soundbar do 1300zł

qba77

New member
Witam
Pomóżcie w wyborze porządnego sounbara oczywiście w swojej klasie w cenie do 1300zł (+ - 100zł). Oglądam, szukam i nie wiem co wybrać. Dziś w sklepie polecali mi samsunga HWJ550, który niby lepiej gra od Philipsa HTL 5140B/12 u którego przy bardzo głośnym odsłuch zaczyna charczeć bass. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Glazik

New member
Dopiero założyłeś jeden temat - mogłeś dać odpowiedź w tamtym temacie...

Ciekawe rzeczy na temat tego Philipsa piszesz, sam pytałem o podobny sprzęt i właśnie już byłem zdecydowany na tego Philipsa - gdzie robiłeś odsłuch i przy jak bardzo "głośnym" słyszałeś ten harczący bass?
 

qba77

New member
Dopiero założyłeś jeden temat - mogłeś dać odpowiedź w tamtym temacie...

Ciekawe rzeczy na temat tego Philipsa piszesz, sam pytałem o podobny sprzęt i właśnie już byłem zdecydowany na tego Philipsa - gdzie robiłeś odsłuch i przy jak bardzo "głośnym" słyszałeś ten harczący bass?

Racja z tym postem. Odsłuch robiłem w sklepie EURO AGD, harczący bass przy prawie maksymalnej głośności.
 

Glazik

New member
Racja z tym postem. Odsłuch robiłem w sklepie EURO AGD, harczący bass przy prawie maksymalnej głośności.

Jak duże było pomieszczenie? Generalnie mało kiedy jakikolwiek sprzęt słucha się na maksymalnej głośności, chyba, że pomieszczenie jest bardzo duże.

EDIT: Na zagranicznych stronach czytałem kilka opinii, że dźwięk mowy na tym saundbarze jest zniekształcony - troche dziwne te opinie zaważywszy, że sam saundbar jest najwyżej ocenianym sprzętem roku 2015 w tym przedziale cenowym. Kilka opinii wspomniało o "robotycznym głosie" czy też zniekształconym na tyle, że nie szło tego słuchać - ktoś go wyłączał na wiadomości na przykład.

Nie chce mi się w to wierzyć za bardzo - stawiam na błąd w konfiguracji lub podłączeniu u tych użytkowników, którzy dawali takie opinie - czy ktoś mógłby się do tego odnieść?
 
Ostatnia edycja:

qba77

New member
Jak duże było pomieszczenie? Generalnie mało kiedy jakikolwiek sprzęt słucha się na maksymalnej głośności, chyba, że pomieszczenie jest bardzo duże.

Pomieszczenie było duże - salon sprzedaży sklepu EURO AGD, pewnie ze 400m2. Soundbary były powieszone na ścianie i można było sobie dowolny odsłuchać.
 

Glazik

New member
Obejrzyj modele JBLa, SB250 i SB350.

SB350 jest droższy aniżeli Philips, jednak w recenzji tutaj JBL SB 350 review | What Hi-Fi? wypada gorzej. Po nowym roku spróbuje gdzieś zrobić odsłuch - Philipsa mam niedaleko w Trojmieście, tego JBLa musze jeszcze poszukać.

qba77 napisał:
Pomieszczenie było duże - salon sprzedaży sklepu EURO AGD, pewnie ze 400m2. Soundbary były powieszone na ścianie i można było sobie dowolny odsłuchać.

W jednych z opinii czytałem, że dla pomieszczenia ~25m2 ktoś go skręcał na połowę głośności żeby nie mieć kłopotów z sąsiadami hmm
 

muszyna2

New member
Ponieważ byłem nastawiony na philipsa 5140 pojechałem sobie do sklepu posłuchać ze szwagrem różnych soundbarów. I tu pewnie niektórzy mnie zjedzą. Moje zdanie. Wydawanie na soundbar do luźnego słuchania sobie muzyki i oglądania filmów kasy większej niż 1000 zł a mniejszej niż 3000 tyś nie ma sensu. Wychwalana yamaha 1400 nie zrobiła na nas żadnego wrażenia. Za to lg las350 za 450 zł zdziwił nas że takie coś potrafi miło zagrać. Skończyło się na zakupie na wyprzedaży starego samsunga hw-h430 za 600 zł i powiem jest czad. I to że robią jeszcze lodówki, odkurzacze itd nie obchodzi mnie.
 

Glazik

New member
Ponieważ byłem nastawiony na philipsa 5140 pojechałem sobie do sklepu posłuchać ze szwagrem różnych soundbarów. I tu pewnie niektórzy mnie zjedzą. Moje zdanie. Wydawanie na soundbar do luźnego słuchania sobie muzyki i oglądania filmów kasy większej niż 1000 zł a mniejszej niż 3000 tyś nie ma sensu. Wychwalana yamaha 1400 nie zrobiła na nas żadnego wrażenia. Za to lg las350 za 450 zł zdziwił nas że takie coś potrafi miło zagrać. Skończyło się na zakupie na wyprzedaży starego samsunga hw-h430 za 600 zł i powiem jest czad. I to że robią jeszcze lodówki, odkurzacze itd nie obchodzi mnie.

Dzięki za info. Heh to teraz zaczynamy mieć sprzeczne informacje bo to co miało być lepsze niby wcale lepsze nie jest. Jak dla mnie to wydaje mi sie, ze bardzo duze znaczenie ma wielkosc pomieszczenia w ktorym robiony jest odsłuch. Jesli jest to duzy sklep to zaden sprzet, ktory nie dalby rady naglośnic takiego sklepu nie bedzie robil wrazenia bo zawsze odniesiemy wrazenie, ze gra cicho. Mam male porownanie bo moje zwykle glosniki z subem w pokoju mam zawsze ustawione na 50% glosnosci, ale wystarczylo, ze przenioslem je do wiekszej sali gdzie mialy grac, aby sobie troche potanczyc i juz na maksymalnej gloscnosci graly cicho.

Piszesz, ze LG LAS350 zrobil na Tobie wrazenie - jak się on ma na tle do Philipsa 5140?
 
Do góry