Soundbar dla laika

yareckirm

New member
Cześć, jestem typowym laikiem, zmieniam telewizor, wybór padł na TCL 75C645, do niego chcę dokupić jakiś soundbar, zastanawiam się nad TCL 3.1 TS9030, ale patrząc na polecajki na różnych testach trafiłem na coś takiego Sharp HT-SBW800, pytanie do bardziej zaawansowanych, czy soundbar powinien być tego samego producenta co TV, czy w budżecie do 1500 zł znajdę coś lepszego niż któryś z tych? Obecnie mam kino domowe samsunga, które ma z 15 lat i uszkodzone odsłuchy, dlatego muszę kupić coś nowego. Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Masz tutaj 200 tematów . Wybierz coś dla siebie. Równie dobrze możesz wysłać te pieniądze do Domu Dziecka na wsparcie lub wydać na Lotto. Choć w pierwszej opcji będzie satysfakcja , z czynienia dobra

Ostatnią modrą rzeczą będzie zakup soundbar
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeśli dobrze zrozumiałem Twój obecny system kina nie działa poprawnie? Soundbary do 1500 zagrają gorzej. będą miały węższą scenę a jakość samego wykonania będzie gorsza lub na zbliżonym poziomie.
 

yareckirm

New member
Tak, kino ma 16 lat nie działa wyświetlacz, gra na dwóch kolumnach i subie, zerwane są wtyczki do centralnego i odsłuchów, rozumiem, że Waszym zdaniem jest lepsze niż wszystkie tanie soundbary i lepiej je naprawić niż kupować nowe?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeśli będzie niski koszt to wg mnie będzie to porównywalny jakościowo zestaw, i jeśli użyjesz wszystkich to scena dźwiękowa będzie dużo pełniejsza.
 

yareckirm

New member
Co to są zerwane "odsłuchy"?
chodziło o zerwane kable z wtyczkami od tzw. odsłuchów. Teraz pojawił się kolejny problem, mianowicie;
Do tej pory korzystałem z TV Samsung ue49mu6472u oraz kina domowego Samsung HT-TZ212, zakupiłem telewizor TCL 75C645, po podłączeniu nowy telewizor w ogóle nie widzi kina domowego przez HDMI(po przełączeniu na odpowiedni HDMI telewizor mówi, że sprzęt jest wyłączony, a nie jest), po podłączeniu optyka dźwięk jest, ale jest jakby przerywany/zacinający się/lagujący się. Poprzedni telewizor brał dźwięk z HDMI i problemu nie było, dodatkowo w poprzednim TV pilotem od telewizora mogłem regulować głośność z kina, tutaj takiej możliwości w ogóle nie mam. Gniazda optyczne oczyszczone, zakupiłem nowy kabel optyczny, próba podłączenia kina przez HDMI do każdego z gniazd HDMI w TV. Problem jest jeszcze taki, że w kinie od X lat nie działa wyświetlacz i wszystkie kliki pilotem robię na ślepo. Bardzo proszę o pomoc, bo już cała radość z nowego TV szlak trafił...
 

yareckirm

New member
Hmm problem wydaje się jeszcze ciekawszy, przytargałem PS4 podłączyłem do TV HDMI i kiedy puszczam cokolwiek z PS4 (youtube, spotify) problem nie występuje, pojawią się tylko przy bezpośrednim odtwarzaniu z dźwięku z telewizora. To jest taki dźwięk jakby kino nie ogarniało jakiejś częstotliwości dźwięku i wtedy pojawią się przycięcie, harczenie itp. Kupiłem na próbę tanie kable audio-jack 3,5 podłącze i zobaczę czy problem występuje. Czy macie jakiś pomysł na ominięcie tego? Wyglada to tak jakby telewizor wysylal dźwięk którego kino nie ogarnia. Nie chciałbym się rozstawać z tym kinem po opiniach jakie tu usłyszałem na temat soundbarow, dlatego podejmuje rękawice
 
Do góry