Soundbar do 1000zł

zotac

New member
To wszystko zależy jakiego soundbara potrzebujesz i co od niego oczekujesz.Ja wybrałem JBL SB 150 głownie do filmów i do tego został stworzony.Słuchanie muzyki jest dobre ale nie ma co porównywać z dobrym stereo za 3 -4 tyś.Jeśli zależy Ci na czystym brzmieniu bez natarczywego dudnienia suba to bierz JBL ,Harman.Jeśli chcesz coś innego to czy weźmiesz Samsunga,LG,Sony to i tak będziesz zadowolony.Ze sprzętem to jak z winem jednym i drugim się opijesz ale smak,zapach,barwa i cena różnią się od siebie...więc wybór należy do Ciebie.
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z czystym sumieniem polecam soundbara Denon DHT-S514. Gra dużo częściej od JBL, który głównie daje bas. Zero środka itd. Do filmów i tv zdecydowanie ładniej zagra Denon. Słuchałem obu i stąd moja krótka opinia.
 

milanoa

Member
Co mi po bezprzewodowych kolumnach jeśli i tak musisz pociągnąć do nich zasilanie. I tak kabel i tak, plus taki że nie musisz ciągnąć kabli dookoła pokoju, co jak dla mnie jest żadnym argumentem bo korzystam z listew przypodłogowych i czy drewniane czy plastikowe wszystko chowam.

Sam stoję przed wyborem ale celowałem w SONY CT380. GT1 za mną nie przemawia w ogóle, chociaż nie ukrywajmy że ma RADIO co dla zwykłego Kowalskiego czyni ten sprzęt bardzo użytecznym. Korzystam w TV SONY z radia internetowego, ale czasem po prostu zwykłe radio się przydaje.

Z drugiej strony myślę o kinie domowym Samsung J5500 lub LG LHB725. Gadanie że plastikowe kina domowe do 1000 zł to pic na wodę nie przekonują mnie, bo do tej pory u rodziców i teściów grają stare Philipsy 10 lat temu kupione jak nie 15 i wszystko gra lepiej niż wbudowane fabryczne głośniki telewizora. Więc jak się ktoś przesiada z głośnika telewizyjnego, to i tak będzie i jest duży szok. A jak już o drewnie mowa, to dysponowałem (niestety czas przeszły) zestawem Acoustic Energy evo3 i Cambridge Audio, w stereo i dobrego stereo nic nie zastąpi. A to i tak była budżetówka, tyle że dobrze wygrzana.

Niestety do tego zestawu nie wrócę i nawet nie planuję, chyba że zacznę się budować.
Druga kwestia to po co Kowalskiemy 2 wejścia HDMI. Jeśli jest konsola, no to jeszcze, a tak poza tym? Do niczego. lepiej już zadbać o HDMI ARC.

Za kinem domowym przemawia fakt że mam 5x5 ponad, słucham radia, nie zależy mi na 5.1 ale z drugiej strony jakoś mam wątpliwości co do CT380 czy poradzi sobie z moim pokojem i 4,5 metrem od TV do głowy. Owszem, będę szczęśliwy ze wszystkiego co zagra lepiej niż mój TV SONY W755C, ale z drugiej strony jak już się bawić to bawić się.

Więc póki co 2:1 dla kina domowego, z czego 1 punkt zyskuje SOUNDBAR za realne potrzeby (a więc 2.1 wystarczy) a Kino za RADIO i większą funkcjonalność.

Nie ukrywam że o wieży też myślałem, bo jednym z powodów zakupu jest fakt, że moja aktualna wieża odmówiła już współpracy, a stereo poszło na sprzedaż. Słucham muzyki, oglądam teledyski, oglądam filmy, nie oglądam BR.

Więc pytanie jest proste, czy SOUNDBAR za 1100 zł podoła zadaniu i sprawi mi przyjemność, nie tylko poprawiając dźwięk telewizora, ale i wprowadzając mnie delikatnie w przyjemne dla ucha brzęczenie, czy też wzmocni dźwięk, nic poza tym. 150 zł więcej i biorę LG, albo 300 zł mniej i kupuję więżę z HDMI ARC, która w ogóle nic nie zmieni pewnie w moim życiu, chociaż zawsze będzie i tak lepsza niż fabryczne głośniki.

Możesz spokojnie atakować CT380 będziesz więcej niż zadowolony, oglądałem ostatnio Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy dźwięk HD który dekoduje ten soundbar rozwala na kawałki tego JBL Ci nie da, spokojnie wypełnisz swoje pomieszczenie dźwiękiem, ja na 12m2 głośność ustawiona na 20 mało z sofy nie spadłem a gdzie tu jeszcze do 50 radio internetowe też dobrze brzmi ale tu warto ustawić dźwięk bez ulepszaczy. Do 1100 zł nic lepszego nie znajdziesz, polecam :)
 

zotac

New member
Możesz spokojnie atakować CT380 będziesz więcej niż zadowolony, oglądałem ostatnio Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy dźwięk HD który dekoduje ten soundbar rozwala na kawałki tego JBL Ci nie da, spokojnie wypełnisz swoje pomieszczenie dźwiękiem, ja na 12m2 głośność ustawiona na 20 mało z sofy nie spadłem a gdzie tu jeszcze do 50 radio internetowe też dobrze brzmi ale tu warto ustawić dźwięk bez ulepszaczy. Do 1100 zł nic lepszego nie znajdziesz, polecam :)


Już przestań wyolbrzymiać że Sony rozwala na kawałki JBL i pewnie jeszcze Harmana itd.Chyba Ci Gwiezdne Wojny namieszały w głowie od przebudzenia mocy.Soundbar ma być soundbarem a nie rozgłośnią radiową i tyle w temacie
 

xsysiu

New member
Pozwolę sobie odgrzać wątek, jako że temat dotyczy soundbara poniżej 1000zł. Potrzebuje niedrogiego soundbara do UE40H6400. Salon, nie no salonik ma 10m2 miałem wcześniej soundbara samsung hw-d350 niestety to była pomyłka, na szczęście się zepsuł po kilku latach ;)
podstawą jest to że soundbar musi mieć bezprzewodowy sub i musi mieścić się w założonych ramach cenowych. Fakultatywnie 3.1, dekodery surround
Po przejrzeniu wątków i wyszukiwarek sklepowych wybrałem Samsung HW-K450 ale uwagę moją przykuł Panasonic SC-HTB580 który działa rzekomo w 3.1 Jest coś jeszcze ciekawego?
 
Do góry