Sony zapowiada trzy nowe telewizory z HDR i 4K HDR o bardzo cienkich ramkach.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony zapowiada trzy nowe telewizory z HDR i 4K HDR o bardzo cienkich ramkach.

XBR-X940D_btyB.0.0.jpg

Sony HDR w usługach transmisji strumieniowej będzie dostępne dla właścicieli telewizorów 4K jeszcze w tym roku.

High dynamic range jest tematem roku w telewizorach 4K na targach CES 2016. HDR jest uważany za prawdziwy skok w jakości obrazu na standardowych telewizorach 4K. Firma prezentuje trzy telewizory 4K HDR z mnóstwem funkcji. Sony HDR chce, aby ich HDR miał ostrzejszy wygląd niż standardowe HDR.
XBR-X940D_cw.0.jpg

Nowe telewizory Sony flagowe to 75-calowy XBR-X940D i XBR-X930D który będzie w mmodelach 65-calowych i 55-calowych. Oba modele wyposażone są w ultra-cienkie ramki, Triluminos Sony i interfejs TV Android Google.
XBR-X850D_side.0.jpg

XBR-X930D ma grid-array local-dimming , a dzięki Slim Backlight Drive, firma twierdzi że może stosować cieńsze ramki bez zmniejszania prawidłowego rozkładu podświetlenia.
XBR-X940D wyposażony jest w bezpośrednie podświetlenie LED i w połączeniu Dynamic Range systemu firmy Pro, Sony mówi ich telewizory mogą produkować nawet głębszą czerń i żywsze kolory niż standardowy system HDR.
XBR-X940D_hero.0.jpg


Firma wprowadza na rynek nową aplikację wraz z telewizorem HDR o nazwie Ultra, która pozwoli użytkownikom na zakup i strumieniowy przesył zawartości HDR z Sony Pictures w telewizorze Sony 4K HDR z systemem Android TV. Działania rozpoczną się jeszcze w tym roku w USA a do dyspozycji będzie na początek 40 do 50 tytułów.

XBR-X930D_btyF.0.jpg

Sony ma jeszcze ogłosić ceny na te telewizory.
Firma wprowadziła nieco tańsze wersje w serii XBR-X850D, które będą dostępne w modelach 55-cali, 65-cali, 75-cali i 85-cali. W XBR-X850D będzie Sony Triluminos Display, obsługa HDR i
Android TV. Nie będzie Dynamic Range Pro.

Sony podaje że XBR-X940D, XBR-X930D i XBR-X850D będą dostępne na początku 2016 roku.
theverge
 

collider

New member
Bez reklam
Zastanawiam sie po co oni te ramki robia. Nie moga dac samej tafli "szkla"?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Czy będą jakieś wogule nowe modele full HD o większych przekątnych od 75?

Witam uprzejmie,

Na razie słyszałem o telewizorach firmy Sony FHD z serii KDL- WD75 w wielkościach
przekątnych ekranu 49" , 43" i 32" , oraz o serii KDL- WD65 w wielkościach przekątnych
ekranu 48" i 40" , oraz o telewizorze KDL- WD60 w wielkości przekątnej ekranu 32" , oraz telewizorze KDL-RD45 w wielkości przekątnej ekranu 40" i
telewizorze KDL- RD43 w wielkości przekątnej ekranu 32".

Może o telewizorach o przekątnych ekranu większych będą w ciągu roku 2016 ukazywać się bieżące wiadomości .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy będą jakieś wogule nowe modele full HD o większych przekątnych od 75?

Trend jest taki, że TV Full HD będą odchodziły do lamusa, taki jest kierunek działania producentów. Full HD pozostanie domeną jedynie małych przekątnych :) Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że polscy nadawcy wreszcie to zrozumieją i zaczną myśleć na poważnie o uruchomieniu pierwszych kanałów 4K. Będą jednak opory z ich strony, bo będą musieli zainwestować wielką kasę w wymianę sprzętu pod kątem nowej technologii.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Pieknie sie prezentuje . Prostota i surowosc - podoba mi sie .
Designem Sony zawsze sie wyroznial a to kolejny przyklad . Brawo !
Co do jakosci generowanego obrazu , tych kilku nowinek technologicznych ktore opracowali/zastosowali - w praktyce sie'okaze jak to wypada .
Kiki jakis Oled od Sony ?
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Pieknie sie prezentuje . Prostota i surowosc - podoba mi sie .
Designem Sony zawsze sie wyroznial a to kolejny przyklad . Brawo !
Co do jakosci generowanego obrazu , tych kilku nowinek technologicznych ktore opracowali/zastosowali - w praktyce sie'okaze jak to wypada .
Kiki jakis Oled od Sony ?

