Soundbar do muzyki ?

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Istnieje soundbar 5.1 i wzwyż który:
- posiada satelity działające "bez kabli",
- odtwarza muzykę w dobrej jakości z spotify,
- odtwarza muzykę z zewnętrznego odtwarzacza CD (HK 980),
- kosztuje powiedzmy około 4 tysięcy?

Posiadam teraz zestaw głośników JBL + amplituner HK 370+CD 980. Moim celem jest pozbycie się tego całego zestawu i przejście na soundbar jak powyżej + zestaw stereo(który będzie miał możliwość stremowania muzyki + odtwarzacz CD) lub sound bar który będzie się nadawał do muzyki i kina (chociaż w to wątpię). Możecie coś doradzić lub chociaż nakierować mnie na odpowiednią ścieżkę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie mistrz jest tylko jeden - JBL Bar 9,1.
Masz specjalną ofertę dla niebieskich członków forum.
 

Przemo82

New member
Witam,
Istnieje soundbar 5.1 i wzwyż który:
- posiada satelity działające "bez kabli",
- odtwarza muzykę w dobrej jakości z spotify,
- odtwarza muzykę z zewnętrznego odtwarzacza CD (HK 980),
- kosztuje powiedzmy około 4 tysięcy?

Posiadam teraz zestaw głośników JBL + amplituner HK 370+CD 980. Moim celem jest pozbycie się tego całego zestawu i przejście na soundbar jak powyżej + zestaw stereo(który będzie miał możliwość stremowania muzyki + odtwarzacz CD) lub sound bar który będzie się nadawał do muzyki i kina (chociaż w to wątpię). Możecie coś doradzić lub chociaż nakierować mnie na odpowiednią ścieżkę.

W mojej ocenie poszukiwanie grajbelki do muzyki to nietrafiony pomysł raz że małe przetworniki ,dwa ułożenie głośników w belce ,trzy z reguły nawet najprostsze soundbary mają od kilku (te tańsze ) nawet do kilkunastu driverów także robi się z tego pseudo stereo ale jest kilka modeli które np w muzyce typu pop,HH,Dance ,Techno się sprawdzą gorzej w przypadku Jazzu,Rocka ,czy Muzyce Klasycznej .Modele które miałem okazję posłuchać to Samsung q900a to jest identyczny model pod względem mocy ,oraz zastosowanych głośników jak model który posiadam czyli q900t, w q900a dodano obsługę airplay oraz zastosowano inny moduł wifi /bluetooth które w modelu q900t okresowo raz dziennie łapaly tzw dropa objawiało się to rozłączaniem komunikacji z tv na ok 10s po czym dźwięk ponownie się załączał dopiero zmiana kanałów w routerze w obrębie domowej sieci wifi na 2.4ghz oraz 5ghz ten problem udało mi się rozwiązać dodam do tej pory Samsung stosownym firmware tego problemu nie załatwił z kolei nowszy model tj q900a jest pozbawiony tego problemu obydwa grają dźwiękiem neutralnym tj żadne pasmo się nie wybija ,jest bas nie ten dudniący ��,jest średnica ,są wysokie tony ba nawet idzie poczuć dość szeroką scenę dźwiękową jednak dalej poruszamy się w kategoriach sounbarowych moc 406W jest wystarczająca do wkoorwienia sąsiadów oraz ich telefonu pod 997 prywatnie mam salon 30m2 w skali głośności od 1-100 idzie uzyskać sporych rozmiarów ścianę dźwiękową ,dodam bas za pośrednictwem subwoofera potrafi zejść do 27hz bez efektu dudnienia tutaj akurat Samsung się postarał implementując dość wydajne wzmacniacze wysoko prądowe na każdy kanał także nawet przy 95-100 głośności nie podniosłem wrażenia że dźwięk jest przesterowany ,z filmami jest trochę gorzej dźwięk wysokościowy uzyskamy dopiero z dedykowanymi satelitami które można dokupić osobno tylko czy satelity przydadzą się do odsłuchu muzyki z YT czy Spotify w stereo ?absolutnie nie :) jedyne do czego można się przyczepić do tych grajbelek to wyświetlacz umiejscowiony na górze belki oraz pokrycie materiałową tkaniną dość dziwne posunięcie że strony Samsunga gdyż tkanina kvadrat mocno łapie kurz gdyby dali maskownice byłoby lepiej .
Drugi model warty uwagi to wspomniany JBL również.milem okazje go osłuchać sumarycznie JBL ma na pokładzie 820w charakterystyka dźwiękowa jest dobra wręcz wzorcowa ale grajbelka gra w dużej mierze basem tam gdzie basu w danym utworze muzycznym jest go mało lub nie ma go wcale bo muzyka jest na instrumentach bez prądu :) tak JBL podbarwia utwór niskimi częstotliwościami ,jest mega wydajny prądowo do filmów ma się wrażenie że moc aż nadto lepiej się spisuje jak Samsung tutaj przewagą jest w kanale wysokościowym tylko żeby móc wykorzystać trzeba mieć pomieszczenie

Trzeci model który kupując kabel głośnikowy miałem okazję pół godziny osłuchać to: Vizio Elevate bardzo muzykalny dźwięk , z kopytem przy mocy łącznej raptem 340W zagrał bajecznie zarówno w produkcjach netflixa przy 5.1 oraz poprzez Spotify mało który salon audio w Polsce ma markę Vizio a szkoda bo mocno niedoceniana marka

Ostatni mój faworyt to Philips B95/97 różnią się odłączanym blokiem z boku satelit bardzo kompromisowy dźwięk bez przesteru w końcu to seria Fidelio tylko cena za b97 jest o 1000zl zawyżona,przed zakupem radził bym wpierw posłuchać :) gdyż każdy z 4 modeli gra po swojemu jeden dość neutralnie , jeszcze inny ma podstawę basowa i na tym bazuje w szczególności przy filmach wypada najlepiej kolejny ma delikatnie ocieploną sygnaturę dźwiękowa ostatni dźwiękiem detalicznym aczkolwiek sygnatura jest dość uniwersalna bez wybijania się na pierwszy plan niskich ,średnicy czy wysokich tonów
 
Ostatnia edycja:
Do góry