Soundbar dylematy

gba1111

New member
Z racji braku miejsca muszę zrezygnować z amplitunera i tradycyjnych kolumn. Zastanawiam się nad kilkoma soundbarami ale im więcej czytam i oglądam na żywo tym mniej wiem.
Początkowo czytając opinie zdecydowany byłem na JBL SB250 na forum zasialiście ziarno zwątpienia czy aby nie dopłacić i wybrać SB350 ale w sklepie moją uwagę zwróciła Yamaha YAS207. Miałem możliwość porównać z tylko z SB450 i Yamaha bardziej mi przypasowała (jakoś taka mniej dudniąca).
Na zakup planowałem przeznaczyć 1100 max 1300 ale Yamaha to koszt 1700. Stąd moje pytanie czy warto aż o tyle zwiększyć budżet, że zauważę różnicę w codziennym użytkowaniu z TV, Kodi czasem Spotify i PS4. Nie ukrywam, że interesuje mnie stosunek cena/jakość aczkolwiek im mniej wydam tym lepiej.

Do tej pory używałem amplitunera Harman/Kardon AVR 156 i kolumn Gale 3030 w stereo. Kupionych od Blackninja. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to piszcie na PW.

Pokój około 20m w kwadracie.
 

gba1111

New member
Byle czego byś mi przecież nie sprzedał :)
Harmana wpiszę go na listę, ale po krótkim riserczu już wiem, że w sklepach w mojej okolicy go nie ma. Co sądzisz o Denonie S514
 
Ostatnia edycja:

btelega

New member
Podpinam się pod temat.
Mam identyczny problem co kolega. Pokój 20m i brak miejsca na kolumny. Zastanawiam się nad zakupem JBL Bar 2.1 albo Harman SB20. Zamierzam podłączyć to pod xbox X i tv Sony 43xe8005. Co polecacie ??

budżet to max 1600zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sięgaj faktycznie proszę po JBLa Bar 2,1.
Jesteś niebieski, napisz do Blackninja dostaniesz specjalną ofertę.
 

btelega

New member
No i ten JBL mi nawet pasuje ale TV ma 4K i zastanawiam się jeszcze czy nie lepiej odchorować te dodatkowe 200zł i kupić np Sony HT-CT800 (kosztuje aktualnie 1799zł) który obsługuje 4K Audio . Kiki co myślisz ?, warto doplacić do obsługi 4K ?
 

tom4

New member
To sięgaj faktycznie proszę po JBLa Bar 2,1.
Jesteś niebieski, napisz do Blackninja dostaniesz specjalną ofertę.

Jeśli JBL - to ja bym polecał jednak naciągnąć lekko budżet i postawić na bar 3.1.
3.1 ma większą moc, obsługuje 4k passthrough a patrząc na sam subwoofer - przepaść (średnica 10 vs 6.5 cala i masa 12kg vs. 5kg - to mówi samo za siebie).
 

btelega

New member
JBL 3.1 odpada bo to już 2200zł. Aż tak drogiego Soundbara nie potrzebuje :) . Próg to 1600zł +- 200zł (jeśli warto dopłacić). Sony CT-800 na niemieckim amazonie jest za 399eur, tyle tylko że nie słyszałem jak to gra więc nie wiem czy warto się na niego skusić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JBL 3,1 kosztuje dobrze dal niebieskich.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tom4

New member
JBL 3.1 odpada bo to już 2200zł. Aż tak drogiego Soundbara nie potrzebuje :) . Próg to 1600zł +- 200zł (jeśli warto dopłacić). Sony CT-800 na niemieckim amazonie jest za 399eur, tyle tylko że nie słyszałem jak to gra więc nie wiem czy warto się na niego skusić.

Sony CT-800 gra podobnie jak Ct-390, który na promocjach kosztuje 1000 zł. Oba modele różnią się głównie funkcjonalnościami.
Jeżeli możesz mieć bar 3.1 za 1900 (tak jak napisał kiki) to sony ct-800 nie jest żadną konkurencją.
Pozdr.
 

effi

New member
Witam,
drobna kwestia dot. połączenia, czy któryś z wymienionych tutaj SB posiada, poza jednym HDMI OUT, 2x HDMI IN ?
poza tym wolałbym kabel do głośnika basowego - Bluetooth może być kapryśny
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz do Blackninja dostaniesz specjalna ofertę dla niebieskich członków forum na Bar 3,1
 
Do góry