Soundbar bez suba- do 3k

ramen121

New member
witam,


szukam soundbara jak w temacie, nie mam możliwości dostawienia suba obok tv- za mało miejsca w pokoju (chyba, że sub może stać ok 4m od tv po przekątnej na ziemi :)

Wymiar pokoju to 4x5, gdzie TV wisi na ścianie 5m, ale pod nim o obok znajdują się meble, po przeciwnej stronie wypoczynek (na przeciwko TV).


Polecane przez Was modele w większości posiadają suba, większość opinii stwierdza, że SB bez suba to protezy. Czy jest jakiś model w podanym budżecie, który będzie lepszy niż głośniczki w LG B7V?

Zastosowanie:
- spotify (70)
- film, TV (30)


W przyszłym roku pojawi się nowa konsola (PS5 lub Xbox), więc proporcje się delikatnie zmienią.
 

fdanuss

New member
Zdecydowana większość subwooferów jest obecnie bezprzewodowa, wystarczy podłączyć do prądu. Myślę wiec, że nie musisz ograniczać się do modeli bez.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

ramen121

New member
zdaję sobie z tego sprawę, ale niemal 100% rozwiązań bazuje na subie w tej samej linii (na tej samej ścianie) co SB. U mnie nie jest to możliwe. Na szafce nie chcę stawiać, na ścianie wieszać także nie będę :))
 

fdanuss

New member
zdaję sobie z tego sprawę, ale niemal 100% rozwiązań bazuje na subie w tej samej linii (na tej samej ścianie) co SB. U mnie nie jest to możliwe. Na szafce nie chcę stawiać, na ścianie wieszać także nie będę :))
Nie wiem dlaczego tak się sugerujesz, przecież nikt Ci nie mówi gdzie masz tego suba postawić. Ja mam soundbara pod TV a sub stoi przy kanapie skąd oglądam TV (odległość ok 3 m. - lekko po przekątnej) i wszystko śmiga, że aż miło.
Oczywiście zrobisz jak uważasz.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

ramen121

New member
Nie wiem dlaczego tak się sugerujesz, przecież nikt Ci nie mówi gdzie masz tego suba postawić. Ja mam soundbara pod TV a sub stoi przy kanapie skąd oglądam TV (odległość ok 3 m. - lekko po przekątnej) i wszystko śmiga, że aż miło.
Oczywiście zrobisz jak uważasz.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

No widzisz, więc od tego trzeba było zacząć, że masz i to po prostu działa :) Twój zestaw łączy się przez BT, WIFI czy NFC?
ps. czego używasz?
 

fdanuss

New member
Soundbar obsługuje Bluetooth z NFC natomiast sam subwoofer łączy się przez Wifi (dzieje się to automatycznie i nie wymaga działania użytkownika). Zresztą, to powszechny mechanizm wiec raczej wszędzie spotkasz to samo.
Mój model to Panasonic SC HTB690 ale to już dość leciwy model, obecnie są nowsze, lepsze i z większą liczbą "bajerów".

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Jeśli masz symetryczne pomieszczenie to Harman Enchant 800 lub 13kanałowy Enchant 1300, później możesz też dokupić do nich subwoofer. Przy niesymetrycznym rozmieszczeniu Harman Citation BAR, można do niego dokupić surroundy, subwoofer, a nawet Towery czyli duże aktywne kolumny, słuchałem z Tidalem sprawuje się nawet w wymagającej muzyce świetnie.
 
Do góry