Soundbar HDMI Arc sterowanie tylko po właczeniu?

subgoku

New member
Witam serdecznie

Z góry zaznaczam, nigdy nie miałem styczności z żadnym soundbarem. Chciałbym soundbar do TV dla rodziców w jak najprostszym użytkowaniu aby powoli przekonać ich do lepszej jakości dzwięku. Czy kupując soundbar mam na oku Denon S217 (w dobrej cenie) podłaczając go przez HDMI Arc, czy można tak zrobić aby normalnie słychać było dzwięk z głosników TV a po włączeniu przycisku power soundbara sterowanie przejmował pilot od TV ale po wyłaczeniu soundbara przyciskiem power, sterowanie wrociło do głosników tv i kolejne włączenie z pilota włączało tylko TV a właczanie soundbara działało tylko i wyłącznie manualnie.

Technicznie najprosciej uzystać to można poprzez wyłaczanie z gniazdka a ponownie włączanie do sieci uruchamia sterowanie głosem z pilota TV.
Czy jest może tak że power pilota uruchania tryb czuwania, a przycisk power na soundbarze wyłacza go kompletnie?

Nie chciałbym dodawać kolejnego pilota do sterowania nawet jest jest super mega prosty. Mam nadzieje że jakos to sensownie wyjaśniłem.

Prosze o wyrozumiałość
 

rzecik

New member
Witam,

u mnie (TV Sony AG8 i Soundbar Samsung) podlaczone po ARC i wszystkie funkcje przejal pilot od TV, wiec wlaczam i wylaczam tv wraz soundbarem jednym pilotem od TV.
 
Do góry