Soundbar Focal Dimension - szumi?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nabyłem ostatnio tę zabawkę. Wg mnie dźwiekowo jest jedną z lepszych na runku, ale mój egzemplarz szumi. Szum wydobywa się ze wszystkich przetworników, niezależnie od wybranego źródła.
Wiecej, szumi już od razu po włączeniu na ON. W trybie Standby jest cisza. W momencie kiedy włączam - szumi. Szum jest słuszalny z odległości 3-4 metrów i oczywiście wkurza, tym bardziej wieczorami. Nie trzeba się starać i przykładać ucha, by to usłyszeć. Szum zbliżony jest do niedokłanie dostrojonego radia FM - słuchać dźwięk, ale szum jest podkładem. Szum jest stały i nie zmienia się wraz ze zmianą głośności. Nawet po skręceniu głośności na zero szum nadal słychać.

Niestety należę do tych osób, którym nie może wydobywać się nic z urządzeń, tym bardziej jeśli są dedykowane do audio. Mam sporo innych sprzętów i żaden nie szumi, czy nowe, czy stare. Nawet Soundbar za 200 zł jest cichy, a tu taki znok z Focalem.

Obdzwoniłem pół Polski po różnych sklepach i niczego się nie dowiedziałem. Jedni twierdzą, że nie powinno, inni, że ten typ tak ma. Niektorzy mowią o tym, że aktywne przetworniki tak mają, inni, że sprzęty od kilku lat wstecz tak mają, inni, że śmieci prąd, a niektorzy, że to wina zbyt bliskiej przetwornicy lub zasilacza (ciekawe, bo jest zewnętrzny oddalony metr od urządzenia.

Niestety ponoc u dystrybuotra już nie ma, by ściągnąć drugą sztukę. Jutro jeszcze podjadę do sklepów i porównam.

Możecie sprawdzić jak jest u Was?
 
Ostatnia edycja:
Do góry