Soundbar - muzyka/film 70/30; ok 1500zł

mrpawel

New member
Cześć :)

Przekopałem się przez wszystkie podobne tematy, jednak kilka kwestii pozostaje niedoprecyzowanych stąd prośba do Was o pomoc :)

Potrzebuję soundbara który będzie pełnił funkcję głównego źródła dźwięku w salonie. Pomieszczenie ma układ jak poniżej, soundbar będzie zamontowany pod TV. Nie mam miejsca na jakikolwiek zestaw 2+1 :(:(

IMG201909_qsaenqq.jpg


Zalezy mi na tym, żeby jakość odtwarzanej muzyki była możliwie jak najlepsza (jak na soundbara oczywiście, mega cudów się nie spodziewam ... )

Planowany budżet: ok 1500zł, chyba, że jest coś, co kosztuje dużo mniej a również spełni założenia ;) to bardzo chętnie

Początkowych typów nie będę opisywał, na placu boju została w zasadzie tylko yamaha yas 207, aż do wizyty w jednym z elektromarketów, gdzie bardzo polecano mi Samsung HW-N650. Na plus wygląd, jakosć wykonania, rzekome 5.1 i większa moc, ale nie mam do końca przekonania do samsunga... W testach jego główne atuty dotyczą trybu "gra", którego nie będę wogóle używał.

Z lektury forum do listy dorzuciłem dwóch kolejnych kandydatów:

JBL BAR 2.1 - polecany za całokształt i relację cena/jakość
HARMANN KADRON sb20 - przy okazji rekomendacji bardzo często się pojawia, pojawiła się też wzmianka że jest najlepszy do muzyki z soundbarów.

Z porównywarki wygrzebałem również Denon dht-s514 - głównie ze względu na renomowanego producenta, jeśli z jakiś powodów miałby być odczuwalnie lepszy od reszty to jestem w stanie dorzucić... Na jego temat wiem na ten moment najmniej.

Poradźcie proszę, który z w/w będzie najlepszy do muzyki/filmów/tv ( kolejność wg %uzytkowania ), czy warto na siłę brać 5.1 (samsung), czy w moim przypadku odczuję różnicę na plus ? Jeśli tak to w jakiej sytuacji ? Pozostałe "belki" to klasyczne 2.1
 
Ostatnia edycja:

mrpawel

New member
czyli różnice głównie tkwią w Subie i jego mocy ? Czy warto dopłacać do większej ilości kanałów ? (np. do JBL 3.1 ) W jakich sytuacjach odczuję różnicę na plus ? Bardziej wyraźne dialogi w filmach ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do góry