Soundbar do 2300 / bardziej do muzyki

hulkhogan

New member
Witam serdecznie. Szukam jakiegoś przyzwoitego Soundbara do TV (LG 50UK6500) i muzyki. Z naciskiem bardziej na muzykę (puszczana z TV ze spotify, albo przez smartfona przez bluetooth). Pokój 15m2. Budżet elastyczny. Sam rozglądam się za modelami do max 2300zł, takie jak:


-Yamaha MusicCast BAR 400
-Soundbar LG SL8Y
-JBL Bar 5.1 Surround

Ale nie wiem czy jest sens na takie drogie, czy może tańsze modele też są warte uwagi?


Proszę o pomoc w temacie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

misiorwroc

New member
Z tych trzech mi w odsłuchu najbardziej podeszła właśnie Yamaha. . JBL dudni, LG ma jakiś taki plastikowy dźwięk - oddałem po dwóch dniach :)

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Zeniffar

New member
Jest regulacja, dajesz 3 na 5 i bass jest idealny. Posiadałem kilka soundbarów i ten JBL zdecydowanie najlepszy. Chociaż teraz brał bym 9.2, jednak wiadomo to już inna pułka cenowa.

Wysłane z mojego M2102K1C przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli zależy Ci na sprzęcie typowo do muzyki to tylko FOCAL DIMENSION. Ten sprzęt został stworzony do muzyki. Nie ma może fajerwerków typu appek ze smartphone, itp. ale robi swoje i to bez dedykowanego suba. Mi właśnie udało się go wyrwać za 2 tys z ekspozycji. Widzę, że teraz chodzą po 3500 na Allegro, ale może gdzieś znajdziesz taniej. Na OLX ktoś sprzedaje i to jeszcze z bluetoothem, subem i gwarancją.
https://www.olx.pl/d/oferta/focal-d...reless-receiver-CID99-IDNjFps.html#b288bd9b40
Jednak jesli chciałbyć jednak suba do tego, to jednak coś małego ze stajni REL, będzie lepsze do muzyki. To już leciwy model soundbara, ale żaden JBL czy Yamaha nawet się nie zbiliżą do niego. Mam go w pomieszczeniu, gdzie celowo poszedłem w minimalizm, nie chciałem ładować sprzętu do kina czy muzyki, bo taki mam w innym pokoju. Koledzy pytali, gdzie masz kolumny schowane, gdy słyszeli jaką robi robtę. Wziąłem na testy JBL i Yamahę (nie pamiętam modeli, bo to dwa lata temu było) i oddałem szybko. JBL i Yamaha nie były złe, póki nie właczyłęm Focala. Wtedy juz nie było powrotu. Focal gra czysto. To inna półka co JBL czy Yamaha. Nie zastanawiałbym się. Gdybym szukał kolejnego soundbara to kupiłbym ponownie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź jeszcze Soundbar G1 z Dolby Atmos , masz w specjalnej ofercie dla niebieskich. Produkowany jest przez firmę Meridian.
 
Do góry