Sooundbar LG ok 1000- różnice między modelami

psiaja

Member
Cześć
Finalizuję wybór soundbara w okolicach 1000zł do pokoju o powierzchni 20m2, pod Samsunga 46F6770.
Na chwilę obecną mój wybór zawęził się do modeli LG a w szczególności:
NB 3530A
NB 4530A - faworyt
NB 4540

Jak na razie faworytem jest NB 4530A, jednak kusi NB 4540, który pasowałby wizualnie pod TV.. ale:
- czy warto dopłacać 300 zł z NB 3530A do NB 4530A/4540 ?(z pewnością zyskuję wejścia HDMI - większa możliwość przyszłej konfiguracji, trochę więcej mocy, niby lepszy dźwięk (niektóre testy tak twierdzą)) - jeszcze jakieś inne "zasadnicze" różnice?
- w niedalekiej przyszłości planuję kupić odtwarzacz BD i czy w wypadku tańszej listwy (używającej tylko wejścia optycznego), nie będę miał problemu z podłączeniem mojej trójki - Listwa - TV - BD? Rozumiem, że w takim wypadku, BD jest podłączony do TV przez HDMI a listwa do TV kablem optycznym ?
- w przypadku tańszego soundbaru i podłączenia kablem optycznym - czy listwa załącza się automatycznie przy włączeniu TV?
- NB4530A różni się od 4540 głównie ilością "kanałów" 2.1 / 4.1 - czy ta różnica nie działa na niekorzyść 4540?
- w każdym przypadku, nie będę miał problemu ze sterowaniem głośnością listwy z poziomu pilota TV?

W moim mieście nie mam możliwości porównania w/w modeli, nie szykują mi się żadne wyjazdy, więc chchiałem zaciągnąć porady u Was i na jej podstawie dokonać wyboru.

Z góry dzięki
 

enforces

New member
a więc tak:

NB4540 ma 4.1
NB3540 ma 2.1

Wszędzie subwoofery są podobne. NB4530A ma 10w mniejszy.

NB4540 ma już simplink i arc z kolei do NB4530A możesz dysk podłączyć.

Większych różnic oprócz wielkości obudowy nie zauważyłem.
 

psiaja

Member
tematy śledzone na bieżąco..
ponieważ mam jeszcze wątpliwości co do podłączenia listwy z TV i później z odtwarzaczem BD

oraz

podzielenia się uwagami co do różnic między 4540 a 4530 (brak możliwości odsłuchu) założyłem ten wątek

Pzdr i dzięki za uwagi
 
Do góry