Soundbar do 2000 do słuchania muzyki

Gacu11

New member
Witam.
Poszukuje soundbara który by sobie dobrze radził z muzyką 70%Muzyka 30%Filmy
Czytałem na tutejszym forum o wielu różnych soundbarach, z których jak widze faworytami są HK SB26, JBL SB 400, Philips Fidelio 9100 jednak wszystkie te tematy były nastawione na oglądanie filmów.
Szykowałem sie do kupienia zestawu stereo jednak cena >3500 troche mnie uziemiła, zwłaszcza że nie jestem muzycznym zapaleńcem.
Chciałbym żeby soundbar miał głęboki, ciepły dżwięk. Pomieszczenie 25m. Interesuje mnie kompatybilność z innymi urządzeniami jak laptop, telefon w przyszłości konsola do gier.
Telewizor mam Panasonica 47cali srebrny więc fajnie gdyby soundbar też był srebrny ale nie upieram się.
Odsłuchiwałem JBL oraz HK jednak miałem wrażenie że bas jest z nastawieniem bardziej na filmy a muzyka była troche słaba... ale może to kwestia odsłuchiwania na dużej sali.
Proszę o podpowiedź w sprawie tych urządzeń
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Poszukuje soundbara który by sobie dobrze radził z muzyką 70%Muzyka 30%Filmy

Szukałem i słuchałem. Skończyłem na zakupie wzmacniacza i 2 kolumn. Jeżeli faktycznie zależy Ci przede wszystkim na muzyce to dołóż do tych 2000 , jakieś 400-500 PLN to w końcu nie aż tak dużo i dopiero wtedy będziesz zadowolony. Zapewniam Cię ,że żaden soundbar do 2000 PLN nie może mierzyć się z zestawem; wzmak i kolumny . Oczywiście przy założeniu ,że faktycznie ma to służyć w przeważającym stopniu do muzyki. Uwierz , przećwiczyłem to na sobie i jestem bardzo zadowolony.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Szukałem i słuchałem. Skończyłem na zakupie wzmacniacza i 2 kolumn. Jeżeli faktycznie zależy Ci przede wszystkim na muzyce to dołóż do tych 2000 , jakieś 400-500 PLN to w końcu nie aż tak dużo i dopiero wtedy będziesz zadowolony. Zapewniam Cię ,że żaden soundbar do 2000 PLN nie może mierzyć się z zestawem; wzmak i kolumny . Oczywiście przy założeniu ,że faktycznie ma to służyć w przeważającym stopniu do muzyki. Uwierz , przećwiczyłem to na sobie i jestem bardzo zadowolony.

brawo dla kolegi, nawet głupio sie slyszy "soundbar do muzyki", znaczy nie neguje bo nie mialem do czynienia ale nawet nie chce.
za 2000 kupisz fajne uzywane podłogówki lub monitory, i niezly wzmak.
 

Gacu11

New member
Dziekuje wszystkim za szybkie odpowiedzi.
Dzisiaj od razu jak wyszedłem z pracy pojechałem przesluchiwac zestawy.
Kilka godzin słuchania i porównywania w wielu sklepach i kupiłem Fidelio E5. Bije wszystko na głowe, udało mi sie to dorwać za 2200 więc chyba całkiem nieźle. Zainstalowałem w domu i jest mistrzostwo świata!! Dzieki jeszcze raz!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dokładnie tak jak podałem.
Wszyscy są zachwyceni Fidelio.
Dla niebieskich oferta jest dużo korzystniejsza, ale najważniejsze że jesteś zadowolony.
 

madhunter

New member
a mi właśnie uciekła chyba "okazja" Fidelio E5 za 1700zł były na alledrogo ktoś po 2 miechach sprzedaje od jakiegos hifioutlet. Kiki miałbyś jakieś propozycje cenowe fidelio E5, B5, HK Sb26/ Sb30? oczywiście na PW. obecnie mam od 5 lat ampli Pioneer VSX819H fronty Magnat Quantum 609 i tyły Magnat Quantum 603. Jednak jestem na swoim nowym mieszkaniu w koncu, salon z kuchnią 25m2 i odpada puszczanie kabli tj. salon od kuchni oddziela kanapa i musze zmienić sprzęt stereo/KD na coś ala soundbar. Koledzy pomóżcie. z obecnym sprzętem muszę pożegnać się z wielkim żalem bo cieszył mój aparat słuchowy i wzrokowy. Slucham głównie rock/metal, ale i trance ala Tiesto, ATB, Armin + muzyka filmowa czyli praktycznie wszytko. Obecnie mam TV LG 47' model 47LB670V. :blagam:
 

madhunter

New member
kiki tzn? coś nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi.. jestem trzeźwy ale trochę już zmęczony :( 7miesięczne dziecko, które chce już chodzić a nie umie, to potrafi wymęczyć przez cały dzień uffff.
 

madhunter

New member
przy Fidelo E5 czytałem komentarze, że są problemy z przesyłaniem dźwieku? jakieś przerywanie opóźnienia? miało/ma to jakieś wady? czy felerne egz.? czy można nabyć ten model za mniej niż 2400zł? (po 20% zwrocie kasy przez Philips)?
 

madhunter

New member
Kiki a jaka jest roznica i na korzysc ktorego modelu Fidelo E5 czy B5? Glownie zalezaloby mi o jak najlepszym odsluchu muzyki w stereo. Ale chcialbym zasiegnąć opinii Twojej bo sprzedałeś troche sztuk obu modeli. Osobiście co byś wybrał dla siebie? Mi oba modele wizualnie podchodzą wiec pozostaje jakosc dzwieku jaka nadają oraz ewentualne usterki wady obu modeli?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma problemów.
Ci co maja mogą potwierdzić.
Najczęściej przerywa u tych co nie mają ... ha ha...
Mieści się cenowo dla niebieskich w targecie wyznaczonym.
 

Pylson

New member
Witam
nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego odgrzeję kotleta.
Mam tv z soundbar'em i ps4 pro
Niestety na ps'ie nie ma możliwości odtwarzania płyt cd, dlatego chcę kupić odtwarzacz. I teraz moje pytanie:
czy posiadając soundbar (dokładnie focal dimension) i odtwarzacz cd (myślę o którymś denonie) jest sens inwestowania we wzmacniacz do tego odtwarzacza?

edit:
proszę o nie zamieszczanie komentarzy, abym kupił kolumny - niestety brak jakiegokolwiek sensownego ustawienia ich przy telewizorze dyskwalifikuje te formę nagłośnienia
 
Ostatnia edycja:
Do góry