Soundbar all in one - prośba o doradztwo

JaRule

Member
Dzień dobry, zależy mi na opiniach w sprawie kilku modeli soundbarow. Szukam rozwiązania all in one, ponieważ nie mogę sobie pozwolić na dodatkowy subwoofer, a i nie jestem też fanem basu. Potrzebuję coś w miarę rozsądnego, głównie do filmów i czasem jakaś muzyka, np. YT.
Mam na oku kilka modeli, ale nie każdy mogłem odsłuchać:
- Philips Fidelio TAFB1 - miałem przez jakiś czas w domu i chyba jest to nr 1 aktualnie. Niestety zepsuł się, stąd mam możliwość wyboru.
Posiada wystarczającą ilość basu, dobrą scenę dźwiękową, wsparcie dla Atmos i DTS:X, Imax. Ogólnie bardzo mi przypadł do gustu.
  • BOSE Smart Ultra - następca Bose 900. Wiem o nim tyle, co przeczytałem w różnych serwisach. Same autorskie technologie od Bose i wsparcie dla Atmos. Brak wsparcia dla DTS:X
  • Sony HT-A7000 - posłuchałem chwilę w sklepie, ale to nie to samo co w mieszkaniu/pokoju. Niby sprzedawca zachwala, ale w serwisie Rtings wypadl już słabiej (wysokość Atmos), słabiej niż Bose 900. Ja też kiedyś zraziłem się do Sony w zakresie muzyki. Posiadałem jakiś tam soundabar i przy YT złapałem się z niedowierzaniem za głowę. Tak było słabo. Może teraz jest inaczej :)
  • Sonos Arc - juz trochę wiekowy, chociaż nadal chwalony. Ma Atmos i DTS:X. Średnio mi się jednak podoba ekosystem Sonos, bo nie wiąże z nim dłuższego związku oprócz soundbara. Brakuje mu też jednak basu w porównaniu do pozostałych opcji.
Spędziłem trochę czasu na czytaniu testów i zastanawiam się dalej.
Według Rtings, to chyba Sonos lub Bose. Niestety Fidelio nie testowali. Zatem ciężko mi z jednego źródła pozbierać wszelkie opinie.
Jakie jest Wasze zdanie? Może ktoś posiada, odsłuchiwał więcej modeli.
Tak jak wspomniałem musi to być all in one, bez dotakowego suba. Kwota do 4500zl
 
Ostatnia edycja:

JaRule

Member
Sonos właśnie chyba nie ma pilota i BT. Bez pilota raczej luz, sterowanie głośnością będzie pewnie przez HDMI (pilotem od TV). Natomiast widzę, że jeszcze muszę kupić rzeczy do montażu na ścianie, ponieważ w zestawie nie ma. Wydaje mi się też, że Sonos może totalnie nie mieć basu bez suba.
Cenię sobie samą belkę, jednak może się okazać, że to jednak za mało.
Pod Philipsa w sumie wszystko mam, tylko tak się zastanawiam czy ponownie iść tą drogą :)
Na papierze każdy wygląda ciekawie. Nie wiem też na ile brać na serio testy z Rtings, ponieważ oni jedno, ze czegoś brakuje, a w innych recenzjach (niesponsorowanych) ktoś jednak chwali dany soundbra. Szkoda, że Fidelio nie przetestowali.
 
Do góry