soundbar do 1500zł

mzeromski

Member
witajcie. posiadam telewizor samsung ue48h6400
dodatkowo korzystam z tunera satelitarnego i konsoli ps4
chciałbym zakupić soundbar ponieważ doszedłem do wniosku że za takie pieniądze jak mam ( do 1500zł ) nie kupię fajnego zestawu kina domowego a dodatkowo taki soundbar zajmuje mniej miejsca.
co byście polecili ?
napiszę jeszcze tylko że chciałbym oczywiście wszystkie te urządzenia podłączyć do soundbaru i fajnie jak bym mógł je podłączyć cyfrowo aby byl dźwięk DD lub DTS.
wychodzi na to że potrzebowałbym soundbar dwoma wejściamy optycznymi ( ps4 i dekoder ) a pod hdmi podłączył bym rozumiem telewizor żeby dd działało jak będe chciał obejrzeć jakiś film z pendriva
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
właśnie patrzyłem na ten model i też mi się podobał tylko ta cena.. czy na prawde do 1500zł nie znajdę nic co do pokoju 20m2 będzie wystarczające ?
czy dobrze myslę ze aby poprawnie działało wszystko to podpinam w soundbarze do hdmi out telewizor ( ghdmi arc ) i wszystkie dodatkowe rzeczy ( ps4 i dekoder ) podłączam zamiast do telewizora to do soundbara ?
dzięki czemu z każdego urządzenia będzie szło dts ??
a mam takie pytanko. czy jest w soundbarze możliwość wtedy zmiany urządzeia z którego jest wydobywany dźwięk ? np jeżeli chciałbym grać na konsoli i w tym samym czasie słuchać muzyki z innego urządzenia na soundbarze ? np z dekodera.
 

milanoa

Member
Pewnie znajdziesz, ale jeżeli cenisz sobie dobry dźwięk to warto dołożyć, do 20 m2 będzie idealny.Też myślałem, że tani mi wystarczy i kupiłem Sony CT380 i teraz żałuję, bo za parę stówek więcej mogłem mieć o klasę lepszy dźwięk.
 

bluray

Banned
Philips 5160 - 1 300 zł.
320 Watt, czyta flacki, lpcm.
Następca 5140. Na froncie nie ma logo więc spasujesz z każdym TV.
Bary SONY są słabe.
 

mzeromski

Member
Lg i phillips fajna cena.. dodatkowo ten phillips na prawdę ładnie się prezentuje. ale niestety oba posiadają tylko po jednym wejściu hdmi..
więc za mało..
bo mógłbym podłączyć tylko telewizor do hdmi a do optyka ps4. więc zostaję dekoder którego nie mam gdzie podłączyć do listwy..
chyba że jakoś inaczej można to podłączyć aby wszystko mi grało ??
mi zależy żeby z każdego urządzenia wychodził dźwięk Dts bądź DD jakieś sugestię ?
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
ma ktoś może jakieś inne propozycję ? czy ja źle myślę po prostu i starczy mi wejść w tym philipsie ?
jeżeli mowa o jbl to rozumiem że o wersji 400.. a tutaj cena się znacznie różni od phillipsa.
czy na prawdę tak duża różnica w jakości by była ? i jeżeli tak to w czym dokładnie ?
 

collider

New member
Bez reklam
Zobacz tez Panasonic SC-HTB690 albo inne rozwiazanie w postaci bezprzewodowych glosnikow Q Acoustics BT3. W stereo zagraja lepiej od wiekszosci soundbarow a mozesze tez dopiac z czasem suba by wzmocnic doznania kinowe.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Philips ma dwa wejścia HDMI !!!
HDMI ARC odbiera audio z TV, plus drugie wejście HDMI. Jest zły opis na stronie Philipsa.
Czyta LPCM, FLACK (nawet 5.1) i ma dts sprzętowy.
Moc suba to 220 Watt. Głośnik centralny !!! Razem 320 Watt (7 głośników + sub).
Ma na pilocie synchronizację A/V !!!
5160 to następca modelu 5140 uznanego za najlepszy soundbar w kategorii do 400 euro.
Poczytaj recke na WhatHifi
Philips HTL5140 review | What Hi-Fi?
Best soundbar up to Ł300, Awards 2014


