Sony XR65X94J vs TCL 65c825

kristo1982

New member
Może ktoś pomóc podjąć decyzję, który zamawiać? Telewizor do oglądania, głównie w dzień, Netflix, canal+, czasem gorszą jakość materiału z naziemnej tv czy cda. Zero grania na konsolach, zero sportu, jak oglądam w nocy to też raczej przy świetle, nie lubię oglądać w zaciemnionym pomieszczeniu. Zależy mi bardziej niż na nieskazitelnej czerni, na fajnym efekcie HDR, obecnie mam tcl z serii p60, z którego jestem ogólnie zadowolony, ale oglądanie na nim materiałów HDR z netflixa to masakra, niby rozpoznaje hdr10, ale obraz robi się szary jak przez mgłę, nie nadaje się do oglądania. Cena TCL u Kikiego fajna, a teraz promocja w Sony Center na xr65x94j - 4.999 zł. Więc można powiedzieć, że są w tej samej cenie praktycznie.
Rozważam jeszcze Samsunga QE65QN91A, ale mam wątpliwości czy warto dopłacać 2k, względem TCL lub Sony.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich jest zupełnie inna cena i to dodatkowo z kalibracją profesjonalną gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kto chce korzysta i kilkadziesiąt tysięcy osób już zadowolonych i to bardzo.
Kto nie chce nie korzysta.


Wybrałbym mini Leda C825
 
Ostatnia edycja:

MarcinGD

New member
Z tych dwóch wybrałbym sony. Miniledy i liczba stref w tym wypadku też się nie sprawdzają. Widziałem c825 który świetnie sobie radził z przemieszczającym się kwadracikiem. Ale jak już mamy kilkadziesiąt świecących punktów to algorytm sobie nie radzi. https://youtu.be/IoYAYF_jTbc od 18:22.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kto chce korzysta, kto nie nie musi.
Odsetek zadowolonych na poziomie ponad 99% - to prawdziwa satysfakcja.
Niektórzy nie mają pojęcia nawet , że mogą mieć lepiej.
Ale nie mataczą, że mają lepiej.

Zdecydowana większość zamiast oglądać kwadracik na ekranie , ogląda filmy , sport czy programy. TCL mini Led C825 radzi sobie znakomicie.
Dlatego 50 dziennikarzy specjalistów z całego świata wybrała go jako najlepszy w klasie ze wszystkich wyprodukowanych telewizorów.
Polecam bo warto !
Tak też twierdzą Ci co kupili.
Zresztą już wykonanie pokazuje, że nie jest plastikowy "modelek".
 

MarcinGD

New member
Właśnie napisałem, że kwadracik wypadł świetnie. Ale jest to jeden element w przypadku gwiazd gdzie podałem link już nie jest tak świetnie. W przypadku filmów np. Gwiezdne wojny będzie to widać. Jest to dobry telewizor ale nie dla wszystkich.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...
Zresztą już wykonanie pokazuje, że nie jest plastikowy "modelek".
No, tutaj nie do końca trafiłeś bo telewizor co prawda ma aluminiową ramkę ale wzorniczo słabo się prezentuje a po kilku miesiącach schodzą napisy z przycisków bardzo plastikowego pilota - tak przynajmniej twierdzą recenzenci.
Ja chyba odpuszczam ten model i coraz bardziej skłaniam się w stronę OLEDA z pełną świadomością jego wad. Liczę się z tym, że będę musiał go wyrzucić na śmietnik po 3-4 latach z powodu wypaleń ale do tego czasu, może wyklaruje się jakiś naprawdę dobry LCD lub nawet microLED.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U nas piloty testowe grają latami na sklepie .
Zapraszam , są w doskonałej kondycji !
Nie wyrzucamy telewizorów po 3-4 latach.
Jak odbieramy "zużyte modele" przy dostawie , to średnia wieku tychże to ponad 8 lat.
WięcPolacy mieszczą się dokładnie w światowym trendzie wymiany.
 

marlon80

Member
Z tych dwóch wybrałbym sony. Miniledy i liczba stref w tym wypadku też się nie sprawdzają. Widziałem c825 który świetnie sobie radził z przemieszczającym się kwadracikiem. Ale jak już mamy kilkadziesiąt świecących punktów to algorytm sobie nie radzi. https://youtu.be/IoYAYF_jTbc od 18:22.
oglądałeś tamto, to obejrzyj to i co mówi ten gość apropo twojego filmu
https://www.youtube.com/watch?v=hkBKoZ_qpH8

EDIT
a od 7:52 masz Star Wars
 

MarcinGD

New member
O tym mówiłem. Widziałem wcześniej że z testem kwadracika radzi sobie dobrze. Generalnie nie przekonuje mnie stwierdzenie że mam oglądać go w jasnym pomieszczeniu żeby zredukować blooming. I jak widać na star wars na tym filmie który podlinkowałeś jest tragicznie.
 

kristo1982

New member
Myślę, że zależy od potrzeb, ja kupowałem tcl do oglądania w jasnym pomieszczeniu, tv jest jasny, jestem zadowolony, taki tv do oglądania na co dzień, bonusem jest dobry dźwięk. Do oglądania po ciemku odpalam salę kinową z projektorem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

marlon80

Member
O tym mówiłem. Widziałem wcześniej że z testem kwadracika radzi sobie dobrze. Generalnie nie przekonuje mnie stwierdzenie że mam oglądać go w jasnym pomieszczeniu żeby zredukować blooming. I jak widać na star wars na tym filmie który podlinkowałeś jest tragicznie.

Dajesz film francuza to myślałem że znasz język żeby zrozumieć o czym jest mowa w filmie?

Jeden i drugi podczas nagrań mówią że kamera bardzo wyolbrzymia problem! I jak się patrzy na tv to tego albo wcale nie widać albo mało...

Szczególnie ten drugi po scenie ze star wars mówi że ogląda się ten film świetnie, wszystko wygląda super, a bloom jest niezauważalny, a ty piszesz że tragicznie :D
 
Do góry