam 3 do wyboru :)
JBL, Samsung i Philips.

Nie jestem jakimś Audiofilem i poniższe pytania może wydadzą się wam dziwne ale chciałbym kupić coś z czego będę zadowolony co pozwoli mi polepszyć przyjemność oglądania filmów jak i słuchania muzyki :)

W sprzęcie Philipsa i Samsunga liczba kanałów wynosi odpowiednio 5.1 i 4.1 pytanie czy będzie słychać w takim pokoju różnicę między nimi i/lub JBL (2.1)? Bo jako zwykły szary kupujący im coś ma wyższą cyfrę jest lepsze :) pytanie czy jest tak naprawdę? czy nie warto na to zwracać uwagi?

Czy złącze USB którym dysponuje sprzęt Philipsa i Samsunga da mi możliwość wykorzystania soundbara jako sprzętu audio bez TV? Słuchanie np plików MP3.

W weekend słuchałem Samsunga i sprzedawca zachwalał go bardzo, że jest o wiele lepszy niż Philips który jest chińczykiem i ma mniej możliwości :/
Zaciekawił mnie również Denon DHT-S514
 

macm8

New member
JBL SB 400 - przewodowe połączenie z subem trochę kicha :/
a co myślicie o JBL SB 250? to chyba nowość na rynku i niestety mało o nim informacji :( lub o Denon DHT-S514?

SB26 właśnie o te 200 zł za dużo :p
 
Ostatnia edycja:

macm8

New member
o widocznie trafiłem na stronę gdzie był błąd :)
a mam jeszcze techniczne pytanie: czy jest możliwość połączenia SB400 z blu-ray np. LG-BP450 i słuchanie muzyki z płyt/USB bez włączania TV?
 
Ostatnia edycja:

macm8

New member
"im głębiej w las tym więcej drzew" im więcej szukam tym więcej pytań się pojawia :(

Czy różnica pomiędzy SB350, a SB400 to różnica w ilości HDMI? czy również różnica odczuwalna w muzyce/dźwięku która będzie słyszalna dla zwykłego użytkownika?

Czy zasada działania tych HDMI jest tak że jak podłącze TV z soundaberm po HDMI ARC, a do soudbara dopnę resztę urządzeń blu-rey, konsolę po HDMI to dźwięk będzie w soudbarze, a video na TV? :)

Wiem że pytanie trywialne ale nie chce wydać 2tyś, a potem żałować :)
 

macm8

New member
Dzięki. Soundbar JBL SB400 i TV Panasonic TX-42AS650E mają ARC więc chyba wszystko powinno być ok :) teraz trzeba tylko znaleźć JBL w dobrej cenie :)
 

macm8

New member
JBL SB400 mega, gra super. Dla wszystkich zastanawiających się co kupić do 2tyś polecam :)

Mam jeszcze prośbę o polecenie jakiegoś blue-ray do 500-600 zł :)
 
Do góry