A tak na marginesie to trzeba podjechać do sklepu i zagrać z pena coś co znasz.
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
do tv a nie do soundbara ??
ale wtedy nie będzie puszczał DTS tylko stereo...
czyli ten phillips skoro ma dwa wejścia hdmi i jedno optyczne byłby lepszy. mogę zawsze podłączyć dekoder do optyka po prostu
 

collider

New member
Bez reklam
Wiekszosc TV po HDMI i tak daje PCM. Mozesz do TV dac po HDMI a od TV do soundbara po optyku i wszystko bedzie ok a tak prawde mowiac to ty wielkiej roznicy pomiedzy trybami na soundbarze nie uslyszysz tak wiec na twoim miejscu nie zaprzatalbym tym sobie glowy. Ma zagrac czysto, z przytupem.
 

mzeromski

Member
niby wszystko fajnie pięknie.. ale jak kupować sprzęt już za konkretne pieniądze a dla mnie 1500 zł to jest już trochę . to szkoda żeby nie grało to tak jak należy..
jeżeli ten phillips ma rzeczywiśce 2 wejścia hdmi i optyka to pomyślałem żeby podłączyć w ten sposób :
tv - soundbar hdmi arc
dekoder - soundbar - hdmi
ps4 - soundbar - optyk

i wtedy jedynie używam pilota od telewizora jak potrzebuję zmienić hdmi do konsoli
powinno mi wtedy z każdego urządzenia do soundbara iść DTS prawda ?
wadome że soundbar dźwięku 5.1 nie odtwarza ale efekt 3.1 powinien już wystarczyć do filmów prawda ?
 

collider

New member
Bez reklam
Jeszcze raz powtarzam. Po optyku pojdzie ci DTS, ale tez nie wszystkie rodzaje. Po HDMI idzie wszystko jednak telewizor przesylajac sygnal do soundbara daje PCM. Musisz sprawdzic czy twoj telewizor sobie z tym radzi. I nie obiecuj sobie cudow. Najlepiej wszystko dac do TV a TV polaczyc z soundbarem np. po optyku by miec DTS. Jednak najlepiej dac wszystko po HDMI w obie bstrony by miec sterowanie z pilota. Ewentualnie podlaczyc tylko urzadzenie na ktorym ci najbardziej zalezy bezposrednio do soundbara.
Pieniadze tu nie maja znaczenia bo tak to wszystko dziala. DTS daje tak naprawde korzysci na sprzecie wielokanalowym a nie na soundbarach z pseudo logarytmami do tworzenia virtualnego dzwieku.
 

mzeromski

Member
Jeszcze raz powtarzam. Po optyku pojdzie ci DTS, ale tez nie wszystkie rodzaje. Po HDMI idzie wszystko jednak telewizor przesylajac sygnal do soundbara daje PCM. Musisz sprawdzic czy twoj telewizor sobie z tym radzi. I nie obiecuj sobie cudow. Najlepiej wszystko dac do TV a TV polaczyc z soundbarem np. po optyku by miec DTS. Jednak najlepiej dac wszystko po HDMI w obie bstrony by miec sterowanie z pilota. Ewentualnie podlaczyc tylko urzadzenie na ktorym ci najbardziej zalezy bezposrednio do soundbara.
Pieniadze tu nie maja znaczenia bo tak to wszystko dziala. DTS daje tak naprawde korzysci na sprzecie wielokanalowym a nie na soundbarach z pseudo logarytmami do tworzenia virtualnego dzwieku.




cudów nie oczekuję bo wiadome że to nie jest wielka kasa jak na system dźwiękowy :)
byłem pewien powiem szczerze że telewizor po hdmi będzie przesyłał DTS a nie PCM.. ale jeżeli tak jest to w ogóle lipa już się robi. to by oznaczało że tylko po optyku przechodzi do soundbara dts z telewizora.. a przecież jak ogląda się jakiś film to podłącza się pendriva bądź dysk do telewizora ..
telewizor mam samunga ue48h6400, dekoder dts ma na pewno to wiem. ale gdzie sprawdzić czy po hdmi daje dts ??
ps4 i dekoder na pewno po hdmi daje DTS tego jestem pewien
 

collider

New member
Bez reklam
Z tego co sie orientuje to wiekszosc Samsungow ma na wyjsciu PCM. Dlatego ludzie, ktorzy chca w pelni cieszyc sie DTS kupuja amplitunery i zestawy glosnikow 5.1i wzwyz.
 
Do góry