sonykd65xg9505

davvid79

New member
Witam i proszę o pomoc!
Mam ten tv ok. 3 tygodni i zaczynają się z nim dziać dziwne rzeczy - nie wiem czy reklamować.
Tv podłączony do nc+. Co jakiś czas( 1- 2 razy na dzień) obraz robi się czarny na 2 sekundy.
Ale najgorsze to zmiana jakości obrazu tzn. nie które filmy na Netflixie potrafią "mrowić" np. "Irlandczyk". Myślałem że to wina internetu ale dziś włączyłem na TVPHD "Stawka większa niż życie" i tragedia! Białe kolory,barwy,odcienie ruszają się jak mrówki w mrowisku (tak tylko potrafię to opisać).
Co robić? Proszę o pomoc!
 

Piotr1980

New member
A inne treści np 4k z YouTube? Sam się zastanawiam nad zakupem 55 cali bo jest promocja weekendowa w scentre. Może sprobuj podłączyć innym kablem HDMI, ja u siebie też miałem kiedyś jakieś zakłócenia z NVIDIA shield po wymianie kabla ustały.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

davvid79

New member
Jeśli chodzi inne treści to film w 4k "Mały zgon" z nc+ przyzwoicie wygląda.
A co do przewodu HDMI to raczej chyba nie ma wpływu na Netflikxa.
 

Piotr1980

New member
No tak zapomniałem że jest z aplikacji wbudowanej w tv. Ale moze ma wpływ na te przerwy w sygnale z nc+. Wydaje mi się że dużo zależy od streamu bo ten sam film z blurey 4k UHD będzie o wiele lepszy niż z netflixa 4k. Więc trzeba się z tym też liczyć. Szkoda ktoś inny z posiadaczy się nie wypowie na ten temat.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

ubity

New member
Witam.Mam ten telewizor od 6 tygodni i nie mam takich problemów zwłaszcza z dekoderem 4K ultrabox,wcześnie turnobox też nie było problemów.Jedyny problem to zacinające się od czasu do czasu YouTube ,ale to ewidentna wina nowego oprogramowania jakie ostatnio przesłało Sony,na starszym śmigało wszystko bez zarzutów.Obraz bardzo dobry,telewizor po kalibracji u kikiego,na HDR bije jasność po oczach,na Netflixie nie miałem nigdy problemów z obrazem i dźwiękiem.
 

davvid79

New member
Nie wiem gdzie jest ten "tryb podświetlenia matrycy"- jedyne co mi przychodzi do głowy to "jasność", którą mam ustawioną na 20.
Robiłem tylko miękki reset po którym mam problemy z połączeniem internetowym(jest połączony ale brak internetu).
 
Do góry