Witam design rzecz gustu ?
HDR 4K. Nie jest to zgodność z Ultra HD Premium dlatego trochę dziwne? Być może nowej "normy" Sony nie wyrobił ? to się okaże.....Nie ma Oled od Sony i pewnie długo nie będzie ?
 

pantomima

Banned
Witam design rzecz gustu ?
HDR 4K. Nie jest to zgodność z Ultra HD Premium dlatego trochę dziwne? Być może nowej "normy" Sony nie wyrobił ? to się okaże.....Nie ma Oled od Sony i pewnie długo nie będzie ?

Nie spelnili norm wic takiego certyfikatu nie dostali .
W zamian opracowali(wymyslili swoj ) , aby nie odniegac od reszty .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zastanawiam sie po co oni te ramki robia. Nie moga dac samej tafli "szkla"?

Wiesz to kwestia gustu mi się to podoba , innym co innego ale to nie ma znaczenia bo najważniejsze żeby dobrze tv się sprawował i generował dobry obraz.. A skąd wiesz że to będzie tafla szkła a nie to co mamy w tv z tamtego roku? Wg mnie będzie dokładnie to samo ala pleksa tak jak i w tamtym roku tafla szkła jest za droga w produkcji i znacząco podwyższa koszty takiego tv a Sony chodzi żeby ceny były jak najbardziej konkurencyjne.. Ja mam tv z taflą szkła i z pleksą - jak dla mnie i nie tylko ten pierwszy dużo lepiej wygląda - lepiej się prezentuje i dużo lepiej się go czyści... niestety więcej to kosztuje wiec zrezygnowali z tego.. chyb aże może topowy model zrobią z taflą szkła..
Trend jest taki, że TV Full HD będą odchodziły do lamusa, taki jest kierunek działania producentów. Full HD pozostanie domeną jedynie małych przekątnych :) Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że polscy nadawcy wreszcie to zrozumieją i zaczną myśleć na poważnie o uruchomieniu pierwszych kanałów 4K. Będą jednak opory z ich strony, bo będą musieli zainwestować wielką kasę w wymianę sprzętu pod kątem nowej technologii.

Kolega niech oni najpierw dadzą swoje kanały w prawdziwym FHD i zobaczysz jaka będzie różnica w stosunku do tego co teraz nadają... i przyklejają znaczek HD... bo w wielu wypadkach jest to naprawdę ala HD i to delikatnie mówiąc..
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego lolek126,
Takie są niestety polskie realia, polskie platformy cyfrowe i kablowe potrafią jedynie odcinać kupony z wpływów abonamentowych, a inwestować nie chcą, a polska TV naziemna to już w ogóle kabaret. Mamy XXI wiek a tam dwa kanały w pseudo HD a reszta SD. Wiem z przekazów satelitarnych jaką jakość HD przedstawiają kanały w krajach "cywilizowanych" a jakie HD mamy u nas. Na wszystkim nas "kroją". Płacimy kasę, a otrzymujemy "g..." w papierku:( Najgorsze jest jednak to, że nie widać "światełka w tunelu", ale marzenia nic nie kosztują hehe
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Paradoksalnie winę za jakość obrazowania ponosi zbyt silna konkurencja na polskim rynku. Firmy zajmujące się dystrybucją są zmuszane do minimalizowania cen dla ostatecznego odbiorcy i tym samym nie mają motywacji by zawalczyć o te skromne 10% świadomych użytkowników jak my. Taniej jest upychać na jednym pasmie 2 pseudo HD albo 12 SD niż zgodnie z "normami przyzwoitości" 1 HD i max 4 SD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie przecież niektóre programy choćby na naszej 1-ce i 2-ce to jakaś paranoja jakie to hd ja nie wyobrażam sobie co ludzie mają za obraz przy tv 80 calach... na tych kanałach , zresztą Polsat5 nie dużo lepszy z nich wszystkich to tvn najlepszy ale patrząc do niektórych propozycji na C+ albo HBO to tez różnice są duże na korzyść tych ostatnich.
 

KamilaKornet

New member
Idę o zakład że w Polsce 4k kanał nie pojawi się szybciej niż w roku 2020 ...czyli za 4 lata .Więc skorzystać na poważnie z dobrodziejstw HDR 4k nie będzie łatwo. Te cudowne parametry pozostaną na długo na papierze lub Demo od Sony....i oby to było w roku 2020 bo ten Sony i tak za 4 lata to będzie zabytek.4 k w Polsce w ogóle się nie rozwija a 3D całkiem padło...Pozdrawiam
Niektórych kanałów tak jak napisał przedmówca nie sposób oglądać w Hd czy full hd taka marna jakość - a 60-80 cali dopiero pokazuje ich beznadzieję.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Idę o zakład że w Polsce 4k kanał nie pojawi się szybciej niż w roku 2020 ...czyli za 4 lata .Więc skorzystać na poważnie z dobrodziejstw HDR 4k nie będzie łatwo. Te cudowne parametry pozostaną na długo na papierze lub Demo od Sony....i oby to było w roku 2020 bo ten Sony i tak za 4 lata to będzie zabytek.4 k w Polsce w ogóle się nie rozwija a 3D całkiem padło...Pozdrawiam
Niektórych kanałów tak jak napisał przedmówca nie sposób oglądać w Hd czy full hd taka marna jakość - a 60-80 cali dopiero pokazuje ich beznadzieję.

Problem w tym, że klienci wkrótce nie będą mieli wyboru i będą skazani wyłącznie na TV 4K, bo modeli Full HD o większych przekątnych po prostu nie będzie. Poza tym dochodzi kwestia ceny i np. w przekątnej 55" kupowanie obecnie Full HD nie ma już większego sensu, skoro taki np. Sony KDL-55W755C Full HD czy Sony KDL-55W809C Full HD kosztują ponad 4 tys. zł, to ja już wolę dołożyć parę groszy i kupić w promo TV UHD np. Panasonic 55 CX700 za ok. 4600, czy w podobnej cenie Sony 55X8505C jak był w promo w MM. Ja rozumiem, gdyby różnica w cenie była ok. 1000 zł, ale nie np. 300 zł, bo przy tak małej różnicy bez sensu jest się pakować w FullHD, zwłaszcza jak ktoś nie zmienia TV co 3 lata. Ja mam swojego Panasa Full HD 32" od 2008 r. i gdyby nie to, że mały rozmiar matrycy mi zaczął przeszkadzać, to bym w ogóle nie miał potrzeby kupowania nowego TV.

Oczywiście odrębną kwestią jest fatalna jakość techniczna polskich kanałów pseudo HD.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
W zeszłym roku zakupiłem model Full HD - Sony 50W829. Zastanawiałem się nad 4K ale po testach które zrobiłem w salonie Sony Center... z odległości 2,5 metra różnica w jakości obrazu była znikoma. Lepsza płynność obrazu jest w W829. Tak jak widać, idą nowe technologie. Co mnie przekonało jednak do Full HD... klasa energetyczna TV... jednak Full HD pobiera znacznie mniej prądu niż 4K, a zdarza sie u mnie że TV chodzi 8-10 godzin dziennie w weekendy...
 

aldam

New member
Problem w tym, że klienci wkrótce nie będą mieli wyboru i będą skazani wyłącznie na TV 4K, bo modeli Full HD o większych przekątnych po prostu nie będzie. Poza tym dochodzi kwestia ceny i np. w przekątnej 55" kupowanie obecnie Full HD nie ma już większego sensu, skoro taki np. Sony KDL-55W755C Full HD czy Sony KDL-55W809C Full HD kosztują ponad 4 tys. zł, to ja już wolę dołożyć parę groszy i kupić w promo TV UHD np. Panasonic 55 CX700 za ok. 4600, czy w podobnej cenie Sony 55X8505C jak był w promo w MM. Ja rozumiem, gdyby różnica w cenie była ok. 1000 zł, ale nie np. 300 zł, bo przy tak małej różnicy bez sensu jest się pakować w FullHD,


Nie wiem skąd różnica 300zł

55W755c - 3800zł
55X8505C - 5400zł

Czyli droższy o ponad 40%
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No dokładnie po co ta pseudo ramka ??Tu widzę jednak tafle szkła.Więc on mogła by być zlana/zintegrowana z bokami i to by robiło wrażenie.Ramka ramką ale ja tu widzę i tak szeroką ramkę .Znany myk producentów(rama lcd jest pod taflą)

XBR-X940D_btyB.0.0.jpg
 
Do góry