Soundbar JBL SB450 czy Sony HT-RT5 lub Sony HT-NT5

mystaloba

New member
Witam!

Myślę o zakupie na wakacje jakiegoś nieźle grającego soundbara z w/w stajni. Będzie służył do oglądania sportu, filmów i czasem do konsoli. Pokój 25m2 i nie chciałbym zawalać miejsca przeróżnymi głośnikami czy kolumnami stąd wybór padł na soundbar. Co byście polecili z trójki wyżej?

=-EDIT-=
Prosiłbym o podpowiedzi osób które słuchały na własne uszy w/w soundbarów :)

=-EDIT2-=
Po przeszukaniu sieci znalazłem problem braku OSD na wyświetlaczu w JBL SB-450. Chol..a przecież to 21 wiek! Natomiast w Sony HT-RT5 jest problem z cichym graniem i trzeba manualnie podbijać... Natomiast Sony HT-NT5 jak dotąd nie znalazłem żadnych wad, bo przypuszczalnie mało osób posiada ten sprzęt.

To jak pomożecie?
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Dzięki chociaż za 1 głos! @Baltazar Gąbka są głosy, że ten JBL strasznie dudni. Kolega może to potwierdzić? No i gdzie słuchałeś?
A co z resztą sprzętu? Nikt z forum nie posiada?

-=EDIT=-

Zostają już tylko JBL i Sony HT-NT5. Ten soniacz ma jednak dobre opinie na anglojęzycznych forach, ale basik lepszy JBL.
 
Ostatnia edycja:

Audio_33

New member
Ja mam Jbl w domu pokój 25m2. Bas jest potężny co sprawia że efekty w filmach są jeszcze lepsze. Czekam na lepszą pogodę i wystawie sprzęt na dwór zrobimy imprezkę :D
 

mystaloba

New member
Na tą chwilę JBL wygrywa z Sony 60-40. @Audio_33 napisz mi jakie dekodery dźwięku ma w sobie JBL? No i czy można w nim ustawić w jakiś sposób tryb dźwięku, np. sport, kino, etc.?
 

uziOK

New member
Na tą chwilę JBL wygrywa z Sony 60-40. @Audio_33 napisz mi jakie dekodery dźwięku ma w sobie JBL? No i czy można w nim ustawić w jakiś sposób tryb dźwięku, np. sport, kino, etc.?
Moim zdaniem JBL jest duzo lepszy, również stałem przed wyborem, po odsłuchu w tej cenie najlepszy, ja jednak wziąłem Yamahe ysp1600 ze wzgledu na musiccast itp.
 

mystaloba

New member
Muzykę w ogóle prawie nie odtwarzam, czasem YT, a najwięcej w aucie. Rozumiem, że dźwięk w JBL milszy dla ucha od w/w Yamahy? A co do dekoderów dźwięku to jak jest w JBLu? Pomyślałem sobie jeszcze o Yamaha YSP-2500, ale to już inny temat...
 

mystaloba

New member
@Audio_33 prawie już jestem pewny w 100%. Mam nadzieję, że ten JBL nie ma w sobie dudniącego basa i 4 letnie dziecko będzie mogło w spokoju obejrzeć bajkę na MiniMini+ bez zbędnego huku po odpowiedniej regulacji???
 

Audio_33

New member
Co do basu w bajkach właśnie uzyskałem odpowiedź z pierwszej ręki od mojej córki nic jej nie dumni do tego stopnia że może cały dzień je oglądać. Bas można regulować pilotem od Jbl. Inna sprawa to bas w filmach efekty piorunujące.
 

mystaloba

New member
Audio_33 dzięki za wszystkie sugestie :blagam: Na pewno z nich skorzystam. Teraz udaje się do sklepu na odsłuch w/w sprzętu i ostateczna decyzja. Myślę, że to będzie JBL ale poczekam z tym do obejrzenia na żywo.
Jeszcze jedno pyt. @Audio_33 powiedz mi czy można kompletnie wyciszyć sam bas po regulacji +- na pilocie czy skrzynce żeby w drugim pokoju spokojnie dziecko zasnęło?
 

weeman

New member
Trzeba wiedzieć gdzie szukac w opisie "Pobór mocy 50 W/15 W × 2/20 W" , a nie patrzeć na 550 watt :)

szczerze to na WW nawet nie patrzylem:) ale opinii tego sonego brakuje i zastanawiam sie czy tez drzwiek jest czysty, przestrzenny, sub nie dudni, wiatrak nie pierdzi.

wyglada calkiem niezle ale brakuje osoby ktora sluchala tych soniakow i moglaby sie wypowiedziec.
 

mystaloba

New member
Pobór mocy w trybie gotowości:
JBL SB-450: 0.5
Sony HT-NT5: 0.4

Kolega weeman jak chce trochę posłuchać opinii o w/w Sony to wystarczy wpisać na yt: ht-nt5 i pierwszy od góry wynik. Dodatkowo na forum avforums też jest topic o Soniaczu.
 
Do góry