Soundbar do salonu

Lascar

New member
Po remoncie salonu nijak pasuje mi do wystroju stary zestaw kina domowego 5.1. Kino oddałem i teraz idąc za trendami minimalistyki pomyślałem o sondbarze, bo jednak same głośniki z TV to nieco za mało.
TV sony 55'' kdl 809c wisi na scianie (podaje w razie jakby to robiło różnice)
Pokój ma nieco ponad 20m2

Lubię bajery dźwięku przestrzennego i tu pytanie czy warto pchać się w SB które to imitują czy nie?
Co polecicie w cenie do około 2tyś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli faktycznie do salonu to świetnym modelem będzie Fidelio E5 lub B5.
Jak będziesz niebieski masz extra cenę
 

Lascar

New member
Gdzieś po głowie chodziły mi Sony ht-rt3, ale rzucę okiem na Twoje propozycje. Z TV trafiłeś i jestem zadowolony to może i tu ;)

A serio słuchać różnicę między belkami 2 a więcej kanałów :)?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 
Ja mam soundbar Samsung ale w sypialni, traktuje go jako system 2.1, pomimo iż ma funkcję 3d to jakoś mi dzwięk z tego nie podchodzi. Fakt dzisiaj tv są duże ale głośniki w nich do bani, moim zdaniem jak ktoś nie chce klocków w pokoju lub po prostu nie ma miejsca na nie to soundbar to fajna opcja. Mój bat ma BT, i to jest fajne bo super z telefonem działa. Dodatkowo bata mogę mieć w jednym kawałku pod tv lub podzielić go na 2 części i postawić lub powiesić po bokach. Moc niby 320W ale to nie istotne bo i tak wieczorami na max nie słucham, wyrazny głos jest na plus bo sprzęt jest centralnie pod tv i skierowany na łóżko. Jak takie coś w salonie się sprawuje???? Jako system 2.1 to jak najbardziej ale żeby uzyskać przestrzenny dzwięk to tylko KD chyba.
 

Lascar

New member
Właśnie o to mi się rozchodzi czy warto pchać się w więcej kanałów czy postawić jednak na tańszy model np. 2.1, który poprawi dźwięk i tak w znacznym stopniu od tego z TV.
 
Właśnie o to mi się rozchodzi czy warto pchać się w więcej kanałów czy postawić jednak na tańszy model np. 2.1, który poprawi dźwięk i tak w znacznym stopniu od tego z TV.

U mnie z założenia tak jest bat jako system 2.1, jest BT, działają MP.3, DTS itp, dzwięk przestrzenny 3D hmmm....niby coś tam jest ale lepiej stereo. Jak masz Sony TV to kup soundbara Sony przynajmniej będziesz miał pilota jednego a nie tysiące kontrolerów. Sypialnie mam 4x3m i soundbar wystarcza w zupełności. Co do salonu, jeśli nie imprezujesz a zależy Tobie na czystym dzwięku z TV to jak najbardziej soundbar w tym samym kolorze co TV i wszystko ładnie będzie grało oraz wyglądało.
O ile się nie mylę to SONY ma subwoofer na BT i to jest na (+) bo masz większe pole manewru z jego ustawieniem a i przewody nie będą się walać po podłodze.
 

Lascar

New member
Właśnie prawie nastawiłem się na dwa modele sony HT-CT790 i CT380.
Fidelio z tego co zobaczyłem nie ta półka cenowa nieco.

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry