Soundbar JBL sb350 czy lg NB4540?

brayniak

New member
Witam, po tygodniach poszukiwań postawiłem na wybór JBL sb350 lub lg z serii nb, wpadł mi w oko NB4540. Wiem, że polecany z pewnością będzie pierwszy jednak niechętnie chcę wydać 500zl więcej... Czy różnica między tymi modelami jest na prawdę wielka jeśli chodzi o jakość dźwięku oraz bas? Oglądam głównie filmy full hd, czasami ps3. Dodam, że mój tv to lg42lb671, czy kompatybilność z soundbarem tej samej firmy nie będzie lepsza? Zrobiłem także mały pomiar i belka JBL nie wejdzie pod tv (pod przyciskiem włączania) jest kilkanaście mm za wysoka, za to lg juz nie. Pokój niecałe 10m2 kawalerka, wiec za głośno tez nie musi grać ze względu na sąsiadów :)
 

collider

New member
Bez reklam
Idz i posluchaj. To najlepsze rozwiazanie. Masz racje z ta wysokoscia soundabarow i nie dotyczy to tylko JBLa. Wiele firm robi te belki wysokie i nijak pasuja pod telewizor. Chyba ze TV wisi na scianie.
 

brayniak

New member
Oczywiście pójdę posłuchać ale dopiero pod koniec tygodnia przez brak wolnego czasu a wcześniej pisze tutaj w sprawie Waszych opinii i propozycji. Belka by się zmieściła gdyby nie wypukły przycisk wł/wył... Jest trochę miejsca przed tv wiec stała by przed nim, to najmniejszy problem :)
 

collider

New member
Bez reklam
Zalezy jaki tv. Ja pisze ogolnie bo np. Panasoniki sa zawieszone nisko na stopkach i wiekszosc soundbarow zachodzi wrecz na ekran. Wracajac do samego sprzetu to wybralbym jednak JBL.
 

brayniak

New member
U mnie na szczęście nie będzie zasłaniać ekranu. Przy okazjiji, orientujesz się do jakiej odległości łączy się subwoofer z belka? Gdzieś wiczytalem (może to zwykły przypadek), że ponad metr juz były problemy i przerywalo. Ja także jestem skłonny na JBL jednak pomimo wszelkiego zachwalania sprzętu ostatecznie będę musial się dokładnie przysluchac w sklepie, chociaż to nie będzie moja nieduża kawalerka i tutaj mam lekki zgryz bo w takiej przestrzeni oba soundbary mogą grać podobnie, czy się mylę? Chodzi mi o jakość i przestrzennosc dźwięku.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie mam pojecia jaki jest zasieg bezprzewodowego suba. Jednak metr to gruba przesada. Mysle, ze spokojnie kilka metrow. Oczywiscie nie moze byc pomiedzy urzadzeniami innych, ktore sa w stanie zaklocic sygnal.
 

brayniak

New member
Około 1tys. ale jeśli JBL na prawdę gra o wiele lepiej i różnica będzie dobrze slyszalna to dołożę te 400zl. Nie jestem audiofilem, chce po prostu słyszeć dobry, mięsisty bas gdy w filmie startuje helikopter, przyda się także przestrzenność dźwięku, co nie wiem czy lg posiada...
 

Disto

New member
Bez reklam
przyda się także przestrzenność dźwięku, co nie wiem czy lg posiada...
O ile się nie mylę to LG ma system 4,1 kanałowy, a JBL tylko 2.1...
Drugi WIELKI plus dla LG, to wejście HDMI !

Wydaje mi się, że ten drugi, jeśli w ogóle, to na pewno nie zagra dużo lepiej. Tak dla jasności, nie słyszałem żadnego .
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Około 1tys. ale jeśli JBL na prawdę gra o wiele lepiej i różnica będzie dobrze slyszalna to dołożę te 400zl. Nie jestem audiofilem, chce po prostu słyszeć dobry, mięsisty bas gdy w filmie startuje helikopter, przyda się także przestrzenność dźwięku, co nie wiem czy lg posiada...
Zagadaj z blackninja myślę, że do SB250 nie będziesz musiał aż tyle dokładać :)
 

brayniak

New member
@Disto przecież JBL także ma hdmi. Gdzieś czytałem także, że ma jakis system dźwięku przestrzennego czy coś takiego?...

Pisałem do niego w sprawie ceny sb 350 ale dostałem propozycje taka sama jak np. w saturnie którego mam całkiem niedaleko mieszkania :)
 

Disto

New member
Bez reklam
No ma, ale chyba tylko wyjście a nie wejscie a to kolosalna róznica dla np. posiadaczy telewizorów samsunga, ale skoro jesteś przekonany do bardziej zacnego loga...
 

brayniak

New member
Byłem przed chwilą w saturnie, odsluchalem obu soundbarow i co dziwne jbl grał naprawdę kiepsko w porównaniu do lg... Miałem problemy również z podłączeniem subwoofera, nie mógł znaleźć listwy, a gdy już się polaczylo były dziwne trzaski. Nie wiem może jbl na wystawie był już tak dojechany, ze ledwo grał? Poza tym gabarytowo jest spora różnica między nimi, lg zajmuje znacznie mniej miejsca, ale zastanawia mnie także brak hdmi...
 

brayniak

New member
Oba z tematu wątku. Pojutrze sprawdzę jeszcze w innym sklepie. Tak na marginesie śmieszy mnie obecna cena jbl w jednej z sieciowek z której chciałem wziąć soundbar, przed świętami podnieśli cenę o 300zl...
 
Do góry