Soundbar do 1000 zł

Lui_92

New member
Cześć,

Na dniach będę kupował TV i będzie to albo Sony KD-60XF8305 albo Philips 55PUS8303. Planuje również zakupić soundbar i tu pojawia się pytanie na co warto zwrócić uwagę w cenie do 1000 zł?

Miałem okazję pobawić się chwilę modelem Sony HT-CT290 i powiem, że całkiem miło zostałem zaskoczony. Grał bardzo przyjemnie, nie trzeszczał i nie najgorszy bass.

I jak to jest z soundbarami? Mają one jakieś opcje, które działają tylko z TV tej samej marki albo coś w tym stylu? Czy raczej nie ma tu takich kwiatków i wszystko ze wszystkim działa?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tez szukałem w tej cenie i pierwszą opcja była Yamaha YAS-107, ale przypadkiem znalazłem Sony HT-CT390 i jak dla mnie dźwięk jest fajny i w muzyce i w filmach . Lista po powieszeniu płaska nie odstaje od ściany, subwoofer bezprzewodowy. Cena 899 zł. Potestuj gdzieś- polecam
 

Lui_92

New member
Ja tez szukałem w tej cenie i pierwszą opcja była Yamaha YAS-107, ale przypadkiem znalazłem Sony HT-CT390 i jak dla mnie dźwięk jest fajny i w muzyce i w filmach . Lista po powieszeniu płaska nie odstaje od ściany, subwoofer bezprzewodowy. Cena 899 zł. Potestuj gdzieś- polecam
Testowałem HT-CT290 i jak pisałem całkiem nieźle grał jak na tę cenę.


Przy tym budżecie JBL SB250.
On na pewno jest do 1000 zł? Bo kiki podał SB200 za 1200 zł, więc zakładam że wersja z numerem 50 większym też będzie odpowiednio droższa...
Czy faktycznie on gra jakoś sensownie? Lepiej od wspomnianego Sony HT-CT390 czy HT-CT290? Pytam, bo nigdzie nie widzię tych JBL'ów by móc przetestować, a tym samym nie wiem czy warto dopłacać.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Testowałem HT-CT290 i jak pisałem całkiem nieźle grał jak na tę cenę.



On na pewno jest do 1000 zł? Bo kiki podał SB200 za 1200 zł, więc zakładam że wersja z numerem 50 większym też będzie odpowiednio droższa...
Czy faktycznie on gra jakoś sensownie? Lepiej od wspomnianego Sony HT-CT390 czy HT-CT290? Pytam, bo nigdzie nie widzię tych JBL'ów by móc przetestować, a tym samym nie wiem czy warto dopłacać.
Podpytaj blakninja na privie.
 

PiasQ

New member
Witam wszystkich. Pozwolę sobie podbić temat.
Szukam niedrogiego soundbara, który zastąpi mi dotychczasowe kino na JBL Loft 5.1 + Onkyo TX-NR626 (sic!).
Problem z dotychczasowym zestawem był taki, że w ogóle nie wykorzystywałem jego możliwości. Filmy oglądane w 99,9% późnym wieczorem jak dziecko i często sąsiedzi już śpią ;). Koniec końców zestaw grał cicho, co nie przynosiło żadnych efektów (podbiłem tylko dialogi, bo w ogóle nic nie było słychać).
Zależy mi więc na w miarę dobrej dynamice i dialogach przy niskim poziomie dźwięku.
Salon 18m2. TV na razie Samsung serii ES.
Co by na tym grało: Netflix, Spotify, czasem jakieś kino i seriale S-F.


Szukam właśnie do 1000 zł.


Dzięki z góry!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam wszystkich. Pozwolę sobie podbić temat.
Szukam niedrogiego soundbara, który zastąpi mi dotychczasowe kino na JBL Loft 5.1 + Onkyo TX-NR626 (sic!).
Problem z dotychczasowym zestawem był taki, że w ogóle nie wykorzystywałem jego możliwości. Filmy oglądane w 99,9% późnym wieczorem jak dziecko i często sąsiedzi już śpią ;). Koniec końców zestaw grał cicho, co nie przynosiło żadnych efektów (podbiłem tylko dialogi, bo w ogóle nic nie było słychać).
Zależy mi więc na w miarę dobrej dynamice i dialogach przy niskim poziomie dźwięku.
Salon 18m2. TV na razie Samsung serii ES.
Co by na tym grało: Netflix, Spotify, czasem jakieś kino i seriale S-F.


Szukam właśnie do 1000 zł.


Dzięki z góry!
Był kawał fajnego zestawu...
 

PiasQ

New member
Polk MagniFi Mini od jakiegoś czasu jest u mnie i testuję. Kompaktowy, nie powiem. Dźwięk przy źródle z Dolby Digital zaskakująco dobry, efekt "surround" daje radę (oczywiście na wszystko mam poprawkę, porównując z poprzednim zestawem kinowym). Kuleje MusicCast - dziwnie zniekształcony dźwięk ze Spotify, bezpośrednio z BT tego nie ma. Muzyka i źródła non-DD generalnie spoko, chociaż trochę stłumione i nazbyt basowe.
Dalej testuję, nie miałem okazji jeszcze porządnie sprawdzić Night Mode.
Dzisiaj pojawiła się dobra oferta na Yamaha YAS-306 (niecałe 1000zł). Trochę mnie zaintrygowała, chociaż boli brak HDMI.
 
Do